BMWClub: Review MotorAg - BMWClub

Jump to content

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Review MotorAg Ce experiente ati avut cu ei?

#1 User is offline   Sumo 

• Începător
  • Group: Members

Posted 25 May 2011 - 07:40

Pentru ca topicul inițial s-a transformat intr-unul de cereri de preț pentu componente si servicii, mă gândesc ca ar fi bine un topic nou pe care sa apară doar reviewuri despre dealerul MotorAg.

Incep eu prin a spune ca este a 3-a oară când mă duc la ei (pentru o dauna de data asta), si atitudinea lor fata de client justifica intru totul drumul de la București. O asemenea fexibilitate (in programarea pt reparatie, posibilitatea de a asista la operațiunile efectuate) nu am mai văzut la alt dealer, fie el BMW sau nu. De asemenea îmi place ca după fiecare vizita primesti un telefon prin care se interesează dacă ești mulțumit. comunicarea lor este de nota 10 si mi s-au părut si foarte seriosi.

Felicitări pentru MotorAg si multumiri d-lui Lucian care s-a ocupat de dauna mea si de discuțiile cu asiguratorul.
0

#2 User is offline   daniel LNC 

• X - ulescu
  • Group: Contributors

Posted 25 May 2011 - 16:24

da mai multe detalii,la ce masina,ce si cum,etc :thumbsup:
0

#3 User is offline   PityWPN 

• Senior

Posted 03 June 2011 - 13:41

Eu personal am postat de cate ori am avut ocazia. Iar acum ma repet. Sunt client fidel Motor-Ag. iar feedback-ul meu este pozitiv intru totul. tot de vre-o 3 ori am fost la Pitesti iar acum urmeaza sa merg a 4-a oara. Am vb cu Aghata pe Pm i-am spus ce probleme am si in 20 de minute ma sunat George de la Motor-Ag si am vorbit pe indelete. Recomand cu cea mai mare incredere sa faceti drumul de la Bucuresti la Pitesti pentru un service de calitate.
0

#4 User is offline   Sumo 

• Începător

Posted 05 June 2011 - 21:08

@Daniel Am avut de vopsit o usa, o aripa si portbagajul plus o resoftare la un seria 1 coupe.
0

#5 User is offline   Motor AG Pitesti 

• Membru
  • Group: BMW Dealers

Posted 09 June 2011 - 15:30

Buna ziua,

Multumim foarte mult pentru aprecierile facute! Este foarte important pentru noi sa primim note bune! :) Pentru ca de cele mai multe ori criticile sunt constructive, asteptam de la voi si mesaje cu probleme sesizate sau intamplari mai putin placute de la noi din service, daca va fi cazul.

Inca o data, va multumim pentru mesaje si pentru ca ne sunteti clienti!

Numai bine,
Agatha
0

#6 User is offline   PityWPN 

• Senior

Posted 09 June 2011 - 17:26

Pur si simplu inca un feedback pozitiv.
0

#7 User is offline   mecea 

• Membru

Posted 30 March 2012 - 15:11

Am ajuns azi la Motor AG in service, pentru revizie, verificare placute si martor pana, nota maxima si de la mine, recomand cu incredere, se merita efortul drumului pana la pitesti > atitudine, amabilitate, flexibilitate, asa cum ar trebui sa fie peste tot si cum nu am mai intalnit niciodata pe plaiurile mioritice, nu pot decat sa sper ca o tin asa si mai departe. :thumbsup:

felicitari echipei Motor AG
0

#8 User is offline   hackman 

• Nou venit
  • Pip

Posted 21 May 2012 - 12:10

Recomand service-ul Motor AG, oameni politicosi, cei din service profesionisti!
Merita drumul de la Bucuresti!
0

#9 User is offline   verssatu 

• premiant
  • Group: Banned

Posted 21 May 2012 - 12:17

Sunt printre cei putini care se comporta exemplar cu toti posesorii de BMW.
0

#10 User is offline   MaQ 

• ...........

Posted 21 May 2012 - 13:35

Si eu am fost multumit de serviciile prestate. Desi distanta pana la Pitesti e mica, n-ar fi rau daca ar deschide si in Rm. Valcea un service. :wink:
0

#11 User is offline   verssatu 

• premiant
  • Group: Banned

Posted 21 May 2012 - 13:40

View PostMaQ, on 21 May 2012 - 13:35, said:

Si eu am fost multumit de serviciile prestate. Desi distanta pana la Pitesti e mica, n-ar fi rau daca ar deschide si in Rm. Valcea un service. :wink:

este si in vl, tot al celor de la Motor AG. :thumbsup:

SHOWROOM BMW
Calea lui Traian nr. 245A
Râmnicu Vâlcea
jud. Vâlcea

PROGRAM:
Luni - Vineri: 09.00 - 18.00
Sâmbătă: 09.00 - 14.00

telefon: +40 250 712 271
fax: +40 250 712 262

e-mail: bmw@motorag.ro
0

#12 User is offline   MaQ 

• ...........

Posted 21 May 2012 - 13:54

E, stiu eu de ala dar e numai showroom. Poate il extind si cu parte de service.
0

#13 User is offline   ss_cipri 

• Începător

Posted 18 June 2012 - 14:23

Eu cumpar piese de la Motor AG (Alina Zdrelea) de aprox. 2 ani si nu am avut niciodata nimic de reprosat, nota 10 de la mine!
Chiar astazi am cumparat cate ceva pentru M.
0

#14 User is offline   mecea 

• Membru

Posted 20 June 2012 - 13:42

Din pacate ma vad nevoit sa revin cu un feedback cat se poate de negativ la adresa Motor AG, ma milogesc de ei, milogesc este termenul potrivit, sa-mi dea o adresa prin care se constatata toate diligentele facute la masina mea vizavi de problema reclamata cu nefunctionarea martorului de pana, concluzia > sunt amanat, sunt mintit ca mi s-a trimis, si nu mi se raspunde la telefon de catre noul sef de service Bogdan Giurgiu. Deosebit de dezamagitoare atitudinea de care ma lovesc de aproape o saptamana.

mai multe detalii despre problema se gasesc aicea si aicea.
0

#15 User is offline   LYM 

• Fan

Posted 20 June 2012 - 14:29

@mecea - vad ca esti din Bucuresti, de ce te-ai dus cu masina tocmai la AG Pitesti?
0

#16 User is offline   alex230ro 

• Fan dependent

Posted 20 June 2012 - 14:33

atitudinea lor fata de client justifica intru totul drumul de la București
pt asta cred,dar lucrurile se mai schimba..

This post has been edited by alex230ro: 20 June 2012 - 14:34

0

#17 User is offline   mecea 

• Membru

Posted 20 June 2012 - 15:40

X3 s-a luat din bucuresti, pe urma X1 de la ei din pitesti, in esenta m-am dus acolo ca mi-au facut o impresie excelenta cand am luat masina pe de o parte si datorita reviewurilor excelente de aicea pe partea cealalta.

Intre timp au un nou sef de service si cel mai tare m-a deranjat atitudinea individului, pot sa inteleg ca cei de mai jos au preferat sa se "spele" pe maini ca sa zic asa si sa paseze mortul, dar acest Bogdan Giurgiu, noul sef de service, estr pur si simplu nesimtit ... am vorbit ieri cu el si mi-a promis documentele pe care le tot solicit de la ei de saptamana trecuta, azi dimineata nu a mai raspuns la tel, l-am prins accidental sunand pe telefonul altuia care mi l-a plasat le telefon, m-a aburit ca mi-a trimis dar ca mai trimite odata si pauza iar nu a mai raspuns la telefon, atitudine de copil tampit care are impresia ca daca se ascunde sub pat trece si problema, la un copil e justificat de varsta insa....

Am vrut sa ma duc pana la ei sa le depun nistw scrisori cu numere de intrare dar a trebuit sa ma duc mai devreme dupa aia mica la scoala, nu-i bai si maine e o zi.

Oricum e frustrant ca ajungi sa alergi atata pentru o tzidula amarata, iar atitudinea lor e jenanta, inafara de a ma enerva si mai tare nu reusesc nimica.
0

#18 User is offline   LYM 

• Fan

Posted 20 June 2012 - 15:46

Mai bine mergi cu masina la alt service decat sa-ti mananci nervii cu ei, parerea mea.
0

#19 User is offline   mecea 

• Membru

Posted 20 June 2012 - 15:56

Eu nu vroiam sa-mi maninc nervii cu ei ci cu BMW Romania, se pare insa ca nu au inteles acest lucru, pe mine in tot "procesul" asta cel mai tare m-au deranjat aia cu masina nu are absolut nimic si pe urma in loc sa-mi arate cum nu are absolut nimic au plecat in plimbare cu masina mea de parca era a lor. In mod regretabil vad ca si Motor AG s-au hotarat sa o ia ca atitudine pe urma celor de la BMW Romania.

Plus ca degeaba merg la alt service ca tot la leprele de la BMW Romania ajung, masina nu are erori, totul e roz ca sa zic asa, doar ca sistemul ala nu functioneaza.
0

#20 User is offline   c6t9 

• Pasionat

Posted 16 September 2012 - 16:18

Mecea are o problemă punctuală cu ei.

Serviciile însă mi s-au părut bune. La program, atelier curat, se lucrează repede, oameni amabili.

Ce-i drept pierzi două ore cu drumul. Cred că mai toate mașinile de acolo aveau număr de București.
0

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro