Jump to content

Am dat comanda...116i


b16juv

116i sau 118d  

31 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

b16juv, offtopic, te-ai oprit pe banda de urgenta de pe autostrada ca sa faci poze la masina ?!?!?!
UAUU... :) ce stresata este lumea in ziua de astazi... Ti-a cerut cineva parerea despre acest lucru ??? trebuie sa explic oricarei persoane, ca eram in drum spre Constanta si daca tot aveam apartul foto cu mine, am vrut sa fac si cateva poze la masina... nu de alata dar cateva persoane de pe forum erau interesate de cum arata masina...

dar daca este o problema pt. tine te rog frumos sa-mi dai si mie cateva informatii legate de locurile special amenajate (probabil ceva norme europene) pt. a face fotografii la o masina... asta ca pe viitor sa nu te mai stresez asa de tare cu pozele mele facute pe "banda de urgenta"

 

mi se pare de-a dreptul ..... nu vreau sa folosesc cuvinte urate ....
si vezi ca depasesti limita bunului simt... nu cred ca am facut aprecieri la adresa siteului tau de webdesign care din 2004 de cand a fost lansat "NOUL SITE" la sectiunile: PRODUSE & CLIENTI se regaseste o lunga lista cu >>>>> Sectiune In Constructie :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

UAUU... :blink:  ce stresata este lumea in ziua de astazi... Ti-a cerut cineva parerea despre acest lucru ??? trebuie sa explic oricarei persoane, ca eram in drum spre Constanta si daca tot aveam apartul foto cu mine, am vrut sa fac si cateva poze la masina... nu de alata dar cateva persoane de pe forum erau interesate de cum arata masina...

dar daca este o problema pt. tine te rog frumos sa-mi dai si mie cateva informatii legate de locurile special amenajate (probabil ceva norme europene) pt. a face fotografii la o masina... asta ca pe viitor sa nu te mai stresez asa de tare cu pozele mele facute pe "banda de urgenta"

 

 

Locul special amenajat unde poti sa faci poze la masina se numeste parcare sau refugiu. Si ai pus in pericol (inutil) nu numai viata ta, dar si a altora care nu au nici o vina. Vezi aici: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=8948

Link to comment
Share on other sites

Locul special amenajat unde poti sa faci poze la masina se numeste parcare sau refugiu. Si ai pus in pericol (inutil) nu numai viata ta, dar si a altora care nu au nici o vina. Vezi aici: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=8948

147434[/snapback]

 

Legat de topicul de mai sus, sunt perfect de acord... dar sa nu ne transformam in LUPUL MORALIST... nu cred ca tu mergi cu centura de siguranta in oras si nu depasesti viteza regulamentara pe portiunile reglementate de lege... etc... dar oricum acest topic a fost deschis pt. o parere despre seria 1... :blink:

Edited by b16juv
Link to comment
Share on other sites

a venit bmw u ? vrem poze  :)

149680[/snapback]

 

Astazi am fost la AB... am lasat si masina mea la service (parbriz spart + spoiler fata revopsit... :) "CASCO" + turbosuflanta :blink: )... si a intervenit o mica problema... mai dureaza ceva timp... cam 10 zile :) ... masina pe care o rezervasem, a fost data si a trebuit sa comand alta... asta din cauza ca pana HVB a facut confirmarea, masina a fost data (prima)... dar asta are ceva in plus ... toate ornamentele exterioare sunt vopsite in culoarea masinii "gratis" ~ 200euro :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Parca 1.6 (bloc de fonta, 120kg, facut de Tritec in BRA) asta e desenat de Chrysler decit BMW, majoritatea testelor il recomanda drept nerafinat (la nivel de BMW adica) si cu consum mare, plus ca trebuie turat pentru performanta. Pe noul Mini s-a inlocuit cu un agregat corespunzator numelui bmw.

 

Acum, depinde si de preferinte si de necesitati, insa 1,6 asta se poate numi "veriga slaba" in formatia de super motoare de la BMW.

Edited by SAKO
Link to comment
Share on other sites

Parca 1.6 (bloc de fonta, 120kg, facut de Tritec in BRA) asta e desenat de Chrysler decit BMW, majoritatea testelor il recomanda drept nerafinat (la nivel de BMW adica) si cu consum mare, plus ca trebuie turat pentru performanta. Pe noul Mini s-a inlocuit cu un agregat corespunzator numelui bmw.

 

Acum, depinde si de preferinte si de necesitati, insa 1,6 asta se poate numi "veriga slaba" in formatia de super motoare de la BMW.

155771[/snapback]

 

Masina merge f. bine pt. un 1.6... "veriga slaba" este pt. sotie :blink: ... asa ca... este deajuns acest motor...

Link to comment
Share on other sites

O sa deschid alt topic pt. poze si detalii, asa ca o sa-l inchid pe acesta... vad ca lumea tot voteaza, desi masina a fost deja cumparata... :blink:

 

Rog un moderator sa inchida acest topic.

Edited by b16juv
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.