Jump to content

Schimbare bec angel eyes


b0gy

Recommended Posts

Exista bec de 20w. Am montat la mine de aproximativ 3 luni si nu am nici o problema ( sper sa nici nu apara ). Am pus mai puternice pentru ca de astea am găsit. Phillips la 4 ron bucata

exista poate...nu contest asta, dar nu se numeste h10w...daca asa il numeste unu care vinde becuri de 20w nu inseamna ca asa se numeste becul.

 

edit: ca tot m-ati facut curios...am cautat si am gasit becurile de 21w si nu de 20 si logic ca se numesc h21w.

 

de fapt eu pe tema asta faceam haz...bec h10w de 20w...nu zgarie ochii?

Edited by qwerty84
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dimensional nu este diferenta ĂŽntre ce am pus eu si cel original. E normal sa degaje ĂŽnsĂŁ mai multĂŁ caldura, dar nu cred ca diferenta de temperatura afecteazĂŁ ceva. Presupun ca dupa 3 luni de cand le-am montat, ar fi trebuit sa vĂŁd deja posibile consecințe negative
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 weeks later...

cam asa se vad la mine ledurile ziua un far in soare unu in umbra ... problema e ca am vazut ca noaptea sunt cam prea puternice <_<

O postare cam veche, dar sunt foarte curios.

Mai ții minte ce LED-uri ai montat ? Caut și eu ceva foarte puternic, sa se vadĂŁ clar cerculetul (alb) pe timp de zi.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Am si eu un e90 facelift si am niste intrebari despre angeleyes.

In primul rand, am desfacut protectia anti noroi de la roata, si m-am uitat dupa becul de la angeleyes, care este ars. Am gasit un capacel rotund, care se scoate prin desfiletare (este situat in partea dinspre motor a farului) si banuiesc ca sub el se gaseste becul (farurile sunt adaptive cu xenon). Intrebarea ar fi: cum se scoate becul de acolo? Am incercat sa ma uit, dar nu pot sa vad clar inauntru, am facut o poza, dar nu se vede nici un fel de surub care sa tina becul (am tot incercat sa atasez poza dar nu am reusit ). Becul este model h10W?

A 2-a intrebare ar fi: pot schimba halogenul cu led fara a fi nevoit sa fac cine stie ce mizerie de codare? Ideea este ca am tot citit si desi se schimba, au intampinat destule probleme.

Link to comment
Share on other sites

Nu e nevoie sa schimbi becul pe la roata. Se poate schimba usor pe sub capota. Ai nevoie de un imbus mic sa desfaci doua șurubele si iese afara tot ansamblul ( becul de la angel eyes si suportul sau ). Legat de schimbul de la halogen la led nu știu daca e plug and play sau nu
Link to comment
Share on other sites

Nu e nevoie sa schimbi becul pe la roata. Se poate schimba usor pe sub capota. Ai nevoie de un imbus mic sa desfaci doua șurubele si iese afara tot ansamblul ( becul de la angel eyes si suportul sau ). Legat de schimbul de la halogen la led nu știu daca e plug and play sau nu

Mersi. Am reusit sa il scot de acolo. Nu este nevoie de imbus, se dezvarte becul in contrasensul acelor de ceasornic. Iese doar becul si mufa.

 

Cat despre leduri, inca ma documentez. As vrea sa imi pun niste leduri pe culoarea blue sky dar nu stiu care este treaba cu ele, daca sunt legale si daca nu cumva o sa imi dauneze in far. Am inteles ca degaja o caldura mare.

Edited by FaqRO
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mersi. Am reusit sa il scot de acolo. Nu este nevoie de imbus, se dezvarte becul in contrasensul acelor de ceasornic. Iese doar becul si mufa.

 

Cat despre leduri, inca ma documentez. As vrea sa imi pun niste leduri pe culoarea blue sky dar nu stiu care este treaba cu ele, daca sunt legale si daca nu cumva o sa imi dauneze in far. Am inteles ca degaja o caldura mare.

 

Daca nu ai acele suruburi mici, inseamna ca nu esti primul care umbla la becurile de la angel eyes. Probabil altcineva s-a gandit ca sunt in plus :)))

Edited by ovy07
Link to comment
Share on other sites

Salut. Am si eu un e90 facelift si am niste intrebari despre angeleyes.

In primul rand, am desfacut protectia anti noroi de la roata, si m-am uitat dupa becul de la angeleyes, care este ars. Am gasit un capacel rotund, care se scoate prin desfiletare (este situat in partea dinspre motor a farului) si banuiesc ca sub el se gaseste becul (farurile sunt adaptive cu xenon).

Ovy, poate tu nu ai avut cu xenon.

La farurile cu xenon becul de AE este H8, care se scoate prin rasucire....absolut niciun surub nu exista

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Ovy, poate tu nu ai avut cu xenon.

La farurile cu xenon becul de AE este H8, care se scoate prin rasucire....absolut niciun surub nu exista

Corect.

Ai dreptate. Am omis faza cu xenonul. Scuze pt ĂŽncurcĂŁtura

Ale mele nu au avut xenon

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.