Jump to content

Cel mai banal/demodat model BMW la ora actuala!


Catalin BMW

Care este cel mai banal model BMW in ziua de azi?  

647 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pai eu am votat M-urile si cu F-urile :D

 

Acum serios vorbind nu am votat asa ceva,nu cred ca poti vota unul din cele mentionate mai sus,deci

poll-ul asta are niste bug-uri :pardon:

 

Un bmw banal din punctul meu de vedere ai fi e46 compact si mai spun la un bmw ca e banal atunci cand vad vreun model tunat prost,cu briz-briz-uri :sick: sau vreun model de serie care are sigla "M" in stanga respectiv dreapta si el e de fapt @20d.

 

Bmw-uri demodate sunt modelele mai vechi de anii 80' dar asta e valabil doar pentru mine :) ,nu vreau sa insinuez nimic. ;)

Edited by 535i
Link to comment
Share on other sites

modelul e90 inca se afla in umbra celebrului sau predecesor......modelul e46 la toate capitolele.

Fara a crea vre-o polemica doresc sa inchei respectuos si sa va urez.........drumuri bune.

 

nu creezi nici o polemica . Doar compasiune . Totusi ai avut sau ai E90 ?

Link to comment
Share on other sites

In titlu am citit cuvantul demodat.Eu cred ca despre e46 se poate spune orice numai ca este demodat NU.Este una dintre cele mai apreciate masini atat din punct de vedere al esteticii cat si al fiabilitatii.Este o masina foarte populara si extrem de iubita de majoritatea oamenilor.

Cred ca ceea ce a scris THX-1 pe prima pagina a topicului este total deplasat si fara sa fie gandit(probabil i-a dat drumul pur si simplu),insa fiecare are dreptul la opinie.

Momentan e46 este o masina care si-a dovedit calitatile si inca este una dintre cele mai la moda masini din lume(nu doar in Romania).Lucru care nu se poate spune de e90.Desi este de mai bine de 6 ani pe piatza modelul nu a reusit sa convinga cu nimic spectaculos,fiind o masina construita doar pentru a exista un nou model.Dupa mai bine de 6 ani de existenta modelul e90 inca se afla in umbra celebrului sau predecesor......modelul e46 la toate capitolele.

Fara a crea vre-o polemica doresc sa inchei respectuos si sa va urez.........drumuri bune.

 

Si eu sunt de aceeasi parere! Pana in momentul de fata E46 cred ca este cel mai reusit seria 3 ever!Este o masina care nu cred ca se va demoda niciodata.Atunci cand privesc un E46 din 1998(anul in care a aparut primul E46) pur si simplu nu imi vine sa cred cat de bine poate sa arate masina din toate punctele de vedere si nu pot sa cred ce masini facea BMW in urma cu 13 ani.De fiecare data cand vad stopurile unui BMW mai nou ma gandesc la E46 si la seria 5 E34 :) pentru ca sunt modelele care au lasat in urma celebrele stopuri in forma de "L", un "simbol" al BMW-urilor.Din cate se pare din design-ul ultimelor modele BMW, se pare ca bavarezii revin oarecum la "traditie" ceea ce este un lucru foarte bun!Sa speram ca nu vor da gres cu viitorul seria 3 F30.In fine, hai ca deja am dat-o in :offtopic:

Edited by AlinMotru90
Link to comment
Share on other sites

App de banalitate,unii au spus ca BMW-urile n-au cum sa fie banale;nu stiu daca e chiar asa,pt ca sunt sigur ca si lor(ca si multi altii) li s-a intamplat macar o data sa spuna ceva de genul: "Ee,uite, e doar un e46(ex) ca muuulte altele,deci nimic special!" sau "ha ha,uite-l si p-ala cu pisicuta lui,parca ar avea vreun ferrari"; de aici vad eu acea "banalitate",acea ignoranta pe care multi dintre noi o au asupra anumitor modele,pt ca nu e acelasi lucru cum ai spune: "Oaaau,uite un BMW hibrid(tot ex ;),doar ce-a aparut )" sau " mooaaaa' ce clasica ingrijita am vazut...cam rar,insa f aranjata babaciunea!". Binenteles,asta e parerea mea,insa evident pot sa ma insel si lumea poa' sa ma contrazica,doar nu e batuta in cuie,dar cam asa as vedea eu lucrurile in ziua de azi.
Link to comment
Share on other sites

Banal...pt mine e banal un E90 cu roti pe 16", stock, prafuit, nimic deosebit, in comparatie cu un E36 super ingrijit, niste jante de bun gust, etc. Sunt unele masini care atrag atentia , altele nu. Indiferent ca sunt mai noi sau mai vechi..pt mine nu conteaza anul de fabricatie ca sa pot spune despre o masina ca este banala. :drinks:
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nu creezi nici o polemica . Doar compasiune . Totusi ai avut sau ai E90 ?

Nici nu ma chinui sa comentez macar deoarece am avut masini mai deosebite si mai indraznete decat un e46 sau un e90 si masini noi noute.Insa e46 mi-a ramas la suflet.

Am observat pe acest forum o foarte mare rautate si ingamfare a posesorilor de bmw(NU TOTI).Ceea ce pe alte forumuri am vazut oameni cu mult mai mult bun simt si modestie chiar daca conduc masini mult mai grozave decat un bmw.Din acest motiv am decis sa scriu cat mai putine lucruri pe acest forum deoarece aici nu se dezbat anumite lucruri.......aici fiecare vrea sa demonstreze cat e de grozav ca are un bmw.

Sa stiti dragii mei ca o masina....fiind ea chiar si un bmw ..... nu face dintr-un om o vedeta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Zoki

 

Si atunci de ce scrii randurile astea daca pentru tine nu se aplica?

Tu ai inceput cu prostiile. Puteai sa scrii pur si simplu ca nu inghiti E90 si gata, e optiunea ta.

Dar sa spui ca E46 este peste E90 LA TOATE CAPITOLELE este o aberatie fara margini si te miri aiurea ca ti-au raspuns alex sau myx.

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

 

Sa stiti dragii mei ca o masina....fiind ea chiar si un bmw ..... nu face dintr-un om o vedeta.

 

dragi suntem cu parintii si tovarasii de pahar . PE aici suntem vedete inchipuite . :thumbsup: Te-am intrebat daca ai avut E90 ca sa descrii clar comparatia din viziunea ta . Ce masini ai avut tu nu ne intereseaza . In cazul meu am apreciat multe plusuri la E90 versus E46 si daca as fi pus sa aleg as lua iar E90 fara ezitari . Evident nu am ridicat la nivel de rang absolut parerea mea . Si nici nu m-am transformat intr-o vedeta . Geez :poke: Am terminat :excl:

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg de ce o luati atat de personal?! Nu poate sa zica nimeni nimic de modelul de masina pe care il aveti voi ca-i sariti in cap. Sincer, dar sincer, nu suport e90'. Pentru simplu fapt ca are spatele foarte inestetic, nu se potriveste sub nici o forma cu botul agresiv.

Btw...parere personala pe care sunt 100% convins ca o dezaprobati si-mi sariti in cap. :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Nu am votat...ca posesor de E46...atunci cand nu il conduc dar sunt in trafic...il caut...si din fericire il regasesc din abundenta pe strazi...il privesc...il vad deplasandu-se cu 5kmh undeva in fata mea dar pe alta banda...il admir atunci cand il vad proaspat spalat iesind de la spalatorie...remarc cat de late sunt gumele si ce bine se vad atunci cand parcheaza...sunt dezamagit atunci cand vad unul intr-o stare deplorabila(si nu zic mai multe aici)...insa totul se schimba atunci cand vine seara...cobor din masina cu care am mers toata ziua(nu dau marca,fabricata in 2008)...si caut ceea ce am vazut deja toata ziua...un E46...nu este unul puternic...si nici tunat...este un 316i fabricat in sept '99...il vad...imi place si ma bucur ca undeva in buzunar, am pe langa alte chei...si cheile de la aceasta masina...ranjesc si indiferent de cat de grea a fost ziua abia astept sa o conduc...si asta se intampla...o conduc si ma bucur de fiecare clipa petrecuta in aceasta masina...simpla...banala...cum o fi...este un BMW si pentru mine este mai mult decat placerea de a conduce!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sincer,nici eu nu ma dau in vant dupa e90;daca as fi sa aleg intre asta si e60 fie el si mai vechi,nici n-as sta pe ganduri si as alege in defavoarea e90-ului,insa nu pot sa spun acelasi lucru si despre coupe/cabrio-ul care mi se pare o masina extrem de frumoasa si "stilata".

Daca stau bine sa ma gindesc -in ciuda unor eventuale critici- as putea spune ca mi-ar conveni mai mult chiar si un E39(printre ultimele,2003-2004) bine echipat si cu un motor puternic :super: in defavoarea lui e90.

Link to comment
Share on other sites

dragi suntem cu parintii si tovarasii de pahar . PE aici suntem vedete inchipuite . :thumbsup: Te-am intrebat daca ai avut E90 ca sa descrii clar comparatia din viziunea ta . Ce masini ai avut tu nu ne intereseaza . In cazul meu am apreciat multe plusuri la E90 versus E46 si daca as fi pus sa aleg as lua iar E90 fara ezitari . Evident nu am ridicat la nivel de rang absolut parerea mea . Si nici nu m-am transformat intr-o vedeta . Geez :poke: Am terminat :excl:

Dupa 6097 de prostii(mesaje) ai mai scris-o si pe asta.Tu practic vrei neaparat sa confirmi ce am scris mai sus. :goodjob:

"tovarasi" au fost in epoca "ceau"....s-au dus demult.Sau poate nu sunt eu obisnuit cu limbajul de mahala.

scuze de off topic.

Edited by Zoki
Link to comment
Share on other sites

Myx trebuie sa intelegi felul romanului, are e46 ...e cel mai tare , e90,e92,e93 e vax pe lange e46

are e39 ...e60 , e61 ,f10 e vax.

mai are unu pe aici de urla ca 320D impune respect pe autostrazi ....e mare gradina

 

L.E sa nu uitam ca e46 a iesit pe un topic cel mai frumos model ever :hyper:

Edited by ex0rcistu
Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt de parere ca multe modele pot devenii banale si comune atata timp cat iti bati joc de ele. Dar cred ca fiecare model poate fi exprimat printr-un WOW in gandurile noastre atunci cand acesta e intretinut extrem de bine.

Personal am achizitionat un e46 acum 2-3 luni - banal cum se spune...dar incerc cat de mult sa o scot din aceasta "banalitate".

Edited by flavius.paul
Link to comment
Share on other sites

toate modelele iesite din productie sunt demodate.

 

banal(intre cazane bavareze) ... modelul cu cel mai mare tiraj.

Colegu',te-as cam contrazice un pic in legatura cu demodatul modelelor iesite din productie si sa-ti argumentez de ce: nu stiu cu o fi la tine in oras(cluj,presupun...) insa la mine in br cam in fiecare an apare cate o moda. De ex acum vreo 7-8-10 ani -daca mi-aduc bine aminte- venise un "val" de ce crezi?...de ford probe!!! Da exact,acel model destul de vechi(iesit din fabricatie,binenteles) insa dragut(zic eu)...pai sa-i fi vazut pe "baietasii de cartier" care mai de care cu cate unul dela,nu conta ca erau rasnite,ca ar fi cazut tabla de pe ele,etc...atunci erau la moda. La vreo 2 ani(aproximativ),gata nu se mai purta ford probe,nu mai era la moda,ce crezi ca iesise "pe piata"? legendarele opel calibra :frantics: !!! da daaa,la fel si cu alea,nu conta ca eram la jumatatea anilor 2000,la braila se "purtau" calibrele din '92-'94; daca n-aveai deaia,nu erai baietas(you man :purple: ).

Alta perioada...de ex acum 2 ani,ce crezi ca era la moda in br??? BANALELE pisici!!!! :hyper: ; orice mucos avea un e36,nu conta in ce hal arata,trebuia sa-l aiba.

Am inteles ca anul trecut,cica s-a mai lasat lumea de bmw-uri la br si a luat audi-urile im primire,binenteles deastea "bengoase" ca doar pute orasul da smecherime,iar anul asta cu ce crezi ca se dau baietii...? cu jipanuri don'le,deci anu' asta daca n-ai jipan la braila,ce sa mai...esti un nimeni!!

Ee,cam asa stau lucrurile Unvicont,prin unele orase ale patriei noastre pline de smecherii si smecherasi. :ike:

Sa ne fie de bn la toata lumea!!! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Colegu',te-as cam contrazice un pic in legatura cu demodatul .....

 

conform dex:

A SE DEMODĂ mĂŁ ~ĂŠz intranz. A ĂŽnceta sĂŁ corespundĂŁ modei; a iesi din modĂŁ; a se ĂŽnvechi. /<fr. dĂŠmoder

 

 

p.s.

la braila sunt cei mai buni mici din romania, nu la dealul negru. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Colegu',te-as cam contrazice

 

De ce ? De ce tot timpu ne trezim sa contrazicem ? Doar asta e parerea lui, vino tu cu alta. Cand citesc topicuri romanesti ma apuca dracii. Daca tot vrei sa contrazici un om , o poti face si intr-o varianta mai soft ( NU genu : " te contrazic", "ce spui tu e prost", "spui numai aberatii", etc. )

Cand vad ingamfati ca @alex83 si @Myx, care orice ai zice de E90 lor ( sunt sigur ca modelu asta il aveti chiar daca nu ati zis ce masina aveti )sar direct la "bataie", iar in gandul lor orice alta gama de BMW e "naspa".

Sincer pt mine E90 e cea mai urata masina scoasa de BMW ( asta e parerea mea ), in schimb am uzit ca prezinta un mare confort si ai cea mai multa placere sa o conduci ( doar e BMW ).

 

 

Trebuie sa ii iau apararea lui @Zoki, a fost pus la zid doar ca a avut omu si el o parere. Daca stam bine si rumegam spusele lui @Zoki, omu asta chiar are dreptate.

 

 

Am observat pe acest forum o foarte mare rautate si ingamfare a posesorilor de bmw(NU TOTI).Ceea ce pe alte forumuri am vazut oameni cu mult mai mult bun simt si modestie chiar daca conduc masini mult mai grozave decat un bmw.Din acest motiv am decis sa scriu cat mai putine lucruri pe acest forum deoarece aici nu se dezbat anumite lucruri.......aici fiecare vrea sa demonstreze cat e de grozav ca are un bmw.

 

 

+1

Edited by Raulooo
Link to comment
Share on other sites

@ Raulooo, @Zoki...

 

fiecare om tinde catre mai bine...mai nou...mai bun.

 

 

fiecare cu ideile si gusturile lui, insa cand faci o afirmatie ar fi bine sa o si sustii cu argumente ....nu doar opinii personale.

 

( personal nu imi place E90 si E60 / exteriorul , cum merg ...e alta poveste )

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.