BMWClub: Review MotorAg - BMWClub

Jump to content

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Review MotorAg Ce experiente ati avut cu ei?

#21 User is offline   Myx 

• Veteran
  • Group: Members

Posted 16 September 2012 - 17:34

View Postc6t9, on 16 September 2012 - 16:18, said:

Mecea are o problemă punctuală cu ei.

Serviciile însă mi s-au părut bune. La program, atelier curat, se lucrează repede, oameni amabili.

Ce-i drept pierzi două ore cu drumul. Cred că mai toate mașinile de acolo aveau număr de București.

si totusi 10 clienti multumiti nu anuleaza un client nemultumit :) E ca si cum ai spune ca pt un plin de benzina merita sa iei un pumn in ochi din cand in cand :)) . In fine ...bmw , premium , daca ai ceva de comentat nu esti premium pur si simplu , o mare drama din nimic , multi vad asa .
0

#22 User is offline   c6t9 

• Pasionat

Posted 16 September 2012 - 18:56

Da, doar că la el problema e BMW România în esență, nu MotorAG. Între timp s-a împăcat cu cei de la Bavaria :D
0

#23 User is offline   danielsan 

• Începător

Posted 16 September 2012 - 18:58

Eu am fost la MotorAG si am fost foarte multumit .
0

#24 User is offline   mecea 

• Membru

Posted 18 September 2012 - 16:49

La mine existau doua probleme distincte, una cu BMW Romania, si alta cu Motor AG, a doua a rezultat din atitudinea astora fata de reprezentanta, gasesc ca e inacceptabil sa am o problema cu masina, care sa nu fie rezolvata vreme de peste 3 luni, reclamata in mod repetat, iar cand solicit o adresa in care sa se mentioneze diligentele efectuate de ei ca unitate service autorizata in vederea remedierii problemei sa fiu mintit in fata in mod repetat ca mi s-a transmis, iar pana nu m-am urcat in masina sa ma duc la ei in pravalie cu scandal nu am primit-o ... doar minciuni, asta cand seful de service raspundea la telefon, ca in rest considera ca e mai simplu sa ma ignore, oricine in locul meu ar avea o problema cu ei in aceste conditii ... suplimentar, ca sa fie tacamul complet, de peste doua luni de zile am doua adrese depuse la ei la registratura, cu numar de inregistrare, in care solicit o explicatie vizavi de atitudinea lor, si mai ales vizavi de comportamentul si atitudinea sefului de service, Bogdan Giurgiu, si pe care le ignora si se fac ca fluiera, directorul general nu este niciodata disponibil sa vorbeasca cu mine ...

Asta e, atata vreme cat ai de facut revizii simple, si numai prin prisma faptului ca te lasa in atelier si au tarife din ce am vazut mai mici decat bavaria, sunt de preferat. In rest din punctul meu de vedere sunt de evitat, tin capu plecat in fata celor de la reprezentanta in detrimentul clientului, iar actualul sef de service mai e si un mincinos prost facut gramada, vorba aia nici macar sa minta bine nu stie.

Eu problema mi-am rezolvat-o la bavaria, si pe la ei prin service nu am de gand sa mai calc, chit ca dau un ban in plus, nu ingras insa cu banii mei genu asta de indivizi.
2

#25 User is offline   Motor AG Pitesti 

• Membru
  • Group: BMW Dealers

Posted 22 November 2012 - 16:08

Buna seara,

Ne cerem scuze pentru absenta noastra din ultima perioada de pe forum. Insa, ne luam angajamentul ca, incepand de astazi, vom raspunde cu promptitudine tuturor solicitarilor voastre,dar si mesajelor de multumire.

Seara frumoasa,
Olimpia
0

#26 User is offline   Motor AG Pitesti 

• Membru
  • Group: BMW Dealers

Posted 22 November 2012 - 17:43

Echipa Motor AG asteapta, cu mare placere, toate solicitarile!

This post has been edited by Aleathea: 22 November 2012 - 17:48

0

#27 User is offline   Peo 

• Nou venit
  • Pip

Posted 08 January 2015 - 12:22

Mai exista Motor AG?
Mai citeste/raspunde cineva pe acest topic?
0

#28 User is offline   bmwinfinity 

• Nou venit
  • Pip

Posted 13 January 2015 - 12:51

S-a dus saracul...
http://www.ziarulpro...mpania-germana/
0

#29 User is offline   MaQ 

• ...........

Posted 13 January 2015 - 14:02

Ultima oara cand am fost acolo se transformase in dealer land rover (parca) insa din cate stiu, a ramas in continuare service agreat BMW. Oricum, numai lucruri bune despre baietii de acolo de la service.
0

#30 User is offline   FANATIC 

• Pasionat

Posted 17 January 2015 - 10:07

Au pierdut licenta.Dar in continuare functioneaza ca un service BMW.Au legaturi cu serverele si toata logistica.
0

#31 User is offline   costinlogin 

• Pasionat

Posted 18 June 2015 - 15:44

La momentul de fata e dealer Land Rover. Nu mai pot citi cheile BMW si nici la istoricul masinii nu mai au acces. In rest fac diagnoza.
0

#32 User is offline   Dan Dan 

• Senior

Posted 18 June 2015 - 15:55

Se duc lupte mari, piata mica, clienti putini. Pe noi vorbesc! Grupul participa si el, AB asemenea!

Ca service vor face treaba probabil, vor lasa si preturile mai jos, experienta au acumulat, parcul vechi e mare, e loc pentru toti...
0

#33 User is offline   bruce45 

• Nou venit
  • Pip

Posted 28 June 2015 - 14:53

Nu mai sunt reprezentanta BMW dar daca doriti o constatare mecanica+diagnoza, va costa 250 RON. Inca mai au testerele de BMW si profesionisti care se pricep la BMW.
Nu mai pot verifica istoricul masinii. Km reali.
0

#34 User is offline   cosmin geo 

• Nou venit
  • Pip

Posted 09 April 2016 - 13:44

Evitati pe cat posibil MOTOR AG PITESTI - isi bat joc de masini - nu isi asuma nici o responsabilitate - ramai cu masina in pana dupa ce ai plecat din service de la ei - fac lucruri de mantuiala - monteaza piesele gresit. sa va povestesc experienta mea
Am fost in service Motor AG Pitesti acum 2 saptamani cu BMW 520d pentru o defectiune la alternator (nu mai incarca).
Ca rezolvare cei de la Service imi propun demontarea alternatorului de pe masina si ma indruma la un atelier specializat in repararea alternatoare
ok zic eu
Am reparat alternatorul - am revenit in service cu acesta - a fost montat pe masina si am plecat acasa
La intoarcere in drum spre casa dupa aprox. 50km parcursi cu masina am fost averizat in bord cu eroare charging fault (NU MAI INCARCA ALTERNATORUL) NU MAI AVEAM SERVO SI MI S-A INCINS MOTORUL - ce credeti ca era
s-a rupt cureaua ce angreneaza alternatorul - pompa de apa si servodirectia apoi a fost aruncata in cureaua ce angreneaza compresorul de aer conditionat
MOTIVUL
Cand au montat alternatorul pe masina, cureaua a fost montata incorect ceea ce a dus la ruperea acesteia - pe 90% din suprafata era tocita pana a cedat.
I-am sunat le-am transmis cele intamplate si mi-au spus sa vin cu masina in service.
Le-am spus ca nu pot sa duc masina pe platforma si voi inlocui curelele rupte si voi merge apoi sa le demonstrez ca a fost vina lor ca nu au montat corect.
Cand am mers in service la motor ag mi-au spus ca am avut eu ceva defect si ca trebuia sa vin cu masina la ei in service sa o verifice (si daca mergeam imi spuneau ca am fulia defecta sau role sau ceva numai ca sa se scoata ei) si sa ma puna sa mai platesc si vreo piesa chipurile ca ar fi defecta si care de fapt era buna + ca trebuia sa mai platesc platforma pana la ei la service.
In concluzie
Sunt niste incompetenti care nu stiu decat sa ceara bani si sa ofere servicii de mizerie - iti distrug masina - plus ca nu isi asuma nici o responsabilitate
Evitati acest service - nu recomand in nici un caz - mai bine mergeti la un mecanic de la colt de strada este mai bun de 10 ori decat cei din motor ag - oricum nu iti ofera nici o garantie - drept dovada ceea ce mi s-a intamplat mie.

AM POSTAT MAI DEVREME SI A FOST STERS - POATE ACUM NU VA MAI FI STEARSA ACEASTA POSTARE
1

#35 User is offline   ryoraul 

• Pasionat

Posted 09 April 2016 - 13:46

Am inteles, mai termina si tu.
0

#36 User is offline   bmwinfinity 

• Nou venit
  • Pip

Posted 07 September 2016 - 14:54

Subscriu la ce a zis cosmin geo , nu! Motor Ag Pitesti.
Am avut si eu experiente neplacute cu ei
1

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro