Jump to content

m5 E60 cutie manuala


impaler_vlad89

Recommended Posts

Da! Exista M5 E60 si M6 E63 cu cutie manuala in 6 trepte, insa numai pentru America.Si noul M5 F10 a primit cutie manuala tot pentru America din pacate. :(

 

nu exista m5 manual . Numai cu, cutie secventiala

 

Ia mai informeaza-te putin! :thumbsup:

post-47944-0-46337400-1313710131_thumb.jpg

post-47944-0-29799200-1313710132_thumb.jpg

post-47944-0-96698700-1313710132_thumb.jpg

post-47944-0-60170800-1313710533_thumb.jpg

Edited by AlinMotru90
Link to comment
Share on other sites

Da! Exista M5 E60 si M6 E63 cu cutie manuala in 6 trepte, insa numai pentru America.Si noul M5 F10 a primit cutie manuala tot pentru America din pacate. :(

 

 

 

Ia mai informeaza-te putin! :thumbsup:

 

aha, deci doar pentru america s-au facut cu manuala..

ciudat <_< adica na, americanii sunt renumiti in principiu ca nu prea stiu ce sa faca cu a treia pedala aka ambreiaj... :D

Link to comment
Share on other sites

aha, deci doar pentru america s-au facut cu manuala..

ciudat dry.gif adica na, americanii sunt renumiti in principiu ca nu prea stiu ce sa faca cu a treia pedala aka ambreiaj... :D

 

Da, in principiu asa este, insa se pare ca cei de la BMW nu vor sa ne bucure si pe noi europenii cu transmisii manuale pentru M5 si M6 si daca ai vrea sa importi unul din state cred ca te-ar costa destul de mult, doar pentru un simplu moft.

Edited by AlinMotru90
Link to comment
Share on other sites

Da! Exista M5 E60 si M6 E63 cu cutie manuala in 6 trepte, insa numai pentru America.Si noul M5 F10 a primit cutie manuala tot pentru America din pacate. :(

Ia mai informeaza-te putin! :thumbsup:

Stai linistit ca stiam de existenta M5-ului manual in America. Dar preturile de achizitie, tansport, vama, inmatriculare+omologare sunt prohibitive. Omu a cautat pe mobile.de... Sau tu ai da cu 8000-15000$ mai mult pe o masina la SH doar ca e manuala in loc de smg ? :)

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca stiam de existenta M5-ului manual in America. Dar preturile de achizitie, tansport, vama, inmatriculare+omologare sunt prohibitive. Omu a cautat pe mobile.de... Sau tu ai da cu 8000-15000$ mai mult pe o masina la SH doar ca e manuala in loc de smg ? :)

 

Daca as avea bani si mi-as permite acest moft, de ce nu?! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Noul M5 F10, va avea ca optiune cutie manuala. Deci va fi fenomenala masina.

 

 

Nu prea vad rostul unei cutii manuale pe o masina mare,cu o greutate de 2 tone si peste 500 cp. Plus ca risti sa-i prajesti ambreiajul instant iar M5 este un "sport saloon" nu o masina de circuit.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

E exact nuca cea short de E46 ///M

 

Mda...a fost folosita si este in continuare folosita pe seria 1 M Coupe, X1 (M Sport), X3(M Sport) , seria 5 F10 (M Sport). Personal mi se pare cel mai frumos schimbator M de la BMW.Si nuca de la modelele noi de seria 1, 3, 5 mi se pare foarte frumoasa. :rolleyes:

post-47944-0-83479500-1327281764_thumb.jpg

post-47944-0-07131800-1327281766_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mda...a fost folosita si este in continuare folosita pe seria 1 M Coupe, X1 (M Sport), X3(M Sport) , seria 5 F10 (M Sport). Personal mi se pare cel mai frumos schimbator M de la BMW.Si nuca de la modelele noi de seria 1, 3, 5 mi se pare foarte frumoasa. :rolleyes:

 

Da asa este, bine ca macar BMW mai face asemenea bijuterii cu transmisie manuala...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.