Jump to content

Am dat comanda...116i


b16juv

116i sau 118d  

31 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:blink: de ce ne mai intrebi acuma daca tot ai dat comanda? sau mai bine zis,nu era normal sa faci inainte un drive test si apoi sa o si cumperi? parerea mea: consum mult prea mare fata de puterea motorului,mai bine luai un 120i sau 120d.
Link to comment
Share on other sites

Motorul este un pic cam mic (de data asta intr-adevar de 1.6l - 1596cmc) si multa lume in Germania se plange de consumuri ridicate pentru ca trebuie tinut turat pentru a misca masinutza cat de cat. 118i sau 118d sunt mult mai recomandabile.

 

la 118i/120i ai motorul de 1995cmc si diferenta de cuplu sesimte.

Edited by bogmw
Link to comment
Share on other sites

In 116i e motorul cel mai vechi din noua era va fii sper eu schimbat in curand eu iti recomand un 120i sau 118d sau 120d.Dar in curand vine si un face lift nu neaparat la caroserie dar la multe asa ca mai vezi.
Link to comment
Share on other sites

in curand vine si un face lift nu neaparat la caroserie dar la multe asa ca mai vezi.

145430[/snapback]

 

Crezi ca daca ar fi dupa mine nu as mai astepta... :blink: poate chiar 2-3 ani...

 

iti recomand un 120i sau 118d sau 120d...

in curand vine si un face lift

145430[/snapback]

 

118d este motorul de 150cp de la 320d?

Link to comment
Share on other sites

in primavara - vara s-ar putea sa plec si eu in Belgia/Germania sa iau un E87 ptr prietena sau E46 facelift , neaparat steptronic.

145573[/snapback]

Eu am steptronic pe e46 si este super...dar sincer mai simt nevoia cateodata sa conduc si manual... si mai imprumut masina fratelui meu pt. acest lucru tot e46... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu am steptronic pe e46 si este super...dar sincer mai simt nevoia cateodata sa conduc si manual... si mai imprumut masina fratelui meu pt. acest lucru tot e46... :blink:

145584[/snapback]

hai spune tot...te-ai cam saturat de steptronic... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.