Jump to content

Bmw e60


mdln

Recommended Posts

Nu mai poti sa-l resetezi. Te mai uiti tu din cand in cand la el.

Daca vrei neaparat il pui pe dobitoc sa-ti plateasca alt senzor care oricum o sa arate ca si cum ai avea placutele noi.

 

 

 

 

Deci nu mai pot face nimic, doar daca schimb senzorul..

Mersi

Link to comment
Share on other sites

Am fost azi cu masina sa-i fac revizia, schimb ulei + filtre si cand mi-a resetat in i-drive uleiul, mi-a resetat din greseala si placutele pe spate, care mai mergeau 17000km.. iar acum imi arata -25000km la placute, si nu le mai pot reseta...

Am dat jos senzorul, l-am pus inapoi, si nimic, tot asa imi arata si nu il mai pot reseta. Nici din tester nu a mers..

A mai patit careva asa ceva? cum pot sa il resetez ?

Mersi

 

 

Sa-l duci iar la 17 000KM? Nu cred ca mai poti sa-l duci la o valoare alta decat 100%! Lasa-l asa acum....ti si tu minte ca atunci cand esti pe la 10 000KM, trebuie sa schimbi placutele!

 

La fel am patit si eu cu lichidul de frana! Cand mi-a fost schimbat, cei de la banat car au uitat sa-mi reseteze si senzorul, dar mi l-a resetat un baiat luna trecuta cand am facut revizia! Deci am un decalaj de 5 luni, dar ce pot sa-i mai fac! Tin minte cumva ca in ian 2015 si nu in mai 2015 trebuie sa-i schimb lichidul iar!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Am gasit azi la un prieten care si-a vandut jantele de iarna niste cauciucuri 225/50/17, exact ce am eu nevoie pentru iarna..

Dar problema ii ca nu am mai auzit de marca aia de cauciucuri.. UNIROYAL sau ceva de genul.. A auzit careva de marca asta?

Ceva chinezarii?

Sunt ca noi si la pret de nimic.. 150ron/buc..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

frumoasa rau cu jantele alea. multi km fara probleme!

 

 

Mersi frumos, sunt style 198 pe 18", si mie imi plac, chiar daca sunt replici, sunt foarte rezistente, le am de 4 ani si n-am probleme cu ele..

 

@c_o_s_m_i_n... mersi , o sa-i pun 5w40 atunci daca zici ca si tu ai si merge bine..

 

Inca o intrebare, ce placute sa-mi pun ? am pe spate parca ATE sau nu mai stiu exact ce marca sunt, dar ma enerveaza ca scartaie la franare, si oricum trebuie schimbate.. Vreau ceva placute sa nu scartaie la franare..

Link to comment
Share on other sites

salut , sunt pe doua latimi jantele ? sunt replici de style 128 ? ms

 

Sunt replici style 128 si le-am luat toate 4 aceeasi latime.. erau si cu latimi diferite, dar eu le-am luat toate la 8J.. am cauciucuri de 245/40/18 toate 4..

Link to comment
Share on other sites

Ate am si eu pe spate si merg perfect. Poate ai altceva pe spate de scartaie. Demontezi un etrier si vezi ce scrie pe ele.

 

Oricum trebuie schimbate, o sa ma uit sa vad ce am avut... Cred ca saptamana viitoare le schimb..

Link to comment
Share on other sites

interesanta metoda, care au fost procedurile ?

 

Ce-i asa interesant sa schimbi ceva pe casco?

 

mi-am gasit bara spate lovita in parcare de ceva masina cu carlig sau nu stiu ce o fi avut, am mers la casco, apoi la service, am vb cu baiatu de acolo sa imi aduca pack m, si am mai dat ceva diferenta si m-am ales cu pachet M..

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.