Jump to content

RETROFIT pentru diverse componente si functii OEM


Recommended Posts

  • 1 month later...

salut

 

este vreun coleg in Bucuresti care ma poate ajuta cu un retrofit de AHL la un X1?

Farurile sunt deja pe masina, toate firele sunt trase din faruri/JBBE in FRM, deci teoretic nu ar trebui sa mai fie nevoie de tras fire ci doar de verificat conexiunile.

 

FRM-ul este FRM3R PL2 MAX Borse.

 

Mai multe detalii pe pm.

 

Multumesc

Edited by Danyro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Trebuie sa ajungi la buc

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Pt. SKW -- Salut. Sunt in Bucuresti, am doua e60 LCI, si vreau sa iau farurile bixenon adaptive de pe unul si sa le pun pe celalalt (care are doar bixenon NEAdaptive). Se poate, e foarte complicat, ai fi dispus sa ma ajuti contra cost, bineinteles.

Intre aceleasi doua masini. Vreau sa mut navy professional CIC cu hdd pe masina care actualmente are CCC professional. Se poate, e foarte complicat, ai fi dispus sa ma ajuti..

Precizare: auto cu CIC are sistem audio standard, cea cu CCC sistem audio professional logic7.

Multumesc.

 

Intrebarea de mai sus e deschisa tuturor dar am observat ca SKW pare sa stie bine ce si cum..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Buna seara, as dori sa montez un webasto pe un BMW F11 LCI, din 2013. Mentionez ca masina nu a avut aceasta dotare.

 

Daca are cineva de vanzare un webasto OE pentru F11, dar sa fie complet ( telecomanda, pompa apa, pompa motorina, suport, furtunuri, cablu electric, etc.)

 

Si as dori daca cineva poate