Jump to content

Probleme inchidere centralizata bmw e46


Recommended Posts

Eu lam gasit la 100 de lei, intrebarea mea este dk mai trebuie resetat din tester si unde ai gasit releele, mersi

Nu trebuie resetat nimic, eu doar am inlocuit releele de pe modulul de comfort si merge perfect, nu-mi place idea cu a scimba modulul cu unul second hand, dar este treaba ta ce vrei sa faci....oricum daca vrei sa cumperi releele mai pun odata link-ul...uite-l aici...succes!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

La mine este putin alta problema, din interior se inchid si deschid de fiecare data, din cheie este problema, se inchide numai cand vrea ea, din ce am citit cu daca iti merge perfect din masina nu sunt releele, alte pareri?

daca din masina poti inchide si deschide din buton, gm-u(modulul comfort) iti functioneaza, daca din cheie nu iti merge dar poti inchuia toata masina din butuc, atunci ai o problema cu cheia (acumulatorul sau unul dintre butoane). incearca si cu o alta cheie, orice cheie de acelasi tip. o initializezi pe masina ta. daca merge cu cheia de test, clar ai o problema cu cheia ta.

 

Am reinitializat cheia si acum nu mai merge deloc .in schimb cand bag cheia in usa se dedchid toate usile si inainte de deschidea numai la sofer ce trebuie sa fac

si la tine cred ca este aceiasi problema. tu nu iti poti initializa cheia din cauza unui buton. este posibil sa fie distrus si nu poti face secventa de initializare.

Edited by SPW
Link to comment
Share on other sites

Cred nu stiu ce sa zic problema e ca azi dim am deschiso din telecomanda si dupa ce am incercat sa initializez cheia cand am coborat din masina am incercat sa o incui nu mai mergea telecomanda si am bagat cheia in usa si sau inchis toate usile si ieri cand incercam sa o deschid cu cheia se dedchidea numai usa la sofer acum toate de cand am facut initializarea chei si nici butonul din interior nu mai face probleme poate cineva sa ma ajute
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Salut. Tocmai am cumparat si eu un BMW 320d din 1999 si am o problema cu inchiderea. Tin sa mentionez ca masina o am de 4 zile si de 2 zile nu mai merge sa inchid din telecomanda dar de deschis pot si usile si portbagajul. O alta nelamurire, se poate seta cumva cand inchid sau deschid din cheie sa semnalizeze? Si apropo de inchiderea din telecomanda, cand apas pe lock nu imi semnalizeaza nici ledul rosu....am sa incerc sa o desfac si sa curat cu un pic de alcool tehnic si revin. Multumesc anticipat
Link to comment
Share on other sites

Salut. Tocmai am cumparat si eu un BMW 320d din 1999 si am o problema cu inchiderea. Tin sa mentionez ca masina o am de 4 zile si de 2 zile nu mai merge sa inchid din telecomanda dar de deschis pot si usile si portbagajul. O alta nelamurire, se poate seta cumva cand inchid sau deschid din cheie sa semnalizeze? Si apropo de inchiderea din telecomanda, cand apas pe lock nu imi semnalizeaza nici ledul rosu....am sa incerc sa o desfac si sa curat cu un pic de alcool tehnic si revin. Multumesc anticipat

 

Am rezolvat cu inchiderea...problema a fost foita de plastic care face legatura intre buton si placuta aia verde. pe plasticul ala este facut ceva circuit si a fost intrerupt. Mai ramane de rezolvat chestia cu semnalizarea, cand o inchid sau deschid sa se aprinda semnalizarile.

Link to comment
Share on other sites

sal am si eu o probleme asemanatoare la inchidere pot sa inchid din butonul lock dar cand vreu sa deschid nu merge,butonul din interior functioneaza pe ambele secvente,dar cand apasa butonul de avarii se aprinde butonu dar nu le vad in bord dar ele in afara masini se aprind..Si nici cand dau semnal stanga dreapta aceiasi problema...Va rog un sfat ceva mersi

 

am uitat sa zic modelul masinu sorry 320ci 2001

 

am uitat sa zic modelul masini sorry 320ci 2001

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Unde gasesc sa cumpar relee pentru modul ?

salut, daca esti interesat am eu tot modulul o sa pun si niste poze , provine de pe o masina avariata una din mufe a fost putin indoita si un releu crapat, de aceea incerc sa il vand pentru piese 50 lei 10 lei transport prin posta

http://s8.postimg.org/bnta2lr9t/bscap0140.jpg

 

http://s8.postimg.org/49907cbpt/bscap0142.jpg

 

http://s8.postimg.org/pviyr93yp/bscap0143.jpg

 

http://s8.postimg.org/7dem70m6p/bscap0148.jpg

 

http://s8.postimg.org/9lxulgzm9/bscap0149.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Buna

Am aceiasi problema cu inchiderea si as vrea sa schimb cele doua relee cu probleme insa nu inteleg un lucru, in link-ul postat de catre un coleg mai sus apar doua relee diferite, eu trebuie sa comand din fiecare cate unul sau doua relee de acelasi fel (si care anume?). Va multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.