Jump to content

problema usa bmw e46


lolik

Recommended Posts

de ceva timp am si eu o problema.... cateodata masina nu sesizeaza usa de la sofer cand este deschisa sau inchisa si totodata nu se aprinde lampa din interior in momentul in care inchid masina. Stie cineva unde este senzorul de la usa soferului. Multumesc
Link to comment
Share on other sites

nu este nici un senzor este un contact in broasca, el cupleaza sau decupleaza cand clantaul este inchis/deschis, trebuie sa demontezi broasca sa ajungi la el, eu am demontat odata broasca la un vecin pt ca nu mai mergea motorasu de inchidere din el si m-am chinuit cv so desfac, ai grija daca o desfaci ca are niste arcuri
Link to comment
Share on other sites

Exact asa am patit si eu, dar nu ai ce sa demontezi la broasca aia. Totul e turnat, inclusiv traseele care vin la mufa. O schimbi cu totul. Ai grija ca difera de la nfl la fl.

Bafta!

Uite broasca:

http://i53.tinypic.com/j169kw.jpg

link1

link2

link3

 

se poate demonta este cu cleme, io am demontat una, se demonteaza capacul acela de pe spate cum este poza iar partea metalica ramane intreaga(ea nu se demonteaza)

post-46475-0-33826100-1312794314_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

am si eu problema asta cu usa ,cand deschid usa nu mi apare in bord usa nu se aprinde lumina si nici nu piuie daca am farurile aprinse.

am uitat de cateva ori farurile aprinse si am ramas fara baterie.

iar astazi am dus o la service sa i schimb uleiul si mecanicul a lasat farurile aprinse.cad m am dus sa i au masina , surpriza iar fara baterie :hyper:

usa se inchide ,se deschide .

este sigur din broasca? sa nu o cumpar degeaba

Edited by catalin6
Link to comment
Share on other sites

La mine e putin mai ciudat... se aprinde lumina in interior, se incuie, se descuie totul ok dar, cateodata (destul de des) nu-mi apare logo-ul pe ecranul de la navigatie... trebuie sa inchid usa si sa o deschid din nou.

 

Oare sa fie din mecanism ??

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa iau si eu pt e46 coupe o broasca pt usa din stânga. Știe cineva dacă diferă de la coupe la berlina si unde pot găsi una la dezmembrari?

nu pot sa te ajut cu dezmembrarile pt nu ai completat la profil de unde esti.

cred ca difera de la coupe la berlina

Edited by catalin6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...
prieteni dragi ,acolo nu exista niciun contact!!!! ..am desfacut eu chiar astazi broasca de la usa mea ,un bmw e46 an 99 si SURPRIZA!!! ..acolo se afla un senzor magnetic(nicidecum INTRERUPATOR) ...acel senzor este asemanator unui tranzistor SMD! ...UNA PESTE ALTA ,CEI DE LA BMW SUNT NISTE JAVRE! TREBUIE SCHIMBATA BROASCA PERFECT FUNCTIONALA ,PENTRU UN PIRICE! VAI MAMA LOR!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.