Jump to content

Liqui Moly TopTec 4100 5W-40 LL04


Recommended Posts

 

 

 

Daca are motorul dus, tot o sa consume.

 

Dar ai vazut ce raspuns ti-a dat?, auzi i se pare scump ???? :laugh:

 

Dar ca sa se dea mare cu masina, nu i se mai pare scump nu:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/147933-roti-e39e60-pe-e90/page__p__2140263#entry2140263 :LMAO:

 

pe el in loc sa-l intereseze sa mearga motorul in parametri, fara probleme, el isi bate capul cu jante :LMAO: , Ce sa-i faci!!, pe el trebuie sa-l vada pitipoancele, ce masina are, nu conteaza ca potrbagajul e plin cu bidoane de ulei.

 

Iti dai seama cand va mergee cu vreo pitipoanca la mare si opreste si pune ulei si i explica fetei ,, ca asa trebuie", ca el are masina performanta... :download:

 

Ce sa-i faci asta e!, trebuie sa-l vada vecinii ce masina are, nu conteaza ca el baga cu galeata ulei. :super:

 

Vorba unuia de aici, pai , la cat ulei consuma, pentru ce sa-i mai faci schimbul, doar trebuie sa completezi :wink:

 

Vezi ca faci Bucurestiul de ras, consatene :ike: ,

Edited by inchizitorul
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am pus eu si LM si Motul...si nici un rezultat...parca cu Motul nu mai manaca asa mult si nu mai scoate deloc fum. dar LM daca nu ma insel i-am bagat 5w30...dar daca nu mai mananca mult ulei asta nu inseamna ca este un ulei mai bun sau mai prost...pe noi la motorul asta ar trebui intai sa ne intereseze ce norma de ulei bagam...la cat de pretentios este motorul si cat de prost este conceput ar trebui intai sa ne preocupe sa ii dam un ulei subtire si sa il schimbam des...daca mananca ulei nu ar trebui sa ii punem ulei mai gros pt ca nici nu prea se rezolva situatia si mai rau se agraveaza problema...ajung la concluzia ca mai bine ii bagam un ulei mai ieftin chiar daca consuma mai mult dar sa stea tot timpu la plin si schimbat mai des...sau in cazul meu cred ca o sa o vand si trec la Mercedes...
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am pus eu si LM si Motul...si nici un rezultat...parca cu Motul nu mai manaca asa mult si nu mai scoate deloc fum. dar LM daca nu ma insel i-am bagat 5w30...dar daca nu mai mananca mult ulei asta nu inseamna ca este un ulei mai bun sau mai prost...pe noi la motorul asta ar trebui intai sa ne intereseze ce norma de ulei bagam...la cat de pretentios este motorul si cat de prost este conceput ar trebui intai sa ne preocupe sa ii dam un ulei subtire si sa il schimbam des...daca mananca ulei nu ar trebui sa ii punem ulei mai gros pt ca nici nu prea se rezolva situatia si mai rau se agraveaza problema...ajung la concluzia ca mai bine ii bagam un ulei mai ieftin chiar daca consuma mai mult dar sa stea tot timpu la plin si schimbat mai des...sau in cazul meu cred ca o sa o vand si trec la Mercedes...

 

 

 

Nu-i mai spune nimic lui Ionuț_Cosmin, ca el si asa nu

i-a pe nimeni in seama, face tot cum il taie capul, el nu primeste nici un sfat de la nimeni si dupa aia deschide topic nou, sa se planga si intreaba ce sa faca, ca nu stie.. Iti dai seama el este profesor, dotore!

 

Mai se si lauda ca daca e motorul terminat, el nu il repara in Romania, el se duce in tarile civilizate si isi i-a de acolo un motor :laugh: , el nu stie ca un motor bun cu garantie, costa mai mult de jumatate, din cat costa masina lui.

Edited by florin1967
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.