Jump to content

Vand BMW 320Ci


ady_viteza

Recommended Posts

ai dreptate, nu se poate compara un e90, la capitol calitate si fiabilitate cu un e46 ingrijit, materialele folosite in prezent sunt in mare parte de calitate inferioara, celor folosite la masinile anilor 90,

parerea mea si a multor - este ca cele mai reusite masini, sunt masinile anilor 90, unde nu s-a facut economii pe materiale.

uitati-va cum arata un bmw ingrijit de 10-20 ani si cum arata altele de 5-7 ani( gen e60, e65, e90,s.m.d)

ai o masina reusita, daca poti pastrez-o, pretul ei fii sigur ca nu o sa scada mult in timp. Uite cat costa de exemplu un e46 similar pe mobile

 

Sunt de acord partial cu prima parte, dar pretul unui e46 va scadea drastic in 2-3 ani, orice masina de serie are aceeasi soarta. :thumbsup:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
E misto rau masina, eu vreau sa-mi cumpar un coupe mai nou,culoarea neagra. Iti pot oferi masina mea 320ci culoare gri an fabricatie 2000 si 3500 euro. Daca nu de la anu vreau sa o bag si eu pe a mea la vanzare. Bafta!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

masina e super.. dar la pretul asta poti sa iei urmatorul model acum.

 

chiar nu ma pot abtine cand ii aud

 

de unde tata iei E92 ... s-au macar un E90 cu aceleasi dotari care e sedan nu coupe ( compari mere cu pere ) in aceeasi stare

 

cu 9000E iti iei un obosit de E90 mai chel ca ... eventual neinamtriculat sau inmatriculat si rasvandut ( da ce conteaza doar ai modelul " nou " , eventual un diesel ca-ti pune o eticheta dinaia consuma 5 in oras si 4 afara ca e diesel )

 

si 2 la mana sunt curios sa pui un E90 dinala la 9000E langa asta ( pe care nici macar nu ai vazut-o ) trage linie si apoi sa-mi spui pe care ai da banii

 

ps. nu cunosc proprietarul , dar masina imi place maxim ( nu veniti cu vorbe " de ce nu o cumperi tu ? " pentru ca deja am un E46 coupe )

 

Bafta la vanzare

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

chiar nu ma pot abtine cand ii aud

 

de unde tata iei E92 ... s-au macar un E90 cu aceleasi dotari care e sedan nu coupe ( compari mere cu pere ) in aceeasi stare

 

cu 9000E iti iei un obosit de E90 mai chel ca ... eventual neinamtriculat sau inmatriculat si rasvandut ( da ce conteaza doar ai modelul " nou " , eventual un diesel ca-ti pune o eticheta dinaia consuma 5 in oras si 4 afara ca e diesel )

 

si 2 la mana sunt curios sa pui un E90 dinala la 9000E langa asta ( pe care nici macar nu ai vazut-o ) trage linie si apoi sa-mi spui pe care ai da banii

 

ps. nu cunosc proprietarul , dar masina imi place maxim ( nu veniti cu vorbe " de ce nu o cumperi tu ? " pentru ca deja am un E46 coupe )

 

Bafta la vanzare

 

Sincer, trebuie sa fi nebun sa dai 9000€ pe un E46, cat de coupe si cat de "full" ar fi.

Chiar se gasesc E90 la 9000€ mult mai dotate ca acest E46, care chiar nu vad ce dotari are in afara de navi...

Link to comment
Share on other sites

Sincer, trebuie sa fi nebun sa dai 9000€ pe un E46, cat de coupe si cat de "full" ar fi.

Chiar se gasesc E90 la 9000€ mult mai dotate ca acest E46, care chiar nu vad ce dotari are in afara de navi...

lol pai intotdeauna nebunia costa :)))))

Link to comment
Share on other sites

E frumos coupe-ul asta...daca era diesel si anul de fabricatie era 2004-2005 merita 8500 euro, dar asa..pretul ar trebui sa fie mai jos de 8500.. bafta la vanzare.

 

 

De ce trebuie sa fie mai ieftin daca nu e diesel? Eu zic ca la un coupe ii sta bine cu un motor pe benzina,precum la un suv se preteaza mai bine un motor diesel.Din pacate in Romania(si nu numai aici) aspectul consumului a ajuns sa fie cel mai important criteriu in achizitia unei masini.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...

Masina are acum 186000 de km....anul acesta am reusit sa fac aproape 7000 ...si cum vine frigul va intra din nou in garaj pe durata iernii.

In vara inainte de concediu i-am facut o revizie generala...in afara de toate filtrele am schimbat si tot ce inseamna lichid in masina...antigel..lichid de frana...ulei servo..ulei grup.

Am schimbat placutele fata si spate si am montat placute ATE...i-am facut si test de amortizoare care a iesit foarte bine.

Pret 7800 de euro

Edited by ady_viteza
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Masina nu mai este la vanzare.

Am dat prea multi bani pe masina si am mers mult prea putin cu ea :) ...se fac 6 ani de cand e la mine in care am facut 60000 de km.

"Motivul" pentru care am decis initial sa vand masina a crescut acum si la 6 anisori cat are fii-mea nu mai am nevoie de scaun pentru copil si alte acareturi...intra singura in spate fara probleme si ne-am obisnuit cu 2 usi :D

In plus de cand am masina, in afara reviizilor anuale nu am schimbat un singur surub la masina asa ca ma voi bucura in continuare de ea :D

Edited by ady_viteza
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Se pare ca necesitatile familiei isi spun cuvantul iar sotia cum e si normal are intotdeauna dreptate :D

Masina este din nou la vanzare...desi nu circul cu ea din decembrie este in perfecta stare de functionare...tot ce are nevoie este schimbul de filtre si ulei pe care il primea in fiecare primavara.

Taxa este platita si nerecuperata. Dovada anaf 26.01.2015

Pret negociabil - 6800 de euro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.