BMWClub: istoric service bmw - BMWClub

Jump to content

• 6 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

istoric service bmw

#21 User is offline   kristal_madness 

• Pasionat
  • Group: Members

Posted 29 September 2011 - 23:12

test electric :))

This post has been edited by kristal_madness: 29 September 2011 - 23:12

0

#22 User is offline   Andrei_VUV 

• .....

Posted 16 March 2012 - 12:25

Si eu am fost la Bavaria Baneasa mai demult cu un 520i E60 . Am avut o problema cu un modul de lumini din portbagaj. Am scapat niste lichid acolo si s-a ars modulul. L-am comandat la Constanta pt k acolo am patit-o si coletul a venit din Germania acasa la mine in Ploiesti. M-a costat cu tot cu fire si accesorii 1000 lei. M-am dus la Bavaria la Baneasa sa mi-l inlocuiasca si trebuia sa-mi puna si firele noi pt k celelalte erau coxate, se vedea si se simtea la mana foarte bine. Nici nu s-au sinchisit sa puna vreun fir,au lasat-o asa de puturosi,doar au scos modulul si l-au pus pe cel nou (lucru care puteam si eu acasa f simplu sa-l fac). Rusine BAVARIA MOTORS BANEASA. Va bateti joc de oameni. M-au mai tinut si o zi intreaga acolo , nici macar o cafea nu mi-au dat sau apa de la robinet. Cei de la Constanta au fost mult mai ok si amabili,incomparabili.
-1

#23 User is offline   BMWAS 

• Începător
  • Group: BMW Dealers

Posted 23 April 2012 - 09:41

View PostAndrei_VUV, on 16 March 2012 - 12:25, said:

Si eu am fost la Bavaria Baneasa mai demult cu un 520i E60 . Am avut o problema cu un modul de lumini din portbagaj. Am scapat niste lichid acolo si s-a ars modulul. L-am comandat la Constanta pt k acolo am patit-o si coletul a venit din Germania acasa la mine in Ploiesti. M-a costat cu tot cu fire si accesorii 1000 lei. M-am dus la Bavaria la Baneasa sa mi-l inlocuiasca si trebuia sa-mi puna si firele noi pt k celelalte erau coxate, se vedea si se simtea la mana foarte bine. Nici nu s-au sinchisit sa puna vreun fir,au lasat-o asa de puturosi,doar au scos modulul si l-au pus pe cel nou (lucru care puteam si eu acasa f simplu sa-l fac). Rusine BAVARIA MOTORS BANEASA. Va bateti joc de oameni. M-au mai tinut si o zi intreaga acolo , nici macar o cafea nu mi-au dat sau apa de la robinet. Cei de la Constanta au fost mult mai ok si amabili,incomparabili.

Buna ziua,

Imi cer scuze in numele colegilor mei de la AB Baneasa. Daca sunteti in continuare proprietarul masinii, si nu au fost inlocuiti pinii respectivi, va asteptam la orice locatie Automobile Bavaria si ii vom inlocui gratuit, cu mentiune ca trebuie sa imi comunicati dealerul la care doriti sa ajungeti.
Totodata, daca mai sunteti proprietar de E60, E53 sau E83 va rog sa va adresati dealerului Automobile Bavaria cel mai apropiat pentru o primi informatii despre ofertele de preturi la aceste modele.

Toate cele bune.

AB Aftersales
0

#24 User is offline   Andrei_VUV 

• .....

Posted 24 April 2012 - 08:47

Oricum am vandut masina de 1 an :)
Firele alea le am si acum pe acasa. M-au costat cam 400 lei , un mizilic :)
0

#25 User is offline   slefbb 

• Senior

Posted 24 April 2012 - 08:58

andrei, doar nu credeai ca esti chemat pentru a schimba ceva cu adevarat important..

mai schimba si ei lucrurile astea mai ieftine :)
0

#26 User is offline   Andrei_VUV 

• .....

Posted 24 April 2012 - 09:09

Asa daca stiam il puneam singur acasa. Doar l-au infipt pe cel nou in mufa si atat. Cam 2,3 secunde dureaza operatiunea asta.
Eu i-am mentionat celui care se ocupa de masina ca in cutie sunt si firele aferente si trebuie schimbate. Si ce a facut? Nimic.
Atunci de ce mi le-au mai comandat cei de la Constanta? Doar asa ca sa iasa mai mult in factura?
Nu mai dau pe la Baneasa niciodata. Doar la CTA o sa ma duc cand am drum pe acolo.

