Jump to content

Am dat comanda...116i


b16juv

116i sau 118d  

31 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

deci pana la urma poti sa modifici comanda sa iei un 118d ?

145754[/snapback]

 

Am fost astazi la AB si am facut rezervare pentru 116i... "dorinta sotiei" :blink: , NU suporta diesel :) ....

aaa... legat de faptul ca se fabrica masini mai slab calitative pt. europa de est... NU cred ca este adevarat...de ce? astazi cand am fost la AB... agentul a facut rezervarea direct in germania dintr-un stoc comun pt. europa...

Link to comment
Share on other sites

Deci un 116i consuma mai mult ca un 118i sau un 120i iat cu chestia comuna mor de ras.De ce?Seria 1 se fabrica numai in Germania Regensburg si Leipzig si e normal sa fie pe halda adica in parcuri caci pentru Germania masina e la comanda dai comanda si se face oricum seria 1 nu se vinde asa bine asa ca se fac pentru diferite zone masini care evident vin din Germania.Si nici nu se pot face multe masini la fel caci au alte module alte cablarii alte protectii si multe altele.Dar in fine noi construim numai masinile altii stiu restul mai bine.
Link to comment
Share on other sites

poate ne spui cat te-a costat 116i -ul , ce dotari are .Oricum sa-l foloseasca sanatoasa sotia ta.Daca nu circula mult si femeile nu circula mult , nu conteaza ca o sa consume ceva mai mult decat diesel-ul.

147158[/snapback]

 

Este cam scump... pretul de baza 17.480 euro + pachet ADVANTAGE+ 2.431 euro (19.911 euro) - discount 11% pret final - 17.750 euro

6 airbag's

ABS

DSC

DTC

CBC

cutie 6 trepte

climatronic dual

cotiera fata

senzor runflat

cauciucuri runflat

alarma cu imobolizator electronic

AUX In

Radio business CD (Mp3)

Tapiterie "Motion/Sensatec"

Proiectoare

Ornamente interior Silver

Kit fumatori

...

etc

Link to comment
Share on other sites

Deci un 116i consuma mai mult ca un 118i sau un 120i iat cu chestia comuna mor de ras.De ce?Seria 1 se fabrica numai in Germania Regensburg si Leipzig si e normal sa fie pe halda adica in parcuri caci pentru Germania masina e la comanda dai comanda si se face oricum seria 1 nu se vinde asa bine asa ca se fac pentru diferite zone masini care evident vin din Germania.Si nici nu se pot face multe masini la fel caci au alte module alte cablarii alte protectii si multe altele.Dar in fine noi construim numai masinile altii stiu restul mai bine.

146464[/snapback]

 

Si concluzia care este, ca se fac masini special pt. europa de est... adica ceva mai slab calitative? Nu stiu... am tot auzit diferite variante cum ca se fabrica ceva mai slab caliativ... daca ai ceva informatii... poti sa faci lumina... :blink:

Link to comment
Share on other sites

intrebare: ce este CBC ul ??

147243[/snapback]

 

CBC - sistemul de control a franei in viraje

CBC reduce orice posibilitate de derapaj prin controlarea presiunii sistemului de franare in mod asimetric, de cate ori franele sunt folosite in viraje.

Link to comment
Share on other sites

cornering brake control.mareste sau micsoreaza presiunea la franare in functie de anumiti factori.poze ceva ai cu ea??sa o stapanesti sanatos.am un prieten bun care are 120 d

147316[/snapback]

Masina este inca in Germania... cam in 2 sapt. ajunge. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.