Jump to content

Bmw E39 530d, noua achizitie


Razvan Gavan

Recommended Posts

Dupa cum am promis, am postat si masina noua. Am tras mult dupa ultimul 528i asa ca am decis sa iau 530d. Eram tentat catre un E60 insa sunt fan E39 asa ca am ramas la aceeasi conserva, dar diesel.

 

Masina are 3 zile in Romania, e adusa din Italia. Se prezinta exceptional. Nici o problema tehnica. Singura chestie care m-a deranjat a fost displayul ceasurilor, cu niste pixeli lipsa si starea vopselei....spalata la perie.

 

In primele poze este masina cum a venit din Italia.....jalnic.....

 

Astazi am fost la Mania Detailing...si urmatoarele sun poze sunt rezultatul - polish exterior si dressing, curatare interioara si dressing, curatare si dressing motor si jante.

 

Rezultatele sunt uimitoare.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Date:

 

An 2000, 160mii km, un sing prop

Motor - 3000 diesel, 193Cp, 410Nm

Climatronic

Cas Profesional

Pilot automat

Oglinzi heliomate

Steptronic

Scaune incalzite

Jante 18" alluete, 8,5 J, Gume Flat (merg pana la 80km/h pe pana)

Telefon

ASC, ABS

8 airbag-uri

Geamuri electrice, oglnzi electrice

3 chei

Carte de service, etc

 

Masina a costat 7000 de euro. Taxa este 4700 de euro. De la 1 iulie taxa va fi 1700 de euro.

 

Detailing-ul a costat 700 de ron, a durat ~ 6 ore.

Link to comment
Share on other sites

foarte bine a iesit

cat a costat detailling?

 

misto jante :twoup:

 

L.E. super pret la masina

doar atat va fi taxa? :twoup: ...hmm....ma bate gandul si pe mine la un motor de 3000 diesel

Edited by armin
Link to comment
Share on other sites

Mentionez ca toata vopseaua pe masina este originala, si nu are o infundatura macar.....era praf cand am luat-o, dar cu atentia celor de la Mania a iesti demential....e o culoare foarte frumoasa, cu perla in ea...nu stiu cum se numeste culoarea - cred ca Mystic Blau
Link to comment
Share on other sites

Jetul era foarte slab, cel putin in poza pare puternic, iar apa era calda! :twoup:

 

Jantele, si plafonul curatat doar jumatate pentru a se observa jegul ce era pe el....bordul curatat si cu dressing pe el...mocheta, etc

 

Aici este portbagajul dupa curatare.... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

sa o stapanesti sanatos...

cu taxa noua o scoti in bani foarte buni....

nu ti-as mai recomanda sa o speli la motor

sa nu faci greseala sa iei faruri FK ca mine...ori originale ori mai bine asa...stopuri merg misto cum am eu fumurii hella

in portbagaj mi se pare mie sau acum e foarte curat ? cu ce l-au facut ?

tare jegos primul prop...de arata plafonul asa...

am aprox aceeeasi masina ca si tine ( nr km ,an ...) doar ca a mea e manuala...iti pot povestii multe de motor/probleme, sa stii unde sa te uiti

cum e cu jantele de 18 de la alea de 17 de pe cealalta ???

cum ti se pare diferenta benzina manuala vs diesel automat ( la aprox aceeasi putere , dar alt cuplu ???)

Link to comment
Share on other sites

mai trebuie grile cromate in fata, niste jante mai de doamne ajuta. originale mai exact

 

eu nu inteleg cum a putut ala sa o pun la vanzare in halul ala de murdara si prafuita si alea

 

 

o masina adevarata asa se pune la vanzare....pentru ca adevarata ei valoare se afla dincolo de murdarie:)))))))))) ce am scos....daca era prea cu detailing era batator la ochi, era suspect....cand o masina e prea prea ceva miroase acolo ....

Link to comment
Share on other sites

nu e nimic batator la ochi cand o masina e super aranjata la vanzare.

daca le ai cu masinile degeaba o aranjeaza ca oricum iti dai seama. in schimb cand vad o masina in HALUL ALA imi fac urmatoarea idee: daca omu nu a dat nici 50 euro sa o aranjeze acum sau sa zicem 10 euro saptamanal sa o mai spele si sa o mai aspire si alea, ce sa mai zic de articulatii injectoare turbina etc? a ingrijit masina asta NU.

Link to comment
Share on other sites

nu e nimic batator la ochi cand o masina e super aranjata la vanzare.

daca le ai cu masinile degeaba o aranjeaza ca oricum iti dai seama. in schimb cand vad o masina in HALUL ALA imi fac urmatoarea idee: daca omu nu a dat nici 50 euro sa o aranjeze acum sau sa zicem 10 euro saptamanal sa o mai spele si sa o mai aspire si alea, ce sa mai zic de articulatii injectoare turbina etc? a ingrijit masina asta NU.

 

 

ai dreptate...orcum e cu doua taisuri...poate nu a avut timp sa o curete dar de service se ocupa...cine stie,,,,poate nu a avut banii sa o curete ca no cat a dat pe curatat is ceva bani...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.