Jump to content

Schimbare bec angel eyes


b0gy

Recommended Posts

Mi s-a ars un bec de la angel eyes si daca tot il schimb as pune LED-uri albe. Sa-mi recomande si mie cineva unele bune (stiu ca au tot aparut de-a lungul timpului). Multumesc!

 

http://luxangeleyes....roducts/lux-e90

 

astea am inteles ca-s cele mai bune(mai sunt unele dar sunt mai scumpe si de tinut tot ca astea tin) conform e90post.eu pe astea le-am comandat direct de la ei de pe site (210 dolari cu tot cu transport cu paypal) si saptamana asta ar trebui sa-mi ajunga.

Edited by adi v
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Stie cineva sa schimbe in TM, contracost ?

 

Este ceva de mestereala, in sensul ca trebuie data aparatoarea de la roata jos, plus roata! Pe langa asta daca cumperi becul cu soclu cu tot te costa doar asta vreo 100RON ceea ce-i exagerat! Eu am fost la CARLOS si in prezenta mea l-au schimbat, plus ca-ti schimba doar becul din soclu, bec ce in mod normal costa vreo 8RON!

Pe scurt e mai multa bataie de cap cu surubareala! Mie mi-a cerut 150RON, dar la final mi-a luat doar 100RON! Totul dureaza vreo 30min!

Link to comment
Share on other sites

Este ceva de mestereala, in sensul ca trebuie data aparatoarea de la roata jos, plus roata! Pe langa asta daca cumperi becul cu soclu cu tot te costa doar asta vreo 100RON ceea ce-i exagerat! Eu am fost la CARLOS si in prezenta mea l-au schimbat, plus ca-ti schimba doar becul din soclu, bec ce in mod normal costa vreo 8RON!

Pe scurt e mai multa bataie de cap cu surubareala! Mie mi-a cerut 150RON, dar la final mi-a luat doar 100RON! Totul dureaza vreo 30min!

Mersi mult de raspuns, dar decat sa merg la service-ul "Carlos", mai bine merg la reprezentanta, parerea mea personala despre acel service, nu o spun aici...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Daca tot vorbim de becurile de la Angel Eyes, stiti careva de unde as putea lua un astfel de bec, mai exact decat acel reflector, fara becul propriu-zis! Contra cost, evident! Lucrez in domeniu si as vrea sa incerc sa montez niste LED-uri de putere, eventual cu o lentila care sa colecteze si sa concentreze dupa lumina in 0, exact cum face acel reflector cu becul "by default"
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ma poate ajuta cineva cu schimbarea unui bec de angel eyes in Bucuresti? am cumparat de 2 saptamani masina si am un bec alb(cred ca e led) si unu' galben, as vrea sa le fac pe amandoua galbene, am citit ca ledurile se cam ard + nu-mi vine sa dau 100 ron pe un bec... ce bec trebuie sa cumpar?

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ma poate ajuta cineva cu schimbarea unui bec de angel eyes in Bucuresti? am cumparat de 2 saptamani masina si am un bec alb(cred ca e led) si unu' galben, as vrea sa le fac pe amandoua galbene, am citit ca ledurile se cam ard + nu-mi vine sa dau 100 ron pe un bec... ce bec trebuie sa cumpar?

Daca ai bec cu led pe un far nu poti sa schimbi doar becul. trebuie soclul cu totul.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Salut ! Va rog sa ma ajutati cu o nelãmurire pe care o am in legãturã cu schimbarea becului de pozitie la E90, an 2006. Am gasit becuri halogen H10W si H21W. Sincer nu stiu ce fel de becuri sunt cele originale, dsr bãnuiesc ca H10W. Ar fi vreo problema daca as pune modelul de 21W? As vrea sa fie mai luminos si de asta ma gândesc sa pun mai puternic. In afara de faptul cã este de alta putere, becul este si mai lung . credeti ca ar fi În regulã?

 

Multumesc anticipat !

Link to comment
Share on other sites

De asta am ĂŽntrebat si eu...nu eram sigur si nu vreau sa fac vreo prostie... Multumesc de raspuns !

Cel mai probabil rãmân la original...H10W.

Ai idee daca are relevanțĂŁ firma de la care provine becul? Sau nu conteaza?

 

Alternativa cu led marker de 6W ar fi cumva de luat in calcul?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.