Jump to content

Vand BMW 320Ci


ady_viteza

Recommended Posts

Stai un pic ca nu inteleg, cum adica cei care au inmatriculat inainte de 2007 or sa trebuiasca sa plateasca taxa? pai atunci cand au inmatriculat masina nu au platit tot o taxa de inmatriculare? o sa mai plateasca inca odata sau cum? se va recalcula cat a fost taxa in momentul inscrierii cu cat va fi acum si se va plati doar diferenta?
Link to comment
Share on other sites

Stai un pic ca nu inteleg, cum adica cei care au inmatriculat inainte de 2007 or sa trebuiasca sa plateasca taxa? pai atunci cand au inmatriculat masina nu au platit tot o taxa de inmatriculare? o sa mai plateasca inca odata sau cum? se va recalcula cat a fost taxa in momentul inscrierii cu cat va fi acum si se va plati doar diferenta?

E valabil pentru cei care vor cumpara masini inmatriculate in tara dar inainte de 2007...vor plati taxa de inmatriculare ca si cum ar le-ar fi cumparat de afara!!!

Link to comment
Share on other sites

Pai asa stiam si eu dar WLF a zis ca cei cu masini inm. inainte de 2007 vor trebui sa plateasca taxa. Aici m-am pierdut.

 

M-am exprimat gresit, dar ati prins ideea. Am vrut sa zic ca cei care vand masini inmatriculate inainte de 2007 vor trebui sa lase drastic din pret pentru ca cel care cumpara va trebui sa plateasca taxa.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu!!!...e singurul coupe de pe autovit cu dotarile mele si istoric pe toate forumurile BMW si totusi a venit o singura persoana sa-l vada dar care nu avea bani atunci...urma sa faca rost!!!

Aici n-am reusit sa actualizez pretul pentru ca nu trecusera 7 zile...profit de ocazie acum...

Pret de iarna.....masina este in garaj si nu o folosesc in sezonul rece.....9200 euro negociabil!!!

 

 

f greu dai un coupe. stiu din propria experienta. am avut un 318ci (143cp) luat personal din germania, intretinut, etc. am lasat la pret de nenumarate ori, dar nu suna lumea. am pierdut la el vreo 5000 doar din pretu de achizitie.

 

acum vreo 3 luni am incercat-o cu sedanu (320i) si a sunat lumea la greu. am avut 3 clienti hotarati (si mie care mi-era teama ca le e frica de benzina si impozit). in final m-am sucit eu.

 

eu nu mi-as mai lua coupe doar de frica revanzarii. adica ori il iau sa il tin cati-va ani ori nu mai imi iau.

 

al tau e f frumos, singuru care imi place mai mult e 325ci-u ala cu YAN. restu coupe-urilor nu prea sunt de luat.

 

bafta la vanzare

Link to comment
Share on other sites

f greu dai un coupe. stiu din propria experienta. am avut un 318ci (143cp) luat personal din germania, intretinut, etc. am lasat la pret de nenumarate ori, dar nu suna lumea. am pierdut la el vreo 5000 doar din pretu de achizitie.

 

acum vreo 3 luni am incercat-o cu sedanu (320i) si a sunat lumea la greu. am avut 3 clienti hotarati (si mie care mi-era teama ca le e frica de benzina si impozit). in final m-am sucit eu.

 

eu nu mi-as mai lua coupe doar de frica revanzarii. adica ori il iau sa il tin cati-va ani ori nu mai imi iau.

 

al tau e f frumos, singuru care imi place mai mult e 325ci-u ala cu YAN. restu coupe-urilor nu prea sunt de luat.

 

bafta la vanzare

ai idee de ce nu are spalator la faruri???

Link to comment
Share on other sites

Pe prima pagina am pus lista cu optiuni de fabrica.

Nu are spalator de faruri...cand am luat coupe-ul avea deja montate xenoane after market care dupa 4 ani merg foarte bine :D

4 ani un bec xenon aftermarket , e ceva , sau urmatoarea declaratie e ca mergi doar ziua cu ea ? :p Niciodata iarna , niciodata noaptea

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

4 ani un bec xenon aftermarket , e ceva , sau urmatoarea declaratie e ca mergi doar ziua cu ea ? :p Niciodata iarna , niciodata noaptea

In 4 ani n-am schimbat nici macar un bec....am facut 30 de mii in timpul asta...in jur de 7-8 mii de km pe an....crezi ca ar fi trebuit sa mi se arda becurile de la xenon pana acum??? :)

 

bafta atunci,am avut si eu urs si acum regret ca l-am dat.

Sper sa reusesc sa-l pastrez...am bagat foarte multi bani in el...e o bijuterie :)

 

Frumoasa masina, cat are consumul?

In oras vara 12-13 in functie de cum se merge iar iarna 13-14....afara 8-9 la fel in functie de cat de tare sau moderat se merge...

Link to comment
Share on other sites

f greu dai un coupe. stiu din propria experienta. am avut un 318ci (143cp) luat personal din germania, intretinut, etc. am lasat la pret de nenumarate ori, dar nu suna lumea. am pierdut la el vreo 5000 doar din pretu de achizitie.

