Jump to content

Pregatire telefon mobil cu interfata Bluetooth


Recommended Posts

Salutare

 

Am achizitionat un E46 facelift 2003 touring. Are pe el si optiunea 644 - Pregatire telefon mobil cu interfata Bluetooth. Suportul e pt Siemens S55.

Nu stiam daca pot loga al telefon cu bluetooth si am inceput sa caut pe forum sau intrebat prietenii. Nu am gasit raspunsul asa ca am perseverat. Aseara am gasit pe www.e46fanatics.com informatia. Ce nu stiam era initierea procedurii de "imperechere" a dispozitivelor BT, care o gasiti la pagina 18 a manualului de instalare atasat. Am luat primul telefon cu BT disponibil (un Sony Ericsson) si am incercat. A functionat perfect, inclusiv agenda a fost incarcata. Ramane de vazut daca voi gasi si un alt suport pt un telefon mai nou.

:blink:

3SeriesInstallation_20Bluetooth_1_.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare

 

Am achizitionat un E46 facelift 2003 touring. Are pe el si optiunea 644 - Pregatire telefon mobil cu interfata Bluetooth. Suportul e pt Siemens S55.

Nu stiam daca pot loga al telefon cu bluetooth si am inceput sa caut pe forum sau intrebat prietenii. Nu am gasit raspunsul asa ca am perseverat. Aseara am gasit pe www.e46fanatics.com informatia. Ce nu stiam era initierea procedurii de "imperechere" a dispozitivelor BT, care o gasiti la pagina 18 a manualului de instalare atasat. Am luat primul telefon cu BT disponibil (un Sony Ericsson) si am incercat. A functionat perfect, inclusiv agenda a fost incarcata. Ramane de vazut daca voi gasi si un alt suport pt un telefon mai nou.

:blink:

145890[/snapback]

 

eu am 6230 si am gasit la AB suport cu 90 E.

este si o lista cu ce telefoane merge si gradul de compatibilitate (daca incarca agenda sau nu)

Link to comment
Share on other sites

Lista de telefoane compatibile este incredibil de mica.

La cele listate, mai adaugati orice telefon Smartphone sau PocketPC, adica cu Windows ca sistem de operare.

Merg cu functionalitate completa :blink:

148657[/snapback]

 

stiu ca merge aproape orice, asa cum am spus in primul post, dar cum ramane cu incarcarea in masina si antena? unde il tii?

Link to comment
Share on other sites

Exista multe telefoane care merg, insa nu trimit si agenda, adic anu iti afiseaza pe LCD cine suna.

 

Antena nici o sansa, dar nu ai nevoie daca nu mergi pe coclauri

Alimentarea trebuie neaparat pt ca daca tii tel pe bluetooth se duce imediat bateria, de aceea eu folosesc si incarcator de masina :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
http://www.bmw.co.uk/bluetooth/

La drumuri scurte insa stai cu el "in buzunar" cu bluetooth-ul deschis, asa ca pana la urma merge orice telefon  :blink:

170767[/snapback]

la mine cand dai pairing telephone imi zice pairing succeded si dupa aia imediat pe telefon imi apare disconected :)

poate sa-mi spune cineva dece? am incercat cu un nokia n70 si un nokia 6230i

Link to comment
Share on other sites

Pairing-ul l-am facut decat o singura data, la inceput. Acum intru pur si simplu in masina si el se conecteaza singur cand pun contactul. Cand iau contactul imi arata "disconected".

188079[/snapback]

pai eu fac pairingul dar in secunda urmatoare imi zice disconected :blink:( si la telefon si la navi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.