Jump to content

RETROFIT pentru diverse componente si functii OEM


Recommended Posts

Salut, as vrea sa fac codare pentru $676 (upgrade Hi-Fi Alpine) pentru sistemul audio pe E92. Ma poti ajuta ?Din ce am citit pe net, trebuie codate cas, nfrm si 2rad si apoi SG_CODIEREN pentru 2RAD. Nu am absolut deloc experienta cu codare de module, ma poti ajuta ?

 

Daca ai cablu d-can iti fac eu codarea remote pe gratis :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cu placere ! :thumbsup:

 

 

da, pe verso unitatii multimedia

E60 este renumit pt lipsa intrarilor AV, asa ca nu pot sa iti dau un raspuns dupa cele postate de tine mai sus

 

Unitatea multimedia este cea din bord ? ( unde se introduce cd-ul)

Sau este in spate, in portbagaj ?

Link to comment
Share on other sites

Buna XXL,

am 2 E46, unul nfl ce are oglinzi rabatabile electric si unul fl ce nu are aceasta functie. As vrea se le schimb intre ele si ma intereseaza daca este foarte complicat sa fac acest lucru si aproximativ cat timp mi-ar lua operatiunea. Acelasi lucru asa vrea sa il fac si cu oglinda interioara care pe una e heliomata, iar pe cealalta nu (daca ai mai facut). Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

daca nu ai mai lucrat asa ceva, e destul de dificil (8/10)

in cazul asta, durata este aprox. 1 zi de munca pt transplant

pt oglinda interioara e ceva mai putin de lucru (vezi sa nu spargi parbrizul, ca nu e chiar asa de greu)

Link to comment
Share on other sites

daca nu ai mai lucrat asa ceva, e destul de dificil (8/10)

in cazul asta, durata este aprox. 1 zi de munca pt transplant

pt oglinda interioara e ceva mai putin de lucru (vezi sa nu spargi parbrizul, ca nu e chiar asa de greu)

am mai lucrat destul de mult cu E46 si in mare parte stiu cam ce e de facut, Mai mult vroiam sa ma asigur ca nu exista ceva ce ar putea sa ma impiedice sa finalizez treaba. Banuiesc ca pentru cea interioara, trebuie sa dau jos tapiteria plafonului. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

te salut. iti recomand montarea unui sistem de parcare original, achizitionat second din dezmembrari.

este cam la acelasi pret, dar calitatea fiind mult superioara fata de cel aftermarket.

montarea si codarea putem sa ti-o facem la timisoara, daca doresti.

Edited by RobyS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
salut , ma poate ajuta si pe mine cineva cu partea electrica la un e39 , eu am schimbat interiorul iar masina mea a fost dotata cu geamuri electrice fata , trapa 2 pozitii si scaune cu reglaj manual incalzite , iar acum am pus geamuri electrice pe spate inclusiv partea electrica pana in stalpi , sacaune fata cu incalzire si reglaj electric cu memorii si fetele de usi care au pachet de lumini si spykere in ele , iar acum rugamintea mea este cine ma poate ajuta sa le faca si functionale sau sa imi recomandati pe cineva care este capabil , lasati un nr de tel eventual unde va pot contacta , va multumesc frumos .
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Salut! Am un E90 din 2005 cu idrive, navi prof si CD changer. Unitatea citeste doar CD-urile audio dar am inteles ca daca se face un upgrade atunci poate citi si CD-urile cu MP3. Te ocupi cu asa ceva? Daca da, cat ma costa distractia?
Link to comment
Share on other sites

nu te pot ajuta, iti recomand codarea unitatii CD cu optiunea mp3, de regula la reprezentante BMW

 

Mersi! De asta stiam si eu, problema e ca ma pun ei sa semnez un document ca toata operatiunea se face pe raspunderea mea....deci daca crapa un chip sau ceva... (masina trebuie lasata peste noapte ca dureaza cateva ore bune -se face update complet la softul masinii, nu se poate separat pt partea multimedia- si sincer nu am increderea ca peste noapte nu mi-se schimba vreun chip sau ceva cu unul defect ca apoi tot eu platesc din buzunar)

Link to comment
Share on other sites

pai acelasi lucru se va intampla si la cei care iti vor face coddingul... tot pe raspunderea ta se face, reusita nu depinde 100% de cel care face codarea, ci si de modul de raspuns al modulelor masinii (unele se pot bloca in timpul operatiunii de scriere)
Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu, exista vreo 4 tipuri de Navi la Dynavin, fiecare pentru tipul de consola respectiv... tie iti trebuie cel care lasa loc pentru bara de butoane

 

asta doar vanzatorul ti-o poate furniza... montajul e la fel ca si a celelalte e9x

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Vreau sa imi montez comenzi pe un volan M de e46 si sa imi activez pilotul automat. Comenzile le-am cumparat deja, dar am inteles ca mai trebuie un cablu pe care iti poti face tu. Cat ma costa tot ce am enumerat?

 

Mersi.

Edited by Kappa_C
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.