Jump to content

E91 2.0d M359


mmneg

Recommended Posts

Trimurile exterioare le poti fie colanta , cum a facut alex83 , au iesit destul de bine . Cost 100 ron , culoare shadow line , negru lucios . Cu cat coboara cu bilstein ?

iese prea neagra si prea sport. la coupe merge mai bine. vreau sa o pastrez si eleganta in acelasi timp. o sa iau setul complet de trimuri cromate de la grozadan.

bilstein coboara intre 30 si 50mm.

 

 

Ciudat!!! Ma mir ca au intrat, pe spate, jante late de 9,5" su ET de 27!!!! :blink: Eu vreau sa pun 8,5" cu ET 22 si nu stiu daca intra!!!!

Ai apripile spate "roluite"? Sau sunt stock?

Merci

ET27 e doar cu 12mm mai in afara decat cele stock de e90 pe 19". la mine vin perfect, nu sunt in afara. cu masina incarcata nu am nici o problema. oricum se poate regla si din geometrie putin. faci camberul mai agresiv.

ET22 se poate sa mearga. compenseaza ET-ul cu J-ul.

 

Superba masina, sa ai parte de ea.

mersi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

din cate vad suspensia dorita de tine este coil-over suspension.

probabil ca nu va fi cazul la e90, fiind vorba si de o suspensie de la un producator de prima clasa, dar eu pe pisica am probleme cu suspensia si jantele cu et47, pe fata.

am tot o suspensie coil-over, dar este ceva ieftin. jantele cu et47 nu imi intra din cauza suspensiei, ating in arcul suspensiei.ca sa intre, trebuie sa pun distantiere.

 

sa speram ca la tine nu va fi cazul de asemenea probleme, ti-am zis asta doar ca sa te atentionez, pana nu cumperi suspensia, sa nu te trezesti cu surprize. documenteaza-te putin, sfatul meu.

 

in rest, masina e minunata, dar renunta la folia de pe trimuri, comanda-ti trimurile negre.

Link to comment
Share on other sites

mda, nu sunt prea incantat de trimurile negre. asa e un simplu e90 cu steroizi. la iarna m-ar durea ochii asa neagra cu jante de 16". ma duc acum sa ii pun trimurile noi si revin cu poze

 

 

din cate vad suspensia dorita de tine este coil-over suspension.probabil ca nu va fi cazul la e90, fiind vorba si de o suspensie de la un producator de prima clasa, dar eu pe pisica am probleme cu suspensia si jantele cu et47, pe fata.am tot o suspensie coil-over, dar este ceva ieftin. jantele cu et47 nu imi intra din cauza suspensiei, ating in arcul suspensiei.ca sa intre, trebuie sa pun distantiere.sa speram ca la tine nu va fi cazul de asemenea probleme, ti-am zis asta doar ca sa te atentionez, pana nu cumperi suspensia, sa nu te trezesti cu surprize. documenteaza-te putin, sfatul meu.in rest, masina e minunata, dar renunta la folia de pe trimuri, comanda-ti trimurile negre.

stiu problema cu atinsul in arc. am intalnit-o si la golful anterior. aveam deja -50, vroiam mai jos, dar nu se putea exact din cauza asta. am facut rost de tuv-ul suspensiei in format pdf. dupa ce il studiez, vad ce e de facut.

 

trimurile sunt de proba. pun cromate la loc

Link to comment
Share on other sites

am revenit.

momentan am schimbat doar trimurile de sus. ba ploua, ba nu ploua. alea de jos sunt mai complicat de schimbat, se dau oglinzile jos.

dupa ce am citit pe e90post, cele de jos se strica cand le dai afara.

probabil pe alea de jos le voi schimba in weekend.

 

http://img94.imageshack.us/img94/1324/img2508z.jpg

 

 

http://img18.imageshack.us/img18/20/img2509g.jpg

 

 

http://img534.imageshack.us/img534/2462/img2510i.jpg

 

acolo unde calcau chederele, la spalare ramanea solutie in buretele chederului.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.