Jump to content

Service bun pt. BMW in Sibiu


Recommended Posts

Contempo

Contempo e un dealer nu un Service bun prietene . Aia te usuca la buzunar si stiu sa faca revizii . Service bun are dealerul din Cluj . Bunicel e cel din Brasov . A si apropo la Cluj sunt un pic mai OK la preturi si nu-ti baga tot felul de chestii care nu le ceri (lichi parbriz de exemplu sau verifivare nustiu ce nivel) pe factura .

Link to comment
Share on other sites

da, un deal-er BMW are un service de 2 bani si nici nu se pricep la BMW-uri :rolleyes:

oricum bafta cu cautatul ;)

Nu dragule , au un service foarte dotat , cu niste angajati si preturi mari . Cred ca tu chiar ii reprezinti .

 

da, un deal-er BMW are un service de 2 bani si nici nu se pricep la BMW-uri :rolleyes:

oricum bafta cu cautatul ;)

Cel mai priceput om in service BMW e in Deva . Privat . Si toate serviceurile din tara inclusiv reprezentante ii cer sfaturi . Dar totusi nu e in Sibiu.

Link to comment
Share on other sites

Dragule, m-ai prins

eu sunt patronul de la Contempo Sibiu :lol2:

Nu am chef de discutii in contradictoriu cu tine si nu ma intereseaza daca lucrezi pt ei sau daca esti toata ziua cu masina la ei in service sau daca esti dispus sa platesti o revizie la pret cel putin dublu . Daca masina e in garantie "no comment".

 

Multumesc de sfaturile tale (cu toate ca e un sfat dat in bataie de joc in cazul in care nu lucrezi la ei)

 

Totusi , pt. cei seriosi astept mai departe recomandari (altele in afara de Contempo Sibiu) .

Link to comment
Share on other sites

ce model de BMW ai? stiu ca este un pic cam greu sa gasesti un bun mecanic, insa se poate...pe Dan316i l-ai intrebat?

Eu stiam un service al unui tip, de asemenea pasionat de BMW, pe Frigoriferului, nu am facut nimic acolo dar din impresiile celor care au fost este bun, mai multe despre el cred ca stie CataSb, ia legatura cu el, sigur stie si te si poate indruma catre unul bun(daca asta nu e), a avut ceva probleme cu E60-ul lui!

Link to comment
Share on other sites

ce model de BMW ai? stiu ca este un pic cam greu sa gasesti un bun mecanic, insa se poate...pe Dan316i l-ai intrebat?

Eu stiam un service al unui tip, de asemenea pasionat de BMW, pe Frigoriferului, nu am facut nimic acolo dar din impresiile celor care au fost este bun, mai multe despre el cred ca stie CataSb, ia legatura cu el, sigur stie si te si poate indruma catre unul bun(daca asta nu e), a avut ceva probleme cu E60-ul lui!

BMW E39 6 cilindri benzina 2.2

Link to comment
Share on other sites

ce model de BMW ai? stiu ca este un pic cam greu sa gasesti un bun mecanic, insa se poate...pe Dan316i l-ai intrebat?

Eu stiam un service al unui tip, de asemenea pasionat de BMW, pe Frigoriferului, nu am facut nimic acolo dar din impresiile celor care au fost este bun, mai multe despre el cred ca stie CataSb, ia legatura cu el, sigur stie si te si poate indruma catre unul bun(daca asta nu e), a avut ceva probleme cu E60-ul lui!

Nu gasesc CataSb

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sunt cativa, dar trebuia sa intrebi la sectiunea Intalniri in sibiu. Si poti sa vii la intalnirile ocazionale, eu de cel putin 2 am auzit. Mecanicul meu e unul bun, dar nu are testere si laptopuri, e strict mecanic.

 

Este un baiat aici la Deva, chiar simbata am fost la el, le cam stie pe toate...eu doar la el intentionez sa duc masina.si ca si meserias si ca si om e de nota 10.

Edited by Bela16
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Si eu sunt in cautarea unui mecanic cu experienta la BMW'uri in Sibiu. Am un 320D din 2009 (E90 corect?) si de curand mi s-au ars ledurile pe spate. Se schimba tripla cu totul la astea pe leduri ? sau doar placa din interior pe care sunt prinse ledurile?

O recomandare service bun BMW in Sibiu e binevenita :) (exclus Contempo)

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt in cautarea unui mecanic cu experienta la BMW'uri in Sibiu. Am un 320D din 2009 (E90 corect?) si de curand mi s-au ars ledurile pe spate. Se schimba tripla cu totul la astea pe leduri ? sau doar placa din interior pe care sunt prinse ledurile?

O recomandare service bun BMW in Sibiu e binevenita :) (exclus Contempo)

eu pana acum nu am gasit in SB mecanic bun pt BMW.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.