Jump to content

Bmw e60


mdln

Recommended Posts

Salut tuturor!

M-am hotarat sa va prezint si eu masinuta mea , care o am din iulie 2005.Este un 530d 218cp automat.Masina am cumparat-o de noua de la Contempo Brasov, pe atunci nu aveam reprezentanta Bmw in Oradea.Ca dotari, pot sa spun ca are cam putine, dar de bun simt :).

Enumar cateva dotari , care mi le aduc aminte: bixenon adapativ,navigatie bussines, interior piele crem, senzori(parcare,lumina, ploaie, presiune roti)dublu climatronic,cutie steptronic,incalzire scaune.Ulterior i-am mai pus packet M exterior, mai bine zis de aproximativ o luna masina are packet M exterior.

post-24640-0-00712000-1302806659_thumb.jpg

post-24640-0-99819300-1302806670_thumb.jpg

post-24640-0-21355600-1302806677_thumb.jpg

post-24640-0-53145300-1302806690_thumb.jpg

post-24640-0-35467800-1302806753_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mersi. Cu folia ma descurc, culmea, cand am avut folie mai deschisa pe fata, 35% transparenta, atunci tot ma oprea politia..Acum am 5% spatele si 15% fata..Pana acuma nu prea am avut probleme, sper sa nu am nici in continuare.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masina! si modelul jantelor e fain,pacat ca nu-s cele originale pe 19.astea-s 18 nu? si inca ceva, am observat la multe e60-uri faptul ca linia crom pack-ului exterior se modifica,adica acel cromu de pe usi se misca..vad ca asa e si la tine,nu se poate remedia?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masina! si modelul jantelor e fain,pacat ca nu-s cele originale pe 19.astea-s 18 nu? si inca ceva, am observat la multe e60-uri faptul ca linia crom pack-ului exterior se modifica,adica acel cromu de pe usi se misca..vad ca asa e si la tine,nu se poate remedia?

 

Da jantele sunt pe 18" ,replica, dar pana acuma nu am avut nici o problema cu ele..Si eu am observat ca la multe bmw-uri care au crom la usi, se ridica la usile din fata putin..Si la mine e la fel, nu stiu cum se poate remedia..

Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor!

M-am hotarat sa va prezint si eu masinuta mea , care o am din iulie 2005.Este un 530d 218cp automat.Masina am cumparat-o de noua de la Contempo Brasov, pe atunci nu aveam reprezentanta Bmw in Oradea.Ca dotari, pot sa spun ca are cam putine, dar de bun simt :).

Enumar cateva dotari , care mi le aduc aminte: bixenon adapativ,navigatie bussines, interior piele crem, senzori(parcare,lumina, ploaie, presiune roti)dublu climatronic,cutie steptronic,incalzire scaune.Ulterior i-am mai pus packet M exterior, mai bine zis de aproximativ o luna masina are packet M exterior.

Cat e-a costat pachetul M?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Azi am fost, am facut ITP'u si am zis sa fac si un test de amortizoare.Mi-a iesit ca amortizorul dreapta fata si cele de pe spate sunt cam duse. Asa ca am o intrebare..

Ce amortizoare sa pun pe masina? As schimba suspensia normala, sa imi pun una sport, si sa o las mai jos.Cu amortizoarele originale am facut 149k km,atatia km are acum masina.Astept pareri in legatura cu achizitionarea de amortizoare. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.