Si in plus nu poti sa vezi nimic din ce fac la masina cei de la Baneasa.
La CTA au geam si poti sa te uiti linistit inauntru in hala sa vezi ce-ti fac la masina.

This post has been edited by Andrei_VUV: 24 April 2012 - 09:10

0

#27 User is offline   CatuXXX 

• Pasionat

Posted 24 April 2012 - 09:40

Putin off topic.

Sa traiesti experiente neplacute la dealer d.p.m.d.v. este inadmisibil.
Tot la Baneasa am fost cu o mica dauna (pe asigurare RCA), trebuia vopsita capota motor, aripa stanga fata, de inlocuit far stanga si semnal. Masina a avut din fabrica semnale galbene, mie unul nu imi plac asa ca le-am inlocuit cu semnale albe tot originale. I-am spus celui care a facut receptia masinii sa puna semnal alb si mi-a raspuns ca nu se poate pentru ca ei pun numai piese originale si cu care masina a fost echipata din fabrica. I-am spus apoi sa comande semnal alb pe care sa il platest eu. Masina a fost dusa intr-o miercuri si mi s-a spus ca va fi gata cel tarziu miercurea urmatoare. Surpriza am fost sunat ca masina nu este gata pentru ca "nu stiu ce la vopsea...si sa mai astept ca trebuie sa stea in cuptor bla bla bla". Deci trecuse o saptamana si nimic. Am luat masina abia joia urmatoare, cand din nou surpriza, aveam un semnal alb si unul galben :frantics: , deci ceea ce stabilisem nu s-a respectat, repet eu plateam semnalul alb.
Va dati seama cum am iesit eu cu masina din service ceacar...

P.S. Dupa ce ca masina a stat doua saptamani la ei, dupa un timp vopseaua de pe capota in zona motorului, probabil de la caldura degajata de acesta, se vede intr-un fel ciudat parca ar fi cursa in valuri milimetrice foarte, foarte fine si apoi uscata.
0

#28 User is offline   BMWAS 

• Începător

Posted 24 April 2012 - 13:15

View Postslefbb, on 24 April 2012 - 08:58, said:

andrei, doar nu credeai ca esti chemat pentru a schimba ceva cu adevarat important..

mai schimba si ei lucrurile astea mai ieftine :)

Buna ziua,

Cred ca va pripiti cu afirmatiile de acest gen. Daca era nevoie de alta interventie de remediere a unui defect aparut in urma omisiunii sau greselii noastre aceasta se efectua fara costuri indiferent de valoarea acestei reparatii.
Daca ati fost confruntat Dvs cu un caz de acest gen, in care un angajat Automobile Bavaria, nu a remediat o problema aparuta datorita unei greseli in service va rog sa imi dati datele masinii Dvs.

O zi buna.

AB Aftersales

View PostCatuXXX, on 24 April 2012 - 09:40, said:

Putin off topic.

Sa traiesti experiente neplacute la dealer d.p.m.d.v. este inadmisibil.
Tot la Baneasa am fost cu o mica dauna (pe asigurare RCA), trebuia vopsita capota motor, aripa stanga fata, de inlocuit far stanga si semnal. Masina a avut din fabrica semnale galbene, mie unul nu imi plac asa ca le-am inlocuit cu semnale albe tot originale. I-am spus celui care a facut receptia masinii sa puna semnal alb si mi-a raspuns ca nu se poate pentru ca ei pun numai piese originale si cu care masina a fost echipata din fabrica. I-am spus apoi sa comande semnal alb pe care sa il platest eu. Masina a fost dusa intr-o miercuri si mi s-a spus ca va fi gata cel tarziu miercurea urmatoare. Surpriza am fost sunat ca masina nu este gata pentru ca "nu stiu ce la vopsea...si sa mai astept ca trebuie sa stea in cuptor bla bla bla". Deci trecuse o saptamana si nimic. Am luat masina abia joia urmatoare, cand din nou surpriza, aveam un semnal alb si unul galben :frantics: , deci ceea ce stabilisem nu s-a respectat, repet eu plateam semnalul alb.
Va dati seama cum am iesit eu cu masina din service ceacar...

P.S. Dupa ce ca masina a stat doua saptamani la ei, dupa un timp vopseaua de pe capota in zona motorului, probabil de la caldura degajata de acesta, se vede intr-un fel ciudat parca ar fi cursa in valuri milimetrice foarte, foarte fine si apoi uscata.

