Jump to content

Cel mai banal/demodat model BMW la ora actuala!


Catalin BMW

Care este cel mai banal model BMW in ziua de azi?  

647 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

votat e46.de ce? nu neaparat ca vezi multe pe strada...ci ptr ca nu "le vezi"! majoritatea sunt "stoc", si aici ma refer la exterior, nu prea intorci capul dupa un e46, chiar si cu pachet M sau M Technik.

 

In schimb, ptr un e30/e36/e34 bine pus la punct (vopsea/kit exterior/jante etc) eu cel putin imi rup gatul dupa ele...

Nu cred ca se poate spune ca un anumit model BMW e banal sau demodat, nu e nimic banal nici la un e21 nici la un F10. ( a nu se compara cele 2 modele cu zeci de ani intre ele).In schimb poti compara un e30/e36/e34/e32 cu orice masina "low cost" din vremurile noastre, tinand cont ca e o diferenta de zeci de ani intre ele, si asta spune tot.

 

Banali sau demodati sunt soferii, care isi bat joc de ele.

 

Sunt pasionati bmw care si-ar lua numai masini "old school", printre care ma numar si eu.Daca as avea bani in cont, as avea de la e30,e31,e36,e32,e34,e38, dar as fi ipocrit sa spun ca nu mi-ar placea si un e92.

Edited by max83
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

votat e46.de ce? nu neaparat ca vezi multe pe strada...ci ptr ca nu "le vezi"! majoritatea sunt "stoc", si aici ma refer la exterior, nu prea intorci capul dupa un e46, chiar si cu pachet M sau M Technik.

 

In schimb, ptr un e30/e36/e34 bine pus la punct (vopsea/kit exterior/jante etc) eu cel putin imi rup gatul dupa ele...

Nu cred ca se poate spune ca un anumit model BMW e banal sau demodat, nu e nimic banal nici la un e21 nici la un F10. ( a nu se compara cele 2 modele cu zeci de ani intre ele).In schimb poti compara un e30/e36/e34/e32 cu orice masina "low cost" din vremurile noastre, tinand cont ca e o diferenta de zeci de ani intre ele, si asta spune tot.

 

Banali sau demodati sunt soferii, care isi bat joc de ele.

 

Sunt pasionati bmw care si-ar lua numai masini "old school", printre care ma numar si eu.Daca as avea bani in cont, as avea de la e30,e31,e36,e32,e34,e38, dar as fi ipocrit sa spun ca nu mi-ar placea si un e92.

 

cele mai banale: e60 si e36 (vezi cele mai multe din ele...e chiar plin...din primele, muuulte sunt pericole rutiere in stare tehnica groaznica)....cel mai demodat? hm...aici nu pot raspunde, caci oricare daca sunt ingrijite arata f bine in continuare...a...mi-am amintit, e65 nfl...urat ca dracu, in continuare...

Edited by radusky
Link to comment
Share on other sites

da ai dreptate...dar eu nu le cataloghez in functie de numarul lor pe sosele, sau de stare...ma refeream la cele in stare impecabila, si la "prestanta" lor pe strazi...orice bmw in stare foarte buna si...bine pus la punct, optic vorbind (ca sa nu zic tunat!) iti mangaie retina, si in cazul meu cu precadere modelele pre 2000, dar nu numai.

 

desigur ca iti lasa un gust amar orice model bmw batjocorit, "tunat" in sila si care sta sa se dezintegreze.

Link to comment
Share on other sites

da ai dreptate...dar eu nu le cataloghez in functie de numarul lor pe sosele, sau de stare...ma refeream la cele in stare impecabila, si la "prestanta" lor pe strazi...orice bmw in stare foarte buna si...bine pus la punct, optic vorbind (ca sa nu zic tunat!) iti mangaie retina, si in cazul meu cu precadere modelele pre 2000, dar nu numai.

 

desigur ca iti lasa un gust amar orice model bmw batjocorit, "tunat" in sila si care sta sa se dezintegreze.

 

cele mai demodate, de fapt, z3,z4 din anii '90...alea sunt intr-adevar de cacao rau de tot acum...

Link to comment
Share on other sites

+1 roco, am vazut vreo 2 Z3M si am avut ocazia sa le analizez in amanunt, frumoase masinutele ca sa nu mai vorbim de ceea ce pot sa faca...si nici Z3 si Z4 nu mi se pare demodate daca au fost intretinute corespunzator si arata bine, e drept ca la interior Z3 arata putin cam spartan dar asa au reusit sa o faca mai usoara! Mie imi plac! :)
Link to comment
Share on other sites

http://porsche.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-second/porsche-924-1984-10207438.html

uitati-va la omu' ce parere are despre bmw, desi multi ar cataloga porsche'ul lui drept un cazan. in consecinta, depinde de cat de obiectiv/subiectiv te uiti la o anumita marca. personal, sunt innebunit dupa pisica, sa fie cabrio cu hardtop, sau coupe. e demodata, dar in niciun caz banala. comparativ cu e90, e mai frumoasa estetic de 500 de ori (strict parerea mea). cu e46 e alta poveste; daca n-am stii ca se face din 98, si am vedea-o pentru prima oara...un e46 coupe, cu niste roti aratoase pe 17 sau 18, cu gume late si mici in balon, am innebuni instantaneu, ce e90, care e60?

e90 e o masina urata si plina de electronica, si e60 o gorila umflata care vrea sa arate a felina, cu pretentii de sportiva, dar cu veleitati de tanc. in ambele cazuri, moartea pasiunii pentru orice tifos bmw.

a mai spus cineva mai sus, si o spun si eu: o pisica sau un urs ingrijit si aranjat, duce mai mult ca un e90 de 10 000eur sau e60 la aceeasi suma. si daca e vreun dumnezeu care sa mai asculte, cand ma rog eu sa devin mogul ( :D ), atunci sa stiti ca la mine in fata casei, in curte, ar sta parcate un m3e30, un m3e36 si un m3e46, toate coupe, toate montrealblau, toate cu capotele deschise, si eu surubarind la ele in culmea orgasmului ;)

Link to comment
Share on other sites

N-am votat ca e cam greu.

Probabil ca e46 e cel mai des intalnit si deci comun... pentru altii, mie imi place tare, nu cel mai tare, evident, dar imi place.

 

Sunt 99% sigur ca am mai povestit:

 

Inainte (pana acumun ~1-2ani) e36 era comun pentru mine, greu sa-mi atraga atentia vreo unul, asta pana cand am petrecut cateva luni fara sa vad UN SINGUR BMW (cel putin de apoape sigur nu am vazut) si intr-o zi cand stateam la o bere si priveam in imprejurimile am vazut un e36 destul de aproape, absolut stock dar in stare foarte buna.

Suna exagerat dar m-am dus spre el si m-am asezat mai aproape fara sa ma gandesc. Abia atunci am realizat ce masina frumpasa este de fapt si tot cam atunci am ajuns la concluzia ca daca e36,e46 (poate si e90) ar fi fost lansate in acelasi timp cu aceleasi dotari si la acelasi nivel tehnic, nu poti spune cu certitudine care ar fi fost cea mai bine vanduta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Cel mai demodat mi se pare Z3,nu stiu de ce!

Da...

Mai ales asta din poze..http://germancarsforsaleblog.com/wp-content/uploads/2009/09/MG_3503.jpg

http://images.forum-auto.com/mesimages/533734/Z3M%20Coupe%20264.jpg

 

Il vezi pe toate drumurile :)

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
La cate junghiuri sunt inca pe la noi, nu mai vb de asa zisele masini de oras, junghiuri cu tractie fatza, nu mi se pare absolut nici un BMW banal, ba mai mult, chit ca am avut de a face cu multe, si nu mi se par banale....Bmw-urile arata a masini, la fel precum Mercedes-urile, restul badoage! :p
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Desi detin un e60, mi se pare ca acest model si e90 au ajuns un fel de masini nationale :) cel putin in marile orase ..

 

Macar astea chiar SUNT masini, iar asta cu masina nationala chiar si in orasele mari, parca pe E36 as miza mai degraba sau C-klasse.....oricum, am mai zis, pe langa celelalte raciuri care mai au si distributie pe curea, interior ieftin, de duzina, design exterior rau sau foarte rau si motor de capacitatea unei motociclete care se strica toata ziua si nu consuma mai deloc mai putin!

Link to comment
Share on other sites

e36 si e46 sunt cele mai banale mai ales in Romania pentru ca sunt cumparate cele mai putin dotate si in starea cea mai proasta din dorinta de a avea bmw. Asta nu inseamna ca un e36 e46 nu poate arata f bine si sa intoarca privirile dar in Romania mai rar asa ceva.

 

Si daca stau sa ma gandesc si e60 urile alea sunt majoritatea standard standard .

Link to comment
Share on other sites

Consider si sunt sigur ca si voi ,ca fiecare persoana care are spre exemplu un e46 va zica ca un e36 e banal si tot asa ...Putini vor fi cei ce vor da raspunsuri sincere fara a fi influentati de propria masina.Eu detin un e46 si mie spre exemplu mi se par x5-urile banale si nu din cauza ca nu ar fi o masina frumoasa si de incredere ci doar ca majoritatea manelistilor si tiganilor cand au aparut topti cu volan pe dreapta aveau in curte si le cantau la maxim placerile lumesti :).O masina ajunge sa nu iti placa si din cauza persoanelor NEPOTRIVITE care ajung sa stea la volanul lor...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.