Jump to content

Cel mai banal/demodat model BMW la ora actuala!


Catalin BMW

Care este cel mai banal model BMW in ziua de azi?  

647 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Fa o comparatie cu e46 daca gasesti cifre de vanzari actualizate.

Nu ma refer numai la DE ci la total vanzari in lume.

 

Calendar year Total production US sales

1995 54,720[12]

1996 50,248

1997 337,800[13] -

1998 376,900[13] -

1999 454,000[13] 77,138[14]

2000 509,007[13] 89,681

2001 533,952[13] 103,227[15]

2002 561,249[13] 115,428

2003 528,358[13] 111,944[16]

2004 449,732[13] 106,549[17]

2005 434,342[13] 106,950[18]

2006 508,479[13] 120,180

2007 555,219[19] 142,490

2008 474,208[20] 112,464

2009 397,103[21] 90,960[22]

2010 399,009[23] 100,910

 

 

Vanzarile totale la Seria 3 , nu cred ca nu s-a vandut bine E90 , chiar dimpotriva.

Edited by bitz
Link to comment
Share on other sites

 

Oricum topicul este unul generator de flame pentru ca automat unii se simt jigniti de parerile celorlalti fata de masina personala.Ar trebui inchis....

 

 

Păi cine-şi cumpără maşină după preferinţele altora?

Dacă ţie de exemplu îţi place e36 touring, iar noi toţi spunem că e urât, n-ar trebui să te simţi jignit. Maşina e aproape ca şi nevasta. A ta şi gata.

Link to comment
Share on other sites

Eu cand vad un E36 care arata ca scos din showroom am o reactie de genu.. WOOW. Cand vad un E46 tot ca nou, reactia e "inca una...". Cred ca locul intai in banalitate la BMW e pe cale sa treaca de la e36 la e46. In 2-3 ani apreciez ca e clar acest aspect. Edited by mihai vigariu
Link to comment
Share on other sites

Ia uite aici niste banalitati de E30 :

 

http://favoritesaits.com/gallery/var/albums/%D0%9A%D0%B8%D1%80%D0%BE/bmw-e30.jpg?m=1299279988

 

http://pics.sr4000.com/picsbig/1225132234-1-10467/Bmw-E30--273861.jpg

 

http://podi.ca/winstontemp/BMW/wheel%20rebuild/IMG_0326.JPG

Link to comment
Share on other sites

Daca credeti ca va certati,mai bine nu mai insistati cu tastatul pe acest topic;eu nu l-am deschis ca sa ne certam,ci pur si simplu sa discutam(sa ne mai ocupam timpul :thumbsup: ),dar daca credeti ca trebuie inchis,atunci las la aprecierea voastra si a moderatorilor.:drinks:
Link to comment
Share on other sites

parerea mwea ,cel mai banal model este e90 .e46 si e39 au facut furori.au cucerit piata.cand a aparut e90 toata lumea s-a reprofilat pe orice alta marca decat bmw.

:brr: care toata lumea ? Te referi la tine ? Furori ? A lesinat lumea pe strada cand trecea E46 ... :D . Poti sa ne povestesti experienta ta cu E90 , cum nu l-ai cumparat din cauza aspectului banal :no:. Totusi daca va ajunge la preturi derizorii , ca E46 , pe la 6k cred ca brusc va deveni interesant pt toata lumea

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pasionatii hardcore crede ma ca au e30...sau si l doresc

 

si nu vezi multe pe strazi pt ca sunt putini pasionati adevarati.

iar majoritatea il detin ca a doua masina,in care investesc multi bani si timp

 

nu oricine e dispus la asa ceva

 

un e30 in mintile lui va intoarce de 10 ori mai multe priviri ca orice e90,e60 etc,si nu vorbesc neaparat de cele in care s au investit 5-10000

 

 

Parerea mea este ca e gresit spus ca sunt " pasionati BMW " cei care au modele bmw de la 2000 in sus si nu au facut decat sa le dea cheie si eventual un drift mic ( nu mare! ca nu cumva sa riste sa isi zgarie masina ). Acestia sunt simpli consumatori de auto.

 

In schimb un adevarat pasionat este cel care reuseste sa aduca o relicva de remat la expresii " WOW , mamaaa!...misto este, etc. ". Apropo, zicea mai sus @Myx ca de aia nu ne plac modele mai noi pt ca nu n-il permitem. Vreau sa va zic ca un E30 readus la viata poate sa coste mai mult decat un E90.

Pt mine acestia sunt adevaratii pasionati. Cei care stiu sa ridice capota si nu doar sa verifice nivelul la ulei.

Tot respectul pentru adevaratii pasionati. Din pacate sunt putini cei care stiu sa ii si aprecieze. +1 pentru @Sly06

Link to comment
Share on other sites

Moama Raulooo ce i-ai rezolvat tu pe toti...

 

Ce legatura are faptul ca un model e vechi sau nu, ca e de remat sau nu, ca nu stiu cat costa, etc...

 

Important e ce simte fiecare si din punctul asta de vedere nimeni nu are dreptul sa-si bage nasul si sa emita pareri. De unde stii tu ce simte x, y sau z in legatura cu BMW?

Te-ai gandit ca poate unii nici nu au si probabil nu-si vor permite niciodata un BMW dar atunci cand vad sigla alb/albastra le creste imediat pulsul? Aia nu sunt pasionati din punctul tau de vedere...

 

In fine, asa va mai place sa emiteti verdicte de numa-numa...

 

P.S. incearca tu sa dai drift la un BMW modern si dupa aia mai stam de vorba... Nu mai e ceea ce era candva. Eventual un M da, dar in rest, masinile pun atat de bine puterea jos incat cu greu mai reusesti sa faci "figuri" asa cum se faceau pe timpuri :p

Masinile nu mai sunt cum erau dar important este ca s-a mentinut acea placere de a le pilota rapid, chiar daca, nu mai pare la fel de spectaculos din afara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:brr: care toata lumea ? Te referi la tine ? Furori ? A lesinat lumea pe strada cand trecea E46 ... :D . Poti sa ne povestesti experienta ta cu E90 , cum nu l-ai cumparat din cauza aspectului banal :no:. Totusi daca va ajunge la preturi derizorii , ca E46 , pe la 6k cred ca brusc va deveni interesant pt toata lumea

 

+1.....chiar +2

 

Imi amintesc acum 2 ani si jumatate cand m-am reapucat de forum cum E36 era regele frumusetii si fiabilitatii, E46 asa si asa si E90 groaznic de urat. Circula acel colaj cu 3 poze ce-l comparau pe Elvis in cele 3 stadii ale vietii lui(slabut si bine facut-durduliu-obez) facandu-se o aluzie la cele 3 modele. Probabil ca cei 20.000 de euro ce trebuiau scosi pentru un model sh E90 erau al naibii de urati si inestetici. Intre timp E36 a ajuns demodat si cazan, E46 deja cam invechit(totusi mai are cativa cavaleri care ii apara reputatia) si E90 devine usor usor placut...la jumatate de pret fata de acum 2-3 ani imi imaginez si eu ca oricui i-ar placea. Cand va fi lansat noul model si se vor da E90-uri la 6-7k, brusc va deveni regele soselelor si the best ever. Tema dezbatuta mi se pare totusi al naibii de subiectiva....fiecare isi va apara ce detine, si mai grav, ce-si permite.

 

Eu unul consider E36 si E46 nu demodate, dar depasite clar tehnologic de E90. E si firesc. Si sa fiu sincer, ca si detinator(multumit) de doua E46-uri, indiferent de care o fi reputatia lui, oricand, dar absolut oricand as alege E90 in locul lui E46.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imi spui si mie te rog cate astfel de exemplare vezi tu pe strazile patriei noastre?Majoritatea E30-urilor sunt numai cazane batjocorite.

Prin Ct sunt 2-3 chiar marfa , sa stii ca s-au cam dus cazanele , probabil au crapat de la atata grija avuta de ele.

Link to comment
Share on other sites

eu zic sa deschidem un subiect despre politica ...unul despre biserica si nu cred ca ne vom mai plictisi pe acest forum... eu votez ca nu o sa ajungeti la vreun rezultat...sa fiu si eu on topic......fiecare masina in parte are personalitatea ei data de modul in care este echipata, de felul in care este intretinuta "si de ce nu felul in care arata soferul :)))),glumesc" fie ea e36, e46, e90, septar, sesar,x, zet Edited by umbrella
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

propriul autoturism... dupa maxim un an devine banal. :cry:

 

+1, un raspuns foarte bun...

 

si inca ceva, ma credeti pe cuvint ca as prefera un E36 in locul unui E90 sau chiar si al unui E46 !?!?!?

Parerea mea, moncher

Nu am votat pentru ca pur si simplu nu pot vota, dar , ca opinie proprie, compactul, indiferent de model mi se pare banal si urit, nu demodat....inca odata, parerea mea

Edited by BOLY.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.