Jump to content

RETROFIT pentru diverse componente si functii OEM


Recommended Posts

Salut,

 

Ti-am dat si pm, dar am gasit si postul asta intr-un final asa ca te rog sa ma ajuti cu urmatoarele info :

 

Am un e90, 320 D, fabricatie 11.2006, navi mare, idrive cu 2 butoane (de navi si voce) si as vrea sa-i fac urmatoarele :

- sa-i montez butonul de deschidere portbagaj din interior ;

 

- sa-i montez oglinzi rabatabile electric din buton interior (la celalat 320, tot e90, care l-am avut aveam langa "crucea" de reglat oglinda un buton mic si rotund, care atunci cand era actionat oglinzile se pliau si reveneau la normal, la fel si cand inchideam masina si tineam apasat cateva secunde butonul de inchidere, oglinzile se pliau automat) ;

 

- nu stiu daca imi citeste videoclipurile, ce imi recomanzi pt a mi le citi

 

- am vazut ca in meniul din multimedia, as fi vrut sa am pe langa optiunile Radio/CD/AUX si TV ...ce se poate face pt a avea si optiunea asta

 

- cred ca mai mult ca sigur am CCC, eventual am sa revin si cu o poza la el, pt a sti sigur despre ce e vorba, cum fac cu navigatia, ca DVD-ul care il am enumai pt germania si vreo 2 tari ...si atat ....

 

Eventual pentru ce poti sa "up-date" da-mi si niste preturi ...

 

Raman sincer recunoascator,

Link to comment
Share on other sites

pentru ce ai enumerat tu acolo, mai exact pentru majoritatea, se impun si coddinguri si eu nu fac, mai ales pe E90 care ofera numeroase "surprize" la codarea modulelor... sorry !

 

pentru ce doresti tu, iti recomand sa iei legatura cu userul @neo_anderson

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
cum spuneam si mai sus, la NFL se potrivesc foarte bine Morimoto D2S, insa procedura de lucru este total diferita de cea de la H1... daca acolo se face un montaj in interiorul soclului de bec, la D2S se face montaj pe rama proiectorului (desi, aparent, rama nu permite asta)... gradul de dificultate in cazul asta se ridica undeva la 8,5/10
Link to comment
Share on other sites

din ce ai scris tu acolo, scopul ar fi sa preia prin BT melodii etc. de pe un device extern... asta nu stiu daca vei putea face, fara o instalatie completa...

 

daca te referi la un BT pt a raspunde la tel. e cu totul altceva, in cazul asta ai putea opta pt un BT extern si nu ai nevoie de comenzi pe volan (se monteaza in alt loc comanda BT), dar nici nu vei putea sa "play-ezi" melodii de pe tel.

 

daca vrei instalatie BT OEM, normal ca iti trebuie comenzi pe volan, insa toate astea costa foarte mult... chiar prea mult as zice :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Pentru un e39 din 2001 faceliftt cu radio CD Business ce variante aveti sa pot pune muzica de pe un device la radio? (aux, jack, BT) si daca este vreuna la care sa mearga comenzile de pe volan. Va multumesc.

Am nevoie de modelul preamplifului unitatii radio

 

Salut

 

Vreau sa stiu cam care ar fi pretul pt activarea anumitor module pe un seria 1 E87.

 

Merci

Nu pot sa te ajut momentan

Link to comment
Share on other sites

Salut :D cine imi poate spune ce casetofon sa-mi iau pentru un e46, din 1999, la al meu e stricat cd playeru :( si nu am decat sa ascult muzica dp radio sau modulatoare FM de kkt, nu caut unu original, doar ca ce gasesc in magazine sunt mici, si la E46 consola din mijloc e mult mai mare, vreau ceva care sa incapa perfect acolo, aveti vre-o sugestie ? :D
Link to comment
Share on other sites

Nu exista nici un player aftermarket care sa ocupe tot spatiul acela.

 

Ai 3 optiuni: [eu am ales varianta a 3-a :D ]

 

1. Original.

 

http://i55.tinypic.com/j66irb.jpg

 

2. Aftermarket + rama adaptoare

 

 

http://i405.photobucket.com/albums/pp137/mofokid/DSC_3262.jpg

 

 

3. Varianta cea mai buna: Navigatie 2 din aftermarket.

 

http://img.photobucket.com/albums/v180/jeffbechtel/e46/IMG_0910.jpg

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare.

Imi cer scuze daca sunt indolent, dar din comoditate pun intrebarea asta aici. :)

 

Am un BMW 330xD, cu seria E208148, fabricatie 12.2008.

 

Am iDrive, am telefonul cu Bluetooth, am AUX IN in cotiera.

 

Imi lipseste play de pe USB ... sau play via Bluetooth.

Cat ma costa pentru a putea avea A2DP ??

 

Multumesc anticipat pentru raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.