 

acum vreo 3 luni am incercat-o cu sedanu (320i) si a sunat lumea la greu. am avut 3 clienti hotarati (si mie care mi-era teama ca le e frica de benzina si impozit). in final m-am sucit eu.

 

eu nu mi-as mai lua coupe doar de frica revanzarii. adica ori il iau sa il tin cati-va ani ori nu mai imi iau.

 

al tau e f frumos, singuru care imi place mai mult e 325ci-u ala cu YAN. restu coupe-urilor nu prea sunt de luat.

 

bafta la vanzare

 

Iti sugerez sa il scoti pe YAN la un test-drive. O sa ramai profund dezamagit. Pe langa faptul ca merge cu martorul de check engine aprins de cateva mii de km si ca la 65-70kmh din treapta a 2-a sare direct in treapta a 5-a, masina sufera grav la capitolul estetic. Oglinzi de plastic, fara nici un fel de reglaj electric, zgarieturi peste tot...Fiindca am vandut un 325ci, am vrut sa vad concurenta si asa am vazut YAN-ul.

Link to comment
Share on other sites

Iti sugerez sa il scoti pe YAN la un test-drive. O sa ramai profund dezamagit. Pe langa faptul ca merge cu martorul de check engine aprins de cateva mii de km si ca la 65-70kmh din treapta a 2-a sare direct in treapta a 5-a, masina sufera grav la capitolul estetic. Oglinzi de plastic, fara nici un fel de reglaj electric, zgarieturi peste tot...Fiindca am vandut un 325ci, am vrut sa vad concurenta si asa am vazut YAN-ul.

 

nu ma surprinde deloc ceea ce aflu de la tine. era ceva dubios la masinuta aia ca sta cam de prea mult timp la vanzare. lipsa embleme la roti, imbunatatiri 0, mereu murdara in poze (lucrurile marunte care dau de gol proprietaru doar din poze) practic masina e intr-o stare mai proasta de cand a luat-o (acum mai bine de 1 an). pacat de ea ca e frumoasa (caroseria neagra + interior piele colorata).

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

nu ma surprinde deloc ceea ce aflu de la tine. era ceva dubios la masinuta aia ca sta cam de prea mult timp la vanzare. lipsa embleme la roti, imbunatatiri 0, mereu murdara in poze (lucrurile marunte care dau de gol proprietaru doar din poze) practic masina e intr-o stare mai proasta de cand a luat-o (acum mai bine de 1 an). pacat de ea ca e frumoasa (caroseria neagra + interior piele colorata).

 

Prin 2008-2009 a fost de vanzare pe forum masina si avea gen 180k km daca imi aduc bine aminte si era bine ingrijita. Dupa, a luat-o individul care o vinde acum.

Link to comment
Share on other sites

nu ma surprinde deloc ceea ce aflu de la tine. era ceva dubios la masinuta aia ca sta cam de prea mult timp la vanzare. lipsa embleme la roti, imbunatatiri 0, mereu murdara in poze (lucrurile marunte care dau de gol proprietaru doar din poze) practic masina e intr-o stare mai proasta de cand a luat-o (acum mai bine de 1 an). pacat de ea ca e frumoasa (caroseria neagra + interior piele colorata).

 

YAN-ul e la 7000e acum. Cand am vazut-o eu a zis ca sub 8000 nu o vinde in nici un caz.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Revenind on topic la masina mea :D

Coupeul a fost inmatriculat prima oara in Romania de firma de leasing la 07.05.2007....iar eu am inchis leasingul si l-am inmatriculat pe numele meu la 15.07.2008

Precizez aceste detalii pentru ca cei interesati de masina sa stie ca noua lege a taxelor auto nu va afecta inmatricularea acestei masini .Cine va dori coupe-ul nu va fi obligat sa plateasca taxa de inmatriculare conform noii legi...

Edited by ady_viteza
Link to comment
Share on other sites

Yan, a fost masina mea, eu am avut cat am putut de mult grija de ea, am avut 1 accident cu ea, a trecut unu pe rosu si mi-a intrat in stanga fata, toate piesele schimbate au fost originale bmw, caseta directie, far, bara, contra aripa si alte piese de la roata, baiatu nu a avut deloc grija de ea in 2 ani de zile abia cu multe rugaciuni de la mine i-a schimbat filtrele si uleiul dupa aproape 2 ani, nu a spalat-o de cand a luat-o si nu a reparat nimic din ce s-a mai stricat, i-au furat tiganii capacele roti, eleronul si alte piese de pe masina, oglinzile au fost furate si nu mai merge electrica si sunt facute din fibra de sticla ca mi le-a spart un rau voitor.eu i-am schimbat bascula dreapta filtre ulei bujii originale capete bara schimbatorl de m ,flansa cardanica. bucse bascula loate de la alexxx, somda lamda, cam atat,nu cred ca a spalat-o 1 data de cand a luat-o, nu tratament piele nimic :( eu am fost in dreapta la masina acum 5-6 luni si merge super bine, poate s-a stricat ceva pe la ea intre timp.daa as avea bani as lua-o inapoi ca e trist in ce stare a adus-o :(.masina in 2009 a avut 98k cand am luat-o eu acum are 114k. bafta Edited by tiger1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.