Jump to content

Caut tapiter auto piele in TM


Raulooo

Recommended Posts

Doresc sa retapitez

- volanul in 2 culori ( negru si albastru inchis )

- nuca schimbator de viteze 1 singura culoare ( negru )

- scaunele fata ( combinatie de 2 culori )

 

Piele dorita - neagru

- albastru inchis

 

Important !

Tapiter sa fie din Timisoara

Variante cu preturi cat mai ieftine, bani sunt limitati.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

eu am facut la el volanu e super credema cel putin mie imi place pele perforata si pele normala de lucrat no coment multi fac la el si face tot ce vrei de pret nu stiu ce sat zic baiatu sta undeva in freidorf

 

@cob1979 esti culmea. Pai de pret ce ne poti zice decat cat a costat la tine acel volan.

Daca zici ca baiatu asta e super , ar fi bine sa ne dai un nr. de tel. Alfel cam ajungem si noi la el ?

 

PLS Feedback

Link to comment
Share on other sites

0722976761 TIBI de pret discuti cu el eu nuti pot spune nimic

 

Am fost la dl TIBI, nu pot sa ii contest munca, poate face omu super calitate dar are niste preturi de speriat.

 

In schimb m-am interesat si am dat de altul, am vazut un volan facut de el si mi-a placut, acuma ramane de vazut daca si pe al meu o sa-l faca la fel. Dar are preturi super acceptabile, pt 1 volan in 2 culori + 1 nuca schimbator = 100 RON. Vin cu poze

Link to comment
Share on other sites

Cum am promis >>> Poze

 

Volan - super finisaj, super calitate

Nuca - nu imi plac cusaturile ( vro-iam numai 1 singura spre bord )

- nuanta pielii parca e usor spre gri si nu negru negru

 

Dar pe intreg tabloul sunt multumit !

 

Cost total = 100 ROn

post-47662-0-68123100-1305876247_thumb.jpg

post-47662-0-18731300-1305876278_thumb.jpg

post-47662-0-05271500-1305876290_thumb.jpg

post-47662-0-36166900-1305876305_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cum am promis >>> Poze

 

Volan - super finisaj, super calitate

Nuca - nu imi plac cusaturile ( vro-iam numai 1 singura spre bord )

- nuanta pielii parca e usor spre gri si nu negru negru

 

Dar pe intreg tabloul sunt multumit !

 

Cost total = 100 ROn

 

Un numar de telefon, te rog? Alti tapiteri in Timisoara, nu mai exista? E o meserie pe cale de disparitie?

Va rog mai postati ca sunt si eu interesat. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Cum am promis >>> Poze

 

Volan - super finisaj, super calitate

Nuca - nu imi plac cusaturile ( vro-iam numai 1 singura spre bord )

- nuanta pielii parca e usor spre gri si nu negru negru

 

Dar pe intreg tabloul sunt multumit !

 

Cost total = 100 ROn

volanul mai e cum mai e,dar nuca...nuca e de groaza :frantics:

Link to comment
Share on other sites

stiu si eu un baiat: PILU ai zice 0721885341 (spunei ca ai nr de la ionut cu audi cabrio ...poate iti face un pret bun) ....eu am fost odata la el cu un passat din 2006 si mi-a cerut pe tot int 300e cu piele ecologica si parca 500 cu piele piele....insa nu am apucat pt ca am vandut masinathumbsup.png
Link to comment
Share on other sites

Un numar de telefon, te rog? Alti tapiteri in Timisoara, nu mai exista? E o meserie pe cale de disparitie?

Va rog mai postati ca sunt si eu interesat. Multumesc!

 

Mai sus vezi nr lui Tibi ( cam piperate preturile la el ). tapiterul ce mi-a facut mie volanul 0749059761

Link to comment
Share on other sites

Tapiter in TM....:rolleyes:

Este unul in Mehala, mai este unul in Josefin(langa liceul ala de acolo, e o firma), mai e unul pe Cetatii, langa linia lui 4, in spate la primul rand de blocuri.

Mai stiu unul in Ciarda Rosie.

Si eu cautam intr-o vreme, dar nu am apucat sa mai fac ceva....

Despre cum lucreaza astia...habar n-am.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

cu parere de rau, dar eu nu pot sa va recomand un tapiser bun in timisoara, dar pot in schimb sa va recomand pe unul de care sa va feriti , se numesc SQLEVEL si au sediul pe calea Dorobantilor nr. 1 !!! Am fost si eu la ei sa-mi coase niste perne de incalzire de tapiserie ( un tasc relativ simplu pentru un tapiser, avand in vedere ca am dat eu jos tapiseria si trebuiau doar desfacute si cusute la loc niste cusaturi, tapiserie textila ), dar din pacate nici macar atat nu sunt in stare:

- le-am zis exact cu care fata spre tapiserie sa-mi coase, a fost de acord cu mine ca asa trebuie, apoi mi-a cusut exact invers, si a avut tupeul sa-mi zica "asa e mai bine"

- cusaturile nu sunt drepte

- pe langa cusaturi mi-a lipit nu stiu ce banda cu prenandez sau ceva lipici, nu inteleg nici acum de ce! probabil sa ascunda ceva, dar mi-e groaza sa desfac

- tapiteria are niste tije pe interior de diferite dimensiuni, care normal ca le-a pus aiurea, nu la locul lor

- am lasat tapiseria 1 zi, dar s-a imbacsit cu fum de tigara de parca as fi fumat toata viata in masina, si chiar nu se fumeaza deloc in masina!!!

- in magazin miroase a fum de parca s-ar fuma in continuu ( cu siguranta asha e ), si nu se aeriseste deloc. nici nu vreau sa ma gandesc ce e in atelier :D.

 

Daca mai aveti nevoie si de alte argumente sa va convingeti de profesionalismul acestor oameni, incercati si voi :).

 

Am fost si eu pe la Tibi, care mi s-a parut profi, dar din pacate are programari cu vreo zece zile inainte si nu pot sa astept atat, si cred ca tibi era si mai ieftin decat "profesionistii" astia de la SQLEVEL!!!

Sper sa fie de ajutor acest post!

Edited by nrobert13
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

cu parere de rau, dar eu nu pot sa va recomand un tapiser bun in timisoara, dar pot in schimb sa va recomand pe unul de care sa va feriti , se numesc SQLEVEL si au sediul pe calea Dorobantilor nr. 1 !!! Am fost si eu la ei sa-mi coase niste perne de incalzire de tapiserie ( un tasc relativ simplu pentru un tapiser, avand in vedere ca am dat eu jos tapiseria si trebuiau doar desfacute si cusute la loc niste cusaturi, tapiserie textila ), dar din pacate nici macar atat nu sunt in stare:

- le-am zis exact cu care fata spre tapiserie sa-mi coase, a fost de acord cu mine ca asa trebuie, apoi mi-a cusut exact invers, si a avut tupeul sa-mi zica "asa e mai bine"

- cusaturile nu sunt drepte

- pe langa cusaturi mi-a lipit nu stiu ce banda cu prenandez sau ceva lipici, nu inteleg nici acum de ce! probabil sa ascunda ceva, dar mi-e groaza sa desfac

- tapiteria are niste tije pe interior de diferite dimensiuni, care normal ca le-a pus aiurea, nu la locul lor

- am lasat tapiseria 1 zi, dar s-a imbacsit cu fum de tigara de parca as fi fumat toata viata in masina, si chiar nu se fumeaza deloc in masina!!!

- in magazin miroase a fum de parca s-ar fuma in continuu ( cu siguranta asha e ), si nu se aeriseste deloc. nici nu vreau sa ma gandesc ce e in atelier :D.

 

Daca mai aveti nevoie si de alte argumente sa va convingeti de profesionalismul acestor oameni, incercati si voi :).

 

Am fost si eu pe la Tibi, care mi s-a parut profi, dar din pacate are programari cu vreo zece zile inainte si nu pot sa astept atat, si cred ca tibi era si mai ieftin decat "profesionistii" astia de la SQLEVEL!!!

Sper sa fie de ajutor acest post!

 

 

 

Nu cunosc cazul dumneavoastra,nu cunosc motivele,nu cunosc detaliile...dar cunosc destule lucrari de-ale dansului unele simple,altele complexe,iar altele foarte complexe si pot sa afirm cu tarie ca stie ce face.Nu pot sa nu remarc rautatile din partea dumneavoastra, gen: era fum in magazin etc...

Sigur nu infloriti sau nu este un comentariu gratuit din partea concurentei? :(.Eu personal astept data programarii pt o lucrare de tapiterie care va fi facuta de dansul...si pe care o voi prezenta pe acest forum util.Ps:stiati ca dansul,asa rau si neprofesionist, cum il vedeti dumneavoastra este ofertat de Brabus?Stiti lucrari de-ale dansului sau pur si simplu vorbiti gratuit?

Eu va voi argumenta cu ceva mai jos.Dumneavoastra aveti dovada vorbelor de mai sus(poze etc,cum ati scris) ,ori faceti pasiune din distorsionarea realitatii?

Ps:Pt a nu fi indusi in eroare eventualii cititori ai lumii virtuale,o sa luminez un pic realitatea:http://www.sqlevel.ro/blog

Ps2: acolo sunt sute de cusaturi...drepte si frumoase vad eu. :)

Stima.

Edited by anaaaf
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu cunosc cazul dumneavoastra,nu cunosc motivele,nu cunosc detaliile...dar cunosc destule lucrari de-ale dansului unele simple,altele complexe,iar altele foarte complexe si pot sa afirm cu tarie ca stie ce face.Nu pot sa nu remarc rautatile din partea dumneavoastra, gen: era fum in magazin etc...

Sigur nu infloriti sau nu este un comentariu gratuit din partea concurentei? :(.Eu personal astept data programarii pt o lucrare de tapiterie care va fi facuta de dansul...si pe care o voi prezenta pe acest forum util.Ps:stiati ca dansul,asa rau si neprofesionist, cum il vedeti dumneavoastra este ofertat de Brabus?Stiti lucrari de-ale dansului sau pur si simplu vorbiti gratuit?

Eu va voi argumenta cu ceva mai jos.Dumneavoastra aveti dovada vorbelor de mai sus(poze etc,cum ati scris) ,ori faceti pasiune din distorsionarea realitatii?

Ps:Pt a nu fi indusi in eroare eventualii cititori ai lumii virtuale,o sa luminez un pic realitatea:http://www.sqlevel.ro/blog

Ps2: acolo sunt sute de cusaturi...drepte si frumoase vad eu. :)

Stima.

citesti si te miri :frantics:(trebuie citite ambele parti)

Edited by batory
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

pana la urma niste numere de telefoane se poate?

m-ar interesa si pe mine o retapitere de scaune recaro insa stofa,nu piele...eventual alcantara pe margine

 

inafara de acel tibi,ca pe ala il stiu si eu

am vazut ca spunea-ti de cearda rosie,cetatii etc...

 

niste informatii mai concrete?!

multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.