Jump to content

Cel mai banal/demodat model BMW la ora actuala!


Catalin BMW

Care este cel mai banal model BMW in ziua de azi?  

647 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Banal nu e sinonim cu demodat.

Pentru titlul de banal trage e 46, pentru ca obositele de e36 incep sa fie mancate de rugina si vremea isi spune cuvantul.

Demodat e un termen care nu-si are sensul in discutie, dupa parerea mea, pentru ca nu-i forum de telefoane si posete din musama pentru pitipoance. Daca esti intreg la cap nu-ti schimbi masina buna pentru ca s-a demodat :))

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca exista vreun model banal sau demodat. Fiecare are farmecul lui aparte si intotdeauna va exista o categorie de oameni cu o inclinatie spre o anumita serie/model, indiferent de anul de fabricatie. Mai degraba avansam noi sau ni se schimba perceptia asupra ideii de BMW decat stilul vechi al unui model in sine.

 

P.S. bgy tot la E36 a ajuns pana la urma :D

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca exista vreun model banal sau demodat. Fiecare are farmecul lui aparte si intotdeauna va exista o categorie de oameni cu o inclinatie spre o anumita serie/model, indiferent de anul de fabricatie. Mai degraba avansam noi sau ni se schimba perceptia asupra ideii de BMW decat stilul vechi al unui model in sine.

 

P.S. bgy tot la E36 a ajuns pana la urma :D

 

Am scapat cat am putut de repede de e36...

Link to comment
Share on other sites

Un bmw daca e aranjat, jante frumoase, vopsea ok eventual un pachet m nu poate fi banal indiferent de model/an fabricatie etc.

Sincer un e90 chel cu roti de tabla imi pare mai banal decat un e46 sau chiar e36 aranjat, pachet m etc etc.

 

Iar la chestia cu demodatul e o mare prostie. Nu exista masini "la moda" din punctul meu de vedere. Fiecare isi ia ce isi place si ce poate. Daca poti spune de o masina ca e demodata atunci problema e la tine, nu la masina. Ma refer ca e la tine problema pt ca judeci o masina dupa chestia "daca mai e sau nu la moda".

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce intelegeti voi prin cuvantul "banal", dar :

 

BANÁL, -Ã, banali, -e, adj. Lipsit de originalitate; obișnuit, comun. – Din fr. banal.

Sursa: DEX

 

In general, cand un om isi cumpara masina, o alege pe cea care ii place mai mult din bugetul pe care il are.

 

Iar legat de modele demodate, ei bine aici fiecare interpreteaza cum vrea. Pentru unii, anumite modele au valoare sentimentala, pentru unii e pasiune iar pentru altii, da: un model se demodeaza, pentru ei e un accesoriu.

Link to comment
Share on other sites

sincer imi plac toate bmw-urile indifrent de model ,oricum intorci capul dupa ele fie ca le apreciezi sau le compatimesti ca propietarul nu le ingrijeste sant masini care nici nar mai trebui sa circule pe strada vorbim de" vechea dacie a romanilor " sa lasam bmw-ul in pace :D asta e parerea mea personala Edited by CHRYSTYAN19
Link to comment
Share on other sites

Un bmw daca e aranjat, jante frumoase, vopsea ok eventual un pachet m nu poate fi banal indiferent de model/an fabricatie etc.

Sincer un e90 chel cu roti de tabla imi pare mai banal decat un e46 sau chiar e36 aranjat, pachet m etc etc.

 

Iar la chestia cu demodatul e o mare prostie. Nu exista masini "la moda" din punctul meu de vedere. Fiecare isi ia ce isi place si ce poate. Daca poti spune de o masina ca e demodata atunci problema e la tine, nu la masina. Ma refer ca e la tine problema pt ca judeci o masina dupa chestia "daca mai e sau nu la moda".

 

 

Ba da,exista "masini la moda" si-am sa-ti dau un exemplu clar,bine acum nu stiu daca tine de fite sau cocalareala: mi-aduc aminte ca in orasul meu prin anii '90 (mai precis pe la sf anilor '90) era la moda sa ai ford probe. pe unde intorceai capul vedeai ford probe (incepuse era asta noua a masinilor straine destul de accesibile pt o parte din oameni); trecuse vreo cativa ani iar pe la inceputul anilor 2000 se dusese moda cu ford probe aparuse aia cu opel calibra,era o gramada, mai ceva ca batranele dacii. In fine, n-a tinut nici aia prea mult, si aparuse faza cu opel vectra (erau mai noi,mai elegante,etc). Acum 4 ani inainte sa plec, miraculos se umpluse orasul de pisicute,nu conta ca sunt din '92 sau din '97 intretinute sau rable de cadeau tabla de pe ele...important era ca toata lumea avea pisicuta. Mi-aduc aminte ca iesisem intr-o seara in oras si incepuse pulimea sa se plimbe cu masinile: 2-3 maisini de alte marci,hop si 1-2 pisicute,si tot asa...se impanzise orasul de ele. La un moment dat cand am fost anul trecut in tara, cica au mai evoluat, au dat-o pe e60. Iar acum de curand cica au schimbat marca,au dat-o pe audi. Deja am vreo 2 prieteni care-si vand bemveurile ca sa-si ia audi (unul are e60 celalalt e46). Deci eu zic ca e o moda pt unii in a detine o anumita marca/model de masina.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Noroc ca am un e36 "tunarit" din fabrica cu packet M incepand de la arcuri si amortizoare, radiator.....etc pana la volan si scaune. Doar motorul de 1.9 nu corespunde unui M. E adevarat ca e banal, dar totusi intoarce priviri si ma simt mai bine decat intr-un Audi din aceeasi clasa. In special pozitia la volan e diferita. In BMW am condus 1400 de km in 12 ore fara nici un fel de "amorteala". Banal e un Logan sau orice Renault dupa parerea mea.
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.