Buna ziua,

Imi cer scuze pentru intarzierea cu care ati preluat masina din service.
Va rog sa imi dati seria de sasiu si voi verifica acest caz si daca in urma verificarii se va descoperii ca lucrarea este efectuata necorespunzator, acesta se va reface.

Toate cele bune.

AB Aftersales

View PostAndrei_VUV, on 24 April 2012 - 09:09, said:

Asa daca stiam il puneam singur acasa. Doar l-au infipt pe cel nou in mufa si atat. Cam 2,3 secunde dureaza operatiunea asta.
Eu i-am mentionat celui care se ocupa de masina ca in cutie sunt si firele aferente si trebuie schimbate. Si ce a facut? Nimic.
Atunci de ce mi le-au mai comandat cei de la Constanta? Doar asa ca sa iasa mai mult in factura?
Nu mai dau pe la Baneasa niciodata. Doar la CTA o sa ma duc cand am drum pe acolo.

Si in plus nu poti sa vezi nimic din ce fac la masina cei de la Baneasa.
La CTA au geam si poti sa te uiti linistit inauntru in hala sa vezi ce-ti fac la masina.

Buna ziua,

Intr-adevar aceste fire cu pini trebuiau inlocuite daca ati solicitat acest lucru.
Va asteptam in noul sediu Bavaria Motors din Constanta atunci cand veti avea drum acolo. Daca in viitor veti mai avea o nelamurire sau problema cu departamentul Aftersales Automobile Bavaria, va rog sa ne trimiteti toate datele pe mail sau pe PM aici.

Cu stima,

AB Aftersales
0

#29 Guest_Pole_*

• Group: Guests

Posted 24 April 2012 - 13:22

View PostAndrei_VUV, on 16 March 2012 - 12:25, said:

Va bateti joc de oameni. M-au mai tinut si o zi intreaga acolo , nici macar o cafea nu mi-au dat sau apa de la robinet. Cei de la Constanta au fost mult mai ok si amabili,incomparabili.

lol, in primul rand cafea poti servi cata doresti, gratis, este in mijlocul showroom-ului un mini bar unde e o domnisoara amabila care iti serveste cata cafea doresti.., nu te-au dus de mana pana acolo sau cum ?

si nu trebuie sa iti dea apa de la veceu, caci este un dozator de apa La Fantana, tot langa mini bar.

ce imi plac mie suferintele astea ieftine.
0

#30 User is offline   Andrei_VUV 

• .....

Posted 25 April 2012 - 10:43

Pole , eram pentru prima data acolo si n-aveam timp pentru asa ceva.
La CTA mi-a facut personal cafea o angajata de acolo.
Astia la Buc mi s-au parut mult mai reci si figuristi.
M-au mai pus sa si astept ore intregi. M-am dus prin Ikea ca n-aveam ce face.
Dezamagire totala AUTOMOBILE BAVARIA BANEASA.

Si nici macar nu mi-au facut la masina ce le-am cerut. Au tratat superficial problema de atunci.
0

#31 User is offline   X X L 

• drivin'...
  • Group: Moderators

Posted 25 April 2012 - 11:42

ok, ai mai spus asta... altceva ? :huh:

#32 User is offline   Andrei_VUV 

• .....

Posted 25 April 2012 - 11:46

Nimic. Ce sa mai zic? :)
N-am fost multumit de "serviciile" lor.
0

#33 User is offline   BMWAS 

• Începător

Posted 25 April 2012 - 14:14

View PostAndrei_VUV, on 25 April 2012 - 11:46, said:

Nimic. Ce sa mai zic? :)
N-am fost multumit de "serviciile" lor.

Buna ziua,

Am vazut in avatarul Dvs ca sunteti proprietarul unui E90 si ca sa va abat atentia de la trecut, va anunt ca incepand de maine beneficiati de un discount cuprins intre 15 si 25 % la piese de schimb originale BMW.
Aceasata campanie se adreseaza posesorilor de E60, E53, E90 si E 70.
V-am multumi daca ati anunta toti prietenii despre acest lucru la fel cum i-ati anuntat, cum este si normal, atunci cand ati fost nemultumit.
Va asteptam la orice dealer Automobile Bavaria Group, detalii de contact pe www.bmw-bavaria.ro.

O zi buna

AB Aftersales

This post has been edited by BMWAS: 25 April 2012 - 14:15

0

#34 User is offline   murry 

• Nou venit
  • Pip

Posted 06 August 2012 - 13:09

buna ziua,

Intrebare pentru "Automobile Bavaria" : Pentru automobile cumparate din Belgia se poate verifica istoricul???

Multumesc!
0

#35 User is offline   BMWAS 

• Începător

Posted 06 August 2012 - 13:45

View Postmurry, on 06 August 2012 - 13:09, said:

buna ziua,

Intrebare pentru "Automobile Bavaria" : Pentru automobile cumparate din Belgia se poate verifica istoricul???

Multumesc!

Buna ziua,

Da, se poate. Dati-mi pm cu seria de sasiu.

Multumesc.

AB Aftersales
0

#36 User is offline   BV26CAT 

• Începător

Posted 05 September 2012 - 21:07

Buna ziua,
Am sunat la BMW Baneasa cu o serie de sasiu pentru o serie 3 comanda speciala cumparata de noua din Germania in 2006 si inmatriculata la noi in ianuarie 2007. Am vrut sa verific istoricul, ce anume s-a mai schimbat la masina, constatari de la revizii...proprietarul pusese VINul in anunt, ca oricine sa poata verifica. La BMW mi-au spus ca nu mai exista decat o singura intrare in service in anul 2009, si ca restul inregistrarilor mai vechi nu se mai pot vedea deoarece ei si-au arhivat datele si nu mai au acces la ele. Ocupau foarte mult loc, asa au zis. Traim intr-o lume in care mediile de stocare externe sunt foarte ieftine - un hard disk extern de 3TB pe care cred ca incape tot istoricul BMW din Europa costa 500 ron. Este adevarat ca nu se mai pot accesa acele date, sau pur si simplu cei de la Baneasa n-au vrut sa-mi dea informatiile respective si au apelat la aceasta explicatie?

Multumesc.
0

#37 User is offline   BMWAS 

• Începător

Posted 06 September 2012 - 08:01

View Postmurry, on 06 August 2012 - 13:09, said:

buna ziua,

Multumesc!

Buna ziua,

Teoretic da, insa majoritatea delerilor din Belgia/Olanda nu transfera baza de date catre serverele BMW de unde poate orice dealer sa vada istoricul unei masini.
Daca sunteti proprietarul masinii, va rog sa imi trimiteti pm talonul/civ-ul si verific.

Multumesc.

AB Aftersales

View PostBV26CAT, on 05 September 2012 - 21:07, said:

Buna ziua,
Am sunat la BMW Baneasa cu o serie de sasiu pentru o serie 3 comanda speciala cumparata de noua din Germania in 2006 si inmatriculata la noi in ianuarie 2007. Am vrut sa verific istoricul, ce anume s-a mai schimbat la masina, constatari de la revizii...proprietarul pusese VINul in anunt, ca oricine sa poata verifica. La BMW mi-au spus ca nu mai exista decat o singura intrare in service in anul 2009, si ca restul inregistrarilor mai vechi nu se mai pot vedea deoarece ei si-au arhivat datele si nu mai au acces la ele. Ocupau foarte mult loc, asa au zis. Traim intr-o lume in care mediile de stocare externe sunt foarte ieftine - un hard disk extern de 3TB pe care cred ca incape tot istoricul BMW din Europa costa 500 ron. Este adevarat ca nu se mai pot accesa acele date, sau pur si simplu cei de la Baneasa n-au vrut sa-mi dea informatiile respective si au apelat la aceasta explicatie?

Multumesc.

Buna ziua,

Va rog sa imi trimiteti anuntul unde este trecuta si seria de sasiu pentru o verificare.
Intr-adevar sunt dealeri care isi arhiveaza istoricul, dar asta este problema lor si nu avem ce sa facem. Daca doriti, puteti contacta dealerul de unde a fost achizitiona masina si explicatile solutiile tehnice pentru stocarea unei cantitati mai mari de informatie.

Multumesc.

AB Aftersales
0

#38 User is offline   BV26CAT 

• Începător

Posted 07 September 2012 - 22:24

Acesta este anuntul:

http://cautare.mobil...ro&pageNumber=1
0

#39 User is offline   ZyZ 

• Membru
  • Group: Banned

Posted 24 October 2012 - 11:59

Buna ziua, am trimis un PM cu rugamintea de a ma ajuta cu un istoric pentru noul meu E92. Multumesc anticipat.
0

#40 User is offline   Butzy 

• Pasionat
  • Interests:Tuning,mașini, motociclete, gadget-uri, tehnologie, sport.

Posted 24 October 2012 - 12:20

Buna ziua,

As dori sa stiu daca pot afla istoricul masinii personale BMW E46 2004.

Multumesc,

Ovidiu
0

Share this topic:

• 6 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic