Jump to content

Back in business


alexrosiu

Recommended Posts

Acum as fi curios mai mult de un C coupe sau un E coupe, decat de E92. Nu stiu, desi eram foarte entuziasmat de E92 acum ceva vreme, acum parca nu mai are nici un farmec, fara pachet M e chiar boooring.
Link to comment
Share on other sites

tare rau masina! dar parca totusi nu as fi luat manuala.

 

Mie mi se pare cea mai potrivita cutia 6MT pentru acest motor :)

 

de ce ai renuntat la mert? sau ce nu ti-a placut la el?

 

 

Mi-a placut foarte mult, dar mi-am dorit o masina in doua usi, cu un motor puternic pe benzina (neaparat turbo), iar 335-ul a fost cea mai potrivita alegere din punctul meu de vedere.

 

@WLF

Pai nah... E92-ul e pe piata de ceva vreme, deci e natural sa nu mai fie ce era. Insa eu zic ca e genul acela de design suficient de clasic astfel incat va fi frumos si peste 5 ani... Bangle a fost mai bland cu acest model. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

In lista de dotari primita de la reprezentanta apar:

- suspensia M

- volanul M

- schimbatorul M

 

Prin "toate elementele" te referi la bare si praguri, care intr-adevar au fost puse ulterior de catre vechiul proprietar (mi-a spus chiar el, plus ca e evident avand in vedere ca nu are jantele Styling 193 care vin in pachetul M).

Edited by alexrosiu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Update :)

 

- am activat carkit-ul bluetooth. Detalii - sper - interesante: daca aveti USB in cotiera, este foarte probabil ca de fapt sa aveti modulul MULF-High care include Bluetooth, mai trebuind doar sa cumparati antena si microfonul, plus o activare din soft (codare). Daca sunteti norocosi sa aveti si optiunea de pregatire telefon, toate cablurile sunt deja trase. Daca nu, le trageti voi, e treaba de aproximativ o ora. Daca e cineva interesat, pot sa revin cu partnumbers si tips & tricks.

 

- am schimbat oglinda cu una automata antiorbire. Aproape plug & play.

bluetooth.jpg

Edited by alexrosiu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

teoretic e recall gratuit

 

Nu este recall gratuit in Europa. De asemenea, in cazul acelui recall, ti se schimba doar daca ai stocat un anume cod de eroare pe care eu oricum nu il aveam, iar daca pompa are un anume partnumber (primul model).

 

 

Este recall pentru injectoare care la fel, se schimba, daca au un anume partnumber. Din fericire eu le am deja pe cele "ok" (sau din pacate... nu m-ar fi stricat un set de injectoare noi :) ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.