Jump to content

Cel mai banal/demodat model BMW la ora actuala!


Catalin BMW

Care este cel mai banal model BMW in ziua de azi?  

647 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nu o sĂŁ rĂŁspund la ĂŽntrebarea care este cel mai banal/demodat BMW pentru cĂŁ pur și simplu nu pot.O mașinĂŁ nu o poți aprecia din poze, o opinie corectĂŁ ți-o poți forma doar dupĂŁ ce ai "simțit" mașina. O mașinĂŁ model mai vechi, cu siguranțĂŁ, este net inferioarĂŁ tehnic ultimelor modele, și totuși ea ne atrage pe mulți dintre noi (de exemplu un E30, E38). Pe alții nu ĂŽi intereseazĂŁ decĂŽt performanțele dinamice și nu dau o importanțĂŁ foarte mare aspectului.

Pe mine personal serile E60 sau E90 nu prea m-au atras, lucru pe care cu siguranțĂŁ nu-l pot spune despre un F30 sau F10, dar momentan nu dispun de banii necesari pentru a-l ĂŽntreține corect.

PĂŁrerea mea este cĂŁ un pasionat ar trebui sĂŁ-și cumpere acel model pe care poate sĂŁ-l ĂŽntreținĂŁ la nivelul cel mai corect cu putințĂŁ. Oricând intorc capul și admir un model mai vechi, fie el E36 sau E46, dar ĂŽngrijit tehnic și estetic (eventual și cu "un pic de tuning"), ĂŽn detrimentul unuia cât de nou, dacĂŁ cel din urmĂŁ nu este ĂŽngrijit, pentru simplul motiv cĂŁ de la dintro eventualĂŁ discuție cu deținĂŁtorul primului pot afla lucruri noi sau interesante.

Eu dețin un E46 de 8 ani, ani ĂŽn care cu siguranțĂŁ aș fi putut trece la next level dar nu am fĂŁut-o pentru cĂŁ mi-a plĂŁcut prea mult acest model.

P.S. Cu siguranțĂŁ cel care spune despre mașina lui cĂŁ este demodatĂŁ/banalĂŁ nu este un pasionat ĂŽn adevĂŁratul sens al cuvântului pasionat. Ăn ani de când o dețin am bĂŁgat atâți bani ĂŽn ea ĂŽncât am dublat valoare ei de achiziție, totul depinde de tine și cât de pasionat ești.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.