Jump to content

Cel mai banal/demodat model BMW la ora actuala!


Catalin BMW

Care este cel mai banal model BMW in ziua de azi?  

647 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

E46 e in numar prea mare pe strada si din cauza asta cred ca induce sentimentul de demodat/banal. Dar personal cred ca un E46 facelift cu pachet M este superb, peste E90.

Sunt de acceasi parere.

Personal cred ca E90 ca si design e cel mai nereusit 3er din istoria BMW ... si va deveni demodat mult mai repede comparativ cu e46.

E92 e cel care va rezista ceva mai mult timp desi fiind coupe nu e practic.

 

Foarte bine zis,doar ca unii care au postat pe aici confundau bmw-urile cu toate marcile...defapt era vorba despre BANALITATEA dintre modelele BMW nu altceva,ca pe mn nu ma intereseaza alta marca. Daca as fi pe un forum de automobile de tot felul as mai fi zis,insa acesta e un forum dedicat BMW-urilor, si m-am referit la banalitatea dintre modelele acestei marci.

Ai un talent in a o intoarce ca la Ploiesti ... ceva de pomina. :frantics:

Nu cumva esti de prin zona ? :D

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acceasi parere.

Personal cred ca E90 ca si design e cel mai nereusit 3er din istoria BMW ... si va deveni demodat mult mai repede comparativ cu e46.

E92 e cel care va rezista ceva mai mult timp desi fiind coupe nu e practic.

 

 

Ai un talent in a o intoarce ca la Ploiesti ... ceva de pomina. :frantics:

Nu cumva esti de prin zona ? :D

 

 

SML.fara suparare,dar cred ca faci parte din cei care stiu una si buna si p-aia o tin pana-n panzele albe. Daca ai fi fost mai atent,sau daca ai fi citit toate comentariile mele in special primul,ti-ai fi dat seama ca DOAR despre modelele BMW era vorba.

P.S. Mai dati ochelarii de cal jos de la ochi...se vede mai bine fara!!!:console:

Link to comment
Share on other sites

SML.fara suparare,dar cred ca faci parte din cei care stiu una si buna si p-aia o tin pana-n panzele albe. Daca ai fi fost mai atent,sau daca ai fi citit toate comentariile mele in special primul,ti-ai fi dat seama ca DOAR despre modelele BMW era vorba.

P.S. Mai dati ochelarii de cal jos de la ochi...se vede mai bine fara!!!:console:

Eram sigur ca ajungi la jigniri din astea ieftine.

Esti prea previzibil ... si nu tii la gluma.

Sorry pt deranj :thumbsup:

Edited by SML
Link to comment
Share on other sites

Eram sigur ca ajungi la jigniri din astea ieftine.

Esti prea previzibil ... si nu tii la gluma.

Sorry pt deranj :thumbsup:

 

 

In primul rand nu cred ca te-am jicnit -daca am facut-o,imi cer scuze- ,in al 2-lea rand nu stiu cat de "gluma" a fost comentariul tau de mai sus referitor la mine...insa eu l-am luat ca atare.

"A-ti scoate ochelarii de cal" nu este o jicnire din punctul meu de vedere,insa poti analiza situatia cum doresti.:drinks:

Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu cred ca te-am jicnit -daca am facut-o,imi cer scuze- ,in al 2-lea rand nu stiu cat de "gluma" a fost comentariul tau de mai sus referitor la mine...insa eu l-am luat ca atare.

"A-ti scoate ochelarii de cal" nu este o jicnire din punctul meu de vedere,insa poti analiza situatia cum doresti.:drinks:

Ok ok ... fara suparare. :thumbsup:

"Nu cumva esti de prin zona ? :D " a fost o gluma. :good:

Noapte buna.

Edited by SML
Link to comment
Share on other sites

Daaaaaa e total depasit....

 

BMW 116i: 136 CP/4.400 rpm, 220 Nm/1.350-4.300 rpm, 0-100 km/h ĂŽn 8,5 secunde, vitezĂŁ maximĂŁ de 210 km/h

 

Ma lasi? Cand mai vad cate unul cu de astea... :pirate:

 

 

 

 

alea cu turbinutze nu se pun :flowers:

Link to comment
Share on other sites

parerea mea ,cel mai banal model este e90 .e46 si e39 au facut furori.au cucerit piata.cand a aparut e90 toata lumea s-a reprofilat pe orice alta marca decat bmw.

+ 1

e46, e36 si e39 au facut furori si adus f multi clienti si fani pt BMW.

Acum e randul lui e92 si lui f10 sa preia stafeta :thumbsup:

e90 :blink: clar a fost o greseala si un pas inapoi pt design ... si vanzari

Link to comment
Share on other sites

La vanzari nu cred ca a fost un pas inapoi , sunt o groaza de E90 pe strada , pe la nemti am vazut foarte multe E90 LCI.

Fa o comparatie cu e46 daca gasesti cifre de vanzari actualizate.

Nu ma refer numai la DE ci la total vanzari in lume.

Edited by SML
Link to comment
Share on other sites

+ 1

e46, e36 si e39 au facut furori si adus f multi clienti si fani pt BMW.

Acum e randul lui e92 si lui f10 sa preia stafeta :thumbsup:

e90 :blink: clar a fost o greseala si un pas inapoi pt design ... si vanzari

 

 

....cum se pare ca va fi si pt noua serie 1....nici n-a aparut si deja sunt ffff multe citici in privinta designului.

Link to comment
Share on other sites

Morala: Am E30=>E36 e naspa,Am E36=> E46 e cel mai urat model,am E46=>E90 cel mai nereusit model,am E39=>E60 cel mai urat...etc..Tot ce e nou si nu mi-l permit inseamna ca e urat,nereusit,banal.etc..dar cand ajung sa mi-l permit e cel mai reusit model din toate timpurile!

E plin forumul asta de experti in statistici,vanzari,marketing,design,etc si PASIONATI binenteles! Toti posesorii de E36 pasionati pana in maduva oaselor candva de modelul asta acum au E46 iar peste cativa ani vor avea E90 si viitorul seria 3 F30 va fi super urat si mega banal! :mellow:

 

Intrebare: Oare de ce nu raman toti pasionatii astia la E30-uri?Ca doar e cel mai reusit model,NU??Unde au disparut toate modelele astea super reusite facute special pt pasionati?De ce nu se mai gasesc pe strazi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu te mai enerva ca nu are rost :) Daca E90 era un model "banal",nu mai starnea atatea controverse...

Oricum topicul este unul generator de flame pentru ca automat unii se simt jigniti de parerile celorlalti fata de masina personala.Ar trebui inchis....

 

 

Dar,pana la urma frumusetea e in ochii privitorului :good:

Link to comment
Share on other sites

Ce se ataca posesorii de E90 :frantics: ... mie personal imi place E90, si mi-as dori unul in detrimentul E46-ului pe care-l detin, dar oricum m-am distrat pe cinste comentand toate atacurile generate de acest topic neinspirat :popcorn:
Link to comment
Share on other sites

Nu te mai enerva ca nu are rost :) Daca E90 era un model "banal",nu mai starnea atatea controverse...

Oricum topicul este unul generator de flame pentru ca automat unii se simt jigniti de parerile celorlalti fata de masina personala.Ar trebui inchis....

Dar,pana la urma frumusetea e in ochii privitorului :good:

+ 1 agree :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Intrebare: Oare de ce nu raman toti pasionatii astia la E30-uri?Ca doar e cel mai reusit model,NU??Unde au disparut toate modelele astea super reusite facute special pt pasionati?De ce nu se mai gasesc pe strazi?

 

 

 

pasionatii hardcore crede ma ca au e30...sau si l doresc

 

si nu vezi multe pe strazi pt ca sunt putini pasionati adevarati.

iar majoritatea il detin ca a doua masina,in care investesc multi bani si timp

 

nu oricine e dispus la asa ceva

 

un e30 in mintile lui va intoarce de 10 ori mai multe priviri ca orice e90,e60 etc,si nu vorbesc neaparat de cele in care s au investit 5-10000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.