Jump to content

BMW M3 CRT


c.sainz

Recommended Posts

BMW M3 CRT este sedan si inglobeaza intr-un singur pachet tot ce au mai bun M3 si M3 GTS

Initialele CRT sunt prescurtarea denumirii Carbon Racing Technology. Drept urmare, noul BMW M3 CRT aredin plin fibra de carbon. Mai exact, super M-ul vine la pachet cu capota motor, scaune fata si diverse componente ale caroseriei realizate din carbon, rezultatul fiind o greutate de doar 1.580 de kilograme.

BMW M3 CRT ascunde sub capota acelasi V8 de 4.4 litri precum extremul M3 GTS, care livreaza de 450 CP/ 8.300 rpm si 440 Nm/3.750 rpm. Combina asta cu cutia de viteze M-DCT Drivelogic in sapte trepte ofera o acceleratie 0 - 100 km/h in doar 4.4 secunde, in timp ce viteza maxima este de 290 km/h!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cat de bine poate sa arate! :frantics: Imi place la nebunie spatele M3-ului sedan! Nu cred ca am mai vazut la un sedan niste stopuri atat de agresive :Devil: , iar scaunele din interior sunt superbe! Per total masina este o bomba pe roti, arata bine din toate punctele de vedere!
Link to comment
Share on other sites

"Doar" ??

 

E seria 3... cat vrei sa aiba? 2000? 500 si peste ai pe masinile mai mari, seria 5/7/X-uri.

E foarte bine 450 cai. E o masina echilibrata, nu vreo porcarie de mercedes cu motor de 6 litri bi-turbo, dar nu poti sa te atingi de acceleratie ca intra ESP-ul si-ti opreste motorul.... sau daca dezactivezi ESP-ul si apesi pe acceleratie masina sta pe loc, cauciucurile se invart in gol, iese mult fum si in 1 minut ai nevoie de inca 2 cauciucuri.

 

"Power is nothing without control". Lasa-i pe altii sa te depaseasca pe autostrada.... eu vreau sa stiu ca la prima curba nu ma duc in pom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Pai, nici n-o s-o vezi! S-au fabricat doar 67 de exemplare, pe la 130,000 euro. Are motorul aspirat de 4,4 cu 450 cp. Este un vis!!! As vinde un rinichi pentru el (dar nu al meu, fireste!)

 

Ai pe cineva care da 130k € pe un riniki ?????

 

La 3 vanduti ai un M3 sedan :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...

R8 5.2 FSI e bomba fata de M3-ul asta.

O fi bomba R8-ul pe langa M3-ul asta, dar in primul rand BMW-ul e un "simplu sedan", nu supercar si pe deasupra e mult mai practic. Are pretul respectiv pentru ca e editie limitata, un M3 E90 cred ca e undeva la jumate din pretul CRT-ului.

Edited by Tudy_2dy
Link to comment
Share on other sites

crt-u e doar pt pasionati, mai ales ca s-au facut doar 67 de modele. si m5-u nu e 90 de mii, e peste suta. panamera turbo e o dihanie nu se poate compara cu m3-ul. repet sunt destui pasionati de bmw care sa dea 130 de mii pe un m3. iar pe langa r8, m3-u are si motoru mai bun v8 care se tureaza pana in 8300 de ture si cutia dct care e mult mai buna decat r tronic ala de la audi. da.. poate r8-u arata mai bine, dar audi se chinuie de mult timp sa ii bata pe bmw si nu prea reusesc. :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.