Jump to content

Cel mai banal/demodat model BMW la ora actuala!


Catalin BMW

Care este cel mai banal model BMW in ziua de azi?  

647 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

E 46 clar; am avut, sincer e insipid, dar foarte mult mi-a placut!

e banal pentru ca toata lumea il are si unde te uiti atat vezi, cam cum era cu audi 1.9 tdi din 2002-2004 si acum e ca "ursul" de acum 5 ani, toata lumea il "tuneaza";

Mie imi plac astia de pun un "tun" in loc de exapament, dar au lasat inscriptia pe portbagaj de 320d, sa nu mai vorbim de ceo cu 318d:))))))))))))

e46 e in schimb o masina echilibrata, e90, nu atat de mult, cel putin varianta non LCI;

dintre e46, e90, f30-----e46 - banal, insipid, nu il indragesti dar nu ai cum sa iti displaca complet;

e90 - interesant ca si concept, botu arata bine, cat timp are xenon, spatele e infiorator, dar nu e banal;

f30 - cel putin pentru perioada asta a designului auto - e o masnina superba, un allrounder complet

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

compactu` introarce priviri?

 

 

 

http://new-carreviews.com/wp-content/uploads/2012/07/Renault-Megane-RS.jpg

 

a dracu de banal pe langa compactu` tau M

 

....trebuia sa pui o poza cu un Bugatti. Erai si mai tare. Oricum poza de avatar nu reprezinta masina pe care o detin.

Link to comment
Share on other sites

ai spus ca orice renault e demodat, asa ca am pus o poza cu un renault, ala e renault in caz ca nu stii

 

dar ce masina ai? nu e compact?

Crezi ca acum am iesit din ou si nu stiu cum arata un Renault.....intr-un salon auto?

Sa ramanem totusi la lumea noastra. Da. Am un compact sport editie limitata fabricat in iunie 2000 cand nu se mai fabricau e36 sedan sau coupe.E vreo problema ca nu-l consider banal? ...si nu e cel din poza. Al meu are garda la sol de 12 cm

Edited by ovix
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am mers cateva zile cu un Laguna coupe , pai sa vezi ce se uita lumea la ala , sunt foarte rare . Bmw mai greu sa ai unu iesit din comun , poate doar 6-le nou in vremurile astea. 5 Gt mai e deosebit dar e si cam urat.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dupa parerea mea...e36 urmat de e46 , majoritatea coji , rupte ,ruginite ,de bulgaria cu 200 euro masina , motor de 1.6, dai si rupe asfaltul , am unu aici cu un e46 cu numere rosii , sigur urmeaza bg volan dreapta si rupe asfaltu cu el ...e praf

 

As fii curios ce masina ai tu? si mai concret cine ti-a cumparat-o? numai asa de amorul artei......popcorm1.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fiecare masina are personalitatea ei. Am vazut pisicute super intretinute care intorceau priviri dupa ele. :thumbsup:

 

Nu cred ca exista vreun BMW demodat. :good:

Ai mare dreptate daca masina e bine intretinuta ce conteaza ce ani are ,important e sa fie in mintile ei si sa arate bine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Dupa parerea mea este e46 pentru ca deja parca sunt mai multe pe strazi decat e36 care incep sa dispara. Dar conteaza 101% cat de inretinuta este masina si daca este modificata, sa fie facuta cu bun gust. Ca atunci cand te duci sa cumperi o masina, vezi n modele la fel dar din cand in cand unu sare in evidenta fata de restul. Eu am un e46 compact iar la mine in oras cred ca mai sunt inca 3 sau 4 maxim, desi multi o considera o masina urata, este de asemenea si mult mai rar intalnita, iar cu cateva modificari poate arata foarte bine si pentru cine isi permite un coupe bine intretinut si cu o echipare decenta, va intoarce priviri mult timp de acum in colo. Edited by Hightlink
Link to comment
Share on other sites

Nici un BMW nu este banal, mai ales pentru pasionati :getlost:

E36 sedan M pack de spatele blocului, compact-urile si X3-ul E83 cu barile alea de plastic negru.. nu sunt ce ar trebui sa fie dar cu un motor pe masura si tractiune pe spate nici alea nu sunt banale.

Link to comment
Share on other sites

E dragut, nu pot sa zic. Mie nu imi place spatele, mi se pare ca e inalt si se termina brusc. Sunt posesor de e46 coupe fl, si dupa 10 ani, inca mi se mai pare o masina frumoasa.

 

Modelul coupe e un viitor clasic dupa parerea mea.

Compactul arata mai bine cu un eleron, are cineva la mine in oras pe un compact si arta mai bine spatele se termina altfel ca sa zic asa. E umpic cam NFS dar si o varianta mai mica schima mult aspectul.

http://www.body-kit.co.uk/shopimages/products/extras/RT00137348-2.jpg

Edited by Hightlink
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da,dar este foarte frumos...de cand a aparut mi-a placut intotdeauna,cand eram mic ziceam ca vreau un bmw din asta ca masina,dar s-a prea demodat pana sa iau eu carnetul.Este frumos,sunt foarte multe si dintre acestea majoritatea cazane...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O am de 11 ani si inca ma fascineaza si imi place atunci cand o vad. E46 e un model atat de frumos, si printre ultimele modele adevarate, care nu se strica ij fiecare luna. De cand o am, inafara de consumabile nu mi-a cerut nimic. Probabil la mine o sa moara, ca nu as da-o pt nimic in lume!

post-970-0-02592700-1464813176_thumb.jpeg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.