Jump to content

schimbare simeringuri supape


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Salutari. Ar trebui sa punem aici pe toti cei care fac schimbul simeringurilor fara sa dea jos chilasa pt. a fi mai usor de gasit.

Am sa incep eu :

- Alex - Bucuresti : 0724238766

- Florin - Bucuresti(Chitila) : 0728444108

- Bimmer Service - Bucuresti : 0720535010 , 0358630031

- Florin - Brasov (Vulcan) : 0760601938

 

Va rog cei care mai stiti si pe altii care fac acest lucru sa ii puneti aici.

 

O zi frumoasa.

Edited by Cleo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mai adug eu la lista :

- Alex - Tirgu Jiu : 0748534109

- Alex - Bucuresti : 0724238766

- Florin - Bucuresti(Chitila) : 0728444108

- Bimmer Service - Bucuresti : 0720535010 , 0358630031

- Florin - Brasov (Vulcan) : 0760601938

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutari. Ar trebui sa punem aici pe toti cei care fac schimbul simeringurilor fara sa dea jos chilasa pt. a fi mai usor de gasit.

 

Va rog cei care mai stiti si pe altii care fac acest lucru sa ii puneti aici.

robnec service, Bucuresti Sector 6 ,str Piscu Crasani nr 4A 0722.552.177, 0726.174.400

0744485648 Marcel, tot prin acea zona sta

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
Daca e albastru clar sunt semeringurile asa a fost si la mine si acum nu mai da deloc insa aveti grija unde mergeti eu le am inlocuit la Florin chitila semeringuri +distributie aveam o patina sparta la inceputul luni septembrie am 1000 km aproape si fum si consum ulei deloc,singurul incovenient este ca as fi pus semeriguri OE sau Vicktor Reinz in loc de febi si distributie clar OE in loc de swag dar sper 3 ani sa nu am probleme cat o mai tin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare ,am si eu o problema cu BMW-ul meu (E90 318i 129Hp-2006 )care are un consum exagerat de ulei (1l/1000 km) si am si depuneri de funingine pe esapamanet.Momentan locuiesc in Geramania si am fost aici de 3 ori in Service dar au schimbat doar garnituri si nu sau atins de Simeringuri.In luna Noiembrie ma intorc in tara si as dori o indrumare spre un service pt a face schimbul de simeringuri in apropiere de Deva.Daca ma poate ajuta cineva si cu ceva coduri pentru piesele care trebuie inlocuite raman dator

(serie sasiu-wbava51090kv26112).Am observat de la ultima interventie la motor ca au aparut ceva scurgeri de ulei care nu stiu de pe unde provin si cred ca o sa trebuiasca sa inlocuiesc si ceva garnituri nu doar simeringurile.Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salutare ,am si eu o problema cu BMW-ul meu (E90 318i 129Hp-2006 )care are un consum exagerat de ulei (1l/1000 km) si am si depuneri de funingine pe esapamanet.Momentan locuiesc in Geramania si am fost aici de 3 ori in Service dar au schimbat doar garnituri si nu sau atins de Simeringuri.In luna Noiembrie ma intorc in tara si as dori o indrumare spre un service pt a face schimbul de simeringuri in apropiere de Deva.Daca ma poate ajuta cineva si cu ceva coduri pentru piesele care trebuie inlocuite raman dator

(serie sasiu-wbava51090kv26112).Am observat de la ultima interventie la motor ca au aparut ceva scurgeri de ulei care nu stiu de pe unde provin si cred ca o sa trebuiasca sa inlocuiesc si ceva garnituri nu doar simeringurile.Multumesc

http://i86.photobucket.com/albums/k91/liviutzubmf/20171012_2026392_zps7bmyppzn.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut.revin cu detalii despre masinuta mea.am duso la doctor.e in proces de reparare inca.cand a inceput sa desfaca mecanicu am constatat mai multe probleme.bloc motor fisurat in primul rand plus multe altele.acum cu un drum s au schimbat segmenti semeringuri rectificat chiulasa...maine poimaine merg dupa ea..daca mai are cnv problema mea recomand mecanicu unde am mers eu...e chiar foarte bun...apropo eu sunt din cluj...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.