Jump to content

vand M3 e46 2001 SMG


andreiwtw

Recommended Posts

Anul de fabricatie l-am vazut acum in titlu, 2001.

 

 

Este masina unui prieten care nu are timp deloc de ea, nici macar s-o vanda :)

O sa ma duc in week-end sa-i fac niste poze daca nu se vinde pana atunci...

Link to comment
Share on other sites

Este masina unui prieten care nu are timp deloc de ea, nici macar s-o vanda :)

O sa ma duc in week-end sa-i fac niste poze daca nu se vinde pana atunci...

 

Prietenul ar agrea un schimb cu un 325ci+diferenta...am tot zis sa trec la ceva mai economic, dar...o viata avem, iar poster cu m3 e46 am avut in camera de la 11ani :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu masina in parcare la Baneasa, in cea subterana. Era foarte prafuita pe exterior asa ca nu ma pot pronunta cum arata vopseaua pe ea etc :) Interiorul era curat in schimb si arata OK. Apoi am mai vazut-o si pe DN1, intrand in Bucuresti, in una din diminetile din aceasta saptamana, parca marti era, probabil o conducea proprietarul (un domn care parea OK). Avand in vedere cum arata proprietarul, cred ca e OK, pentru cine e interesat de masina. Sper sa nu se supere initiatorul topicului, ma gandesc ca poate ajuta la vanzare ;)

 

Doar asa ca idee (asta pentru nu sunt sigur nici eu ca vreau asta pentru ca nu cred ca imi permit intretinerea si ar fi mare pacat sa ajunga..."cazan"), ar fi interesat de un schimb cu un 330cd din 2004 foarte bine intretinut? (http://www.bmwclub.ro/forums/topic/60855-bmw-330cd-m-sport/page__hl__stefan) :)

Link to comment
Share on other sites

cred ca e ultima grija pe care si-o face un proprietar de M3..impozitul. dar, e si asta un impuls :rolleyes:

 

pfff. imi pare atat de puerila filozofia asta , ai M3 , Rs4 , Porche poti plati oricat , oricand la orice ora , ai in curte un pom de unde iei bani , lampa lui Aladin e sub perna si la subsol ai si comoara piratilor din care oricat ai cheltui ramane intreaga .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

corect, e si asta cred un mit urban :), daca ai M3 sau mai stiu ce masina ceva mai rasarita esti plin de bani si nu iti mai pasa ca ii cheltui aiurea, mai ales in cazul de fata cand ai o masina de 13k :laugh: , deci chiar nu poti sa zici ca esti putred...:D, tocmai in acest caz iti faci calcule de genul ''oare cat e impozitul'', cel ce o cumpara noua si da 70-80k, pentru el intr-adevar nu ar trebui sa conteze prea mult, asta prin raportare la pretul de achizitie... Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

cand iei un bolid de-asta trebuie sa te pregatesti de cheltuieli asta-i clar .dar eu totusi cred ca nu orice coxat poate sa intretina un M3 deci trebuie sa ai o situatie financiara buna .Foarte faina masinuta si pretul prea bun pentru foamea asta.
Link to comment
Share on other sites

cand iei un bolid de-asta trebuie sa te pregatesti de cheltuieli asta-i clar .dar eu totusi cred ca nu orice coxat poate sa intretina un M3 deci trebuie sa ai o situatie financiara buna .Foarte faina masinuta si pretul prea bun pentru foamea asta.

 

 

o sa radeti probabil dar pentru performantele pe care le ofera este o masina usor de intretinut.

ofera un raport pret/performante mult mai bun decat un 325/330i de ex.

si consuma doar cu ~ 2 litri mai mult la 100km ...

Link to comment
Share on other sites

cu exceptia SMG-ului care este cel mai costisitor de reparat daca pica, restul pieselor nu sunt cu mult mai scumpe decat la un 330i, de exemplu, iar motorul fiind aspirat nu ai prea multe griji cu el, daca a fost intretinut corespunzator pana acum... Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

foarte bine punctat andrei , din pacate in cazul masinii in cauza cutia poate reprezenta niste costuri foarte mari in cazul in care cedeaza , nu inteleg de ce au facut o cutie atat de fragila fix pe o masina care este gandita sa fie condusa la limita

 

bafta la vanzare , si eu am vazut masina si arata chiar mai bine ca in poze :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

foarte bine punctat andrei , din pacate in cazul masinii in cauza cutia poate reprezenta niste costuri foarte mari in cazul in care cedeaza , nu inteleg de ce au facut o cutie atat de fragila fix pe o masina care este gandita sa fie condusa la limita

 

bafta la vanzare , si eu am vazut masina si arata chiar mai bine ca in poze :thumbsup:

 

In primul rand multumesc...

Cutia de viteze este aceeasi ca la versiunea manuala doar ca are montata in capatul ei o comanda hidraulica care schimba secvential vitezele.

Eu consider ca fiabilitatea acesteia este in regula pentru performantele pe care le ofera.

In plus, poti reveni oricand la varianta manuala prin montarea timoneriei si inlocuirea calculatorului de cutie ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.