Jump to content

Cel mai banal/demodat model BMW la ora actuala!


Catalin BMW

Care este cel mai banal model BMW in ziua de azi?  

647 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

In ziua de azi "a fi la moda" sau "sa fi in trend" se poarta,si cum moda(in diferite domenii) se cam schimba dupa cum bate vantul,sunt curios (si cred ca si majoritatea dintre voi) sa vad opiniile voastre,ce parere aveti voi de anumite modele BMW; si am sa le iau aproape pe toate,insa nu chiar din cele mai stravechi timpuri(pt ca alea sunt cam rare),ci de vreo 30 de ani pana in prezent. Oricum cred ca acest poll se va actualiza cu trecerea timpului,pt ca vor apare fel de fel de modele in anii urmatori,iar cele actuale vor deveni banale(nu prea vor mai prezenta interes pt public),deci pot sa spun ca se vor si demoda.

Atentie,cand va exprimati punctul de vedere,nu luati in considerare un anumit aspect cum ar fi doar partea tehnica sau doar partea estetica,ci va faceti o idee in ansamblu,per general despre modelul/modelele respective.

Acum intrebarea esentiala :rolleyes: :care model credeti ca este cel mai banal,cel mai demodat(ATENTIE,nu neaparat urat!)?

Puteti sa veniti si cu argumente despre ceea ce ati votat ;)

 

Am pus in poll si modele de peste 25 de ani,care unii dintre voi vor spune cu siguranta ca alea sunt demodate,dar eu nu vreau sa mergem pe criteriul asta,pt ca sunt cativa dintre noi care mai degraba s-ar mandri si le-ar place sa iasa pe strada cu un seria 3 din '81 decat cu un X5 din '99(exemplu).

Le-am enumerat aproximativ dupa vechime si nu dupa serii pt a nu incurca "borcanele" :) .

Link to comment
Share on other sites

:D THX,daca e46 sunt cazane,de pisicute ce sa mai zicem? :download:

Nu cred cĂŁ ai ĂŽnĂželes..

Cazan poate sĂŁ fie Âşi un 7ar Âşi un 3ar..

Thx a vrut sã zicã, probabil, cã sunt multe e46 neÎntreÞinute corespunzãtor. Dar nu cred cã putem face diferenÞierea Între anumite serii ºi modele, zicând cã e36 e mai cazan decât e46.

Atributul de cazan depinde de proprietar, nu de modelul maÂşinii Âşi/sau a anului de fabricaĂžie..

On: mie mi se par foarte banale e36 Âşi e46. E plin de ele.

Nu vorbesc de m-uri sau de un numĂŁr relativ mic de maÂşini ĂŽn care au fost investite anumite sume de bani ĂŽn partea esteticĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

eu nu gasesc niciunul ca fiind banal, nu pot trece inca pe langa unul fara sa nu ma uit la el, comune sunt cam toate pentru ca vezi din toate seriile pe strada, mai putin Z, M si cele care deja sunt clasice, chestia cu cazanele e valabila la toate modelele doar ca e mai putin observabila la un X5 sau seria 6/7, esti furat de exteriorul mai impunator. Comune da, banale cu siguranta nu, cel putin din punctul meu de vedere!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

eu nu gasesc niciunul ca fiind banal, nu pot trece inca pe langa unul fara sa nu ma uit la el, comune sunt cam toate pentru ca vezi din toate seriile pe strada, mai putin Z, M si cele care deja sunt clasice, chestia cu cazanele e valabila la toate modelele doar ca e mai putin observabila la un X5 sau seria 6/7, esti furat de exteriorul mai impunator. Comune da, banale cu siguranta nu, cel putin din punctul meu de vedere!

 

+1

Link to comment
Share on other sites

E36 e cel mai banal, in scurt timp ii va lua locul E46 (de aceea am votat varianta a 2-a).

 

Incet incet cazanele E36 ajung unde le e locul (la fier vechi sau dezmembrate) si cele care raman vor fi destul de putine, asa cum s-a intamplat si cu E30.

Link to comment
Share on other sites

In titlu am citit cuvantul demodat.Eu cred ca despre e46 se poate spune orice numai ca este demodat NU.Este una dintre cele mai apreciate masini atat din punct de vedere al esteticii cat si al fiabilitatii.Este o masina foarte populara si extrem de iubita de majoritatea oamenilor.

Cred ca ceea ce a scris THX-1 pe prima pagina a topicului este total deplasat si fara sa fie gandit(probabil i-a dat drumul pur si simplu),insa fiecare are dreptul la opinie.

Momentan e46 este o masina care si-a dovedit calitatile si inca este una dintre cele mai la moda masini din lume(nu doar in Romania).Lucru care nu se poate spune de e90.Desi este de mai bine de 6 ani pe piatza modelul nu a reusit sa convinga cu nimic spectaculos,fiind o masina construita doar pentru a exista un nou model.Dupa mai bine de 6 ani de existenta modelul e90 inca se afla in umbra celebrului sau predecesor......modelul e46 la toate capitolele.

Fara a crea vre-o polemica doresc sa inchei respectuos si sa va urez.........drumuri bune.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.