Jump to content

B 123 E90


Flaviu1

Recommended Posts

Va salut, m-am decis sa va prezint si eu masina mea. Este un e90 2006, diesel, 163 cp , o am din februarie, a fost adusa in Decembrie 2010 din germania,zona Nuremberg , si avea la bord 84.000 km. Am apucat sa verific masina la un service inainte, insa km la Bavaria nu am apucat sa ii verific sa vad cat sunt de reali, decat tehnic si cu tester am apucat sa o verific unde totul a fost ok.

 

Ca dotari pot sa va zic ca are bi-xenon, navigatie bussines, pilot automat, mufa pentru Aux cam atat, in rest este simpla.

Pana acum masina a primit doar folie fata + spate autorizata si roata de rezerva ca nu avea :rolleyes:

post-46848-0-94729700-1309864979_thumb.jpg

post-46848-0-04677200-1309865002_thumb.jpg

post-46848-0-24933400-1309865052_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Misto masina, s-o stapanesti sanatos.

 

Dar da-i urgent ploapele jos si schimba-i jantele.

 

Acrhine : mersi

 

Jantele momentan nu le schimb pentru ca mie imi plac foarte mult. Cand imi cautam masina, vroiam sa aiba exact jantele astea, nu sunt nici mari nici mici sunt pe 17'', dar se simt gropile cam rau, si cred ca este din cauza cauciucurilor care sunt runflat.

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos! Frumoasa masina, si jantele ;) Daca tot ai pus roata de rezerva, de ce mai tii cauciucurile runflat? Scapa de ele. Apropo, unde ai pus roata? Ca vroiam si eu sa pun dar nu prea e loc :)
Link to comment
Share on other sites

Schumi : mersi la fel . Am gasit o roata de rezerva dinaia mica, si o am in spate in portbagaj, ma plimb cu ea dupa mine tot timpul. Eu am si jante de iarna , dar o janta dinaia imi ocupa mai mult in spate, pentru ca nu are loc special de depozitat. Asa ca prefer sa merg cu ea dupa mine tot timpul in caz ca patesc ceva. Cauciucurile inca nu le-am schimbat, ca mai merg si sezonul asta, dupaia o sa le schimb.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 months later...
Va salut, duminica am spalat masina, si cred ca am insistat cu jetul prea mult la numarul din spate. Acuma imi da eroare de bec ars la numar, desi ele merg amandoua. Am umblat un pic la ele, totul este in regula. Ce pot face? sa incerc sa cumpar altele sa vad daca mai imi da eroarea de bec ars? Mersi
Link to comment
Share on other sites

Va salut, duminica am spalat masina, si cred ca am insistat cu jetul prea mult la numarul din spate. Acuma imi da eroare de bec ars la numar, desi ele merg amandoua. Am umblat un pic la ele, totul este in regula. Ce pot face? sa incerc sa cumpar altele sa vad daca mai imi da eroarea de bec ars? Mersi

 

Cumpara becuri (led-uri) canbus...nu-ti vor da eroare nici cand se ard :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
Va salut. Am observat ca a inceput sa se exfolieze ornamentul acela de pe plafon, suportul pentru portbagaj. Se poate da usor jos? il pot vopsi normal? culoarea lui este neagra dar nu este metalizat, un pic mat. Multumesc

post-46848-0-83316000-1358506632_thumb.jpg

Edited by Flaviu1
Link to comment
Share on other sites

Poate ma insel, dar ornamentul acela ar trebui sa fie in culoarea masinii. Cel putin asa este la mine.

Se poate sa fi fost schimbat cu totul.

 

 

La mine asa este, vad diferenta intre ele.

 

Ai idee cum se da jos toata bagheta aia de pe plafon? As vrea sa le vopsesc, se vad foarte urat asa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 8 months later...

Revin cu poze noi.

 

Dupa ce am terminat de montat portbagajul si stopurile de facelift, saptamana trecuta am montat si capota si bara fata M .

 

Sunt multumit de cum a iesit, a schimbat toata masina.

 

Urmeaza sa schimb bara spate cu una de M si farurile.

post-46848-0-81192500-1412583537_thumb.jpg

post-46848-0-88324200-1412583544_thumb.jpg

post-46848-0-27700800-1412583571_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.