Jump to content

Jaf la Baneasa


Vali_REK

Recommended Posts

Ma intreb cine e mai reusit, ala din poza sau unul care sta sa scorneasca povesti pe internet, ca are bani, masina si valoare, iar lumea-i rea si vrea sa il lase fara ea. Apoi o face si pe durul, ca orice baiat castoc (se citeste cu sh) e si impertinent.

 

 

 

 

:LMAO: misto numar,misto tricoul si privirea piezisa..si gelul pare de calitate

 

draga similea,scuza mi impertinenta,ce inseamna castoc cu sh?

Link to comment
Share on other sites

Ce citesc eu aici ma ingrozeste:

1-jumatate dintre membrii sunt mecanicii de la baneasa.

2-limbajul folosit aici este exact al baiatului care si-a pus poza.

3-scuze, am vazut ca s-a simtit cineva la povestea cu cheile, nu am crezut ca era chiar printre noi.

... cu siguranta cei de la BMW citesc si ei aici si trateaza Romania ca atare...

 

PS

In curand se vor da galeti, zahar si ulei la alegeri si unii se vor bucura (sper sa nu fie si ei pe aici)

Link to comment
Share on other sites

Ce citesc eu aici ma ingrozeste:

1-jumatate dintre membrii sunt mecanicii de la baneasa.

2-limbajul folosit aici este exact al baiatului care si-a pus poza.

3-scuze, am vazut ca s-a simtit cineva la povestea cu cheile, nu am crezut ca era chiar printre noi.

... cu siguranta cei de la BMW citesc si ei aici si trateaza Romania ca atare...

 

PS

In curand se vor da galeti, zahar si ulei la alegeri si unii se vor bucura (sper sa nu fie si ei pe aici)

 

Pe unii dintre noi doar i-a amuzat "povestea" ta! Dar, dupa cum am scris, mai ai de exersat pana sa devina scenariu de film! Cu plagiat ca asta, nu te califici!!

Link to comment
Share on other sites

Pe unii dintre noi doar i-a amuzat "povestea" ta! Dar, dupa cum am scris, mai ai de exersat pana sa devina scenariu de film! Cu plagiat ca asta, nu te califici!!

 

"Ceva e putred in Danemarca; povestea nu e char cum o prezinta el. Asa ca, toate comentariile sunt de prisos. De fapt, discutam si ne dam cu parerea dar habar nu avem despre SITUATIA REALA!! "

 

Cam toate problemele de service sunt plagiat ? sau unii lucreaza la BMW ? ca am mai observat o chestie frumoasa aici... doi useri diferiti cu acelasi IP

Da asta este alt "plagiat", "scenariu" sau "putred in danemarca"...

Link to comment
Share on other sites

Problema e la NOI, ca-i raspundem si-i mai dam si sfaturi!! E acelasi gen de tembel care, la rubrica "masina mea", pusese poze cu o masina aflata in showroom, in Spania. Ca aia ii placea lui si visa s-o cumpere!

Un pusti de 17 ani!!! Crezi ca asta-i mai breaz?

 

By the way, sunt convins ca masina din poza este a ta

Link to comment
Share on other sites

Ce a avut masina in final?

 

Caseta de directie(de fapt doar un senzor dar ei spun ca nu se schimba decat cu tot cu caseta la active steering) si calculatorul active steering, plus level sensor

 

Are legatura cu ....povestea ta?

Este postat in topicul meu... citeam si nu-mi venea sa cred

 

Una peste alta nu este treaba mea si oricum am cam mult tupeu pentru un nou venit.

Senzatia este foarte nasoala atunci cand scrii o problema intr-o comunitate care crezi ca te va intelege dar descoperi ca esti tratat mai "acru" decat in service.

Oricum eu sunt "rar" pe aici iar acum daca am rezolvat masina probabil ca voi disparea.

Imi cer scuze fata de toti cei pe care i-am deranjat.

Vali

Link to comment
Share on other sites

N-ai deranjat pe nimeni; nu am vazut pe cineva interesat si ...deranjat! Dar nu am inteles la ce bun sa copiezi povestea cuiva, s-o postezi aici si sa faci pe victima?

Si acum, cu ..."scuze pt deranj", iar incerci sa faci pe victima rautatii colegilor? Nu crezi ca-i penibil? In fine, e treaba ta!

Link to comment
Share on other sites

N-ai deranjat pe nimeni; nu am vazut pe cineva interesat si ...deranjat! Dar nu am inteles la ce bun sa copiezi povestea cuiva, s-o postezi aici si sa faci pe victima?

Si acum, cu ..."scuze pt deranj", iar incerci sa faci pe victima rautatii colegilor? Nu crezi ca-i penibil? In fine, e treaba ta!

Daca asta chiar conteaza, maine la prima ora sun la birou sa scaneze facturile si le pun aici

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca cel ce a repostat povestioara nici macar nu este proprietarul ipoteticei masini.

Povestea originala era mai romantata, cu interdicitii de intrare in service, sasmd.

paul, te rog doar sa dai click pe link-ul pus de tine.

acolo Marius-Cristian a precizat foarte clar ca ma citeaza :"Uitati aici povestea omului cu planetara sa nu zica din nou domnul Wolff ca ii acuz pe nedrept ..."

si tot acolo primul rand incepe asa : " Numele meu este Vali si sunt un fan BMW"

Oricum maine dimineata pun aici facturile de la filaret scanate.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Sunt uimit de toate cele scrise aici .... nu vreau sa iau apararea nimanui.... dar sunt 100% sigur ca 50% dintre mecanicii de la BMW fac shmenuri cu piese si uleiuri... pe care ei zic ca le schimba si uita..... eu am avut o experienta asemanatoare... bine de departe de ce s-a intamplat cu acel x5... Eu am avut probleme cu schimbul de ulei la un 750i - ulei pt cutia automata... la care obligatoriu se schimba si baia + filtru. Problema e ca dupa o perioada relativ scurta am observat picaturi de ulei in garaj... si am fost la un elevator sa vad de unde .... am constatat cu stupoare ca este de la cutie... Am fost la un alt mecanic(binenteles) si am refacut revizia... Surprindere.... uleiul era vechi iar capacul(baia + filtrul) erau vechi ... Poate o sa va intrebati de unde stiu ca era baia cea veche nu cea noua pe care am platit-o ? Pt ca inainte sa fac aceasta revizie am avut curiozitatea sa ma uit sub masina si sa-i creez din greseala o mica zgarietura... ce semana cu o parte din semnatura mea .... am ramas surprins sa vad aceeasi semnatura pe capacul nou :) hehehehe... la ulei nu am facut teste... si imi pare rau si acum...

Asa ca revin la acest subiect... lucruri de acest fel se intampla.. si se intampla foarte des intr-un service in care tu nu-ti poti vedea masina in timp ce se lucreza la ea.

Tin sa mentionez ca, conform legii, ei sunt obligati sa-ti ofere posibilitatea de a supravechea masina in timpul servisari... dar Bavaria .. cred ca e mai presus de lege... nu inteleg cum ei pot sa faca acest lucru.. iar aia din cold sunt obligatii sa faca acest lucru. Dar traim in Romania ... :)

Edited by damian12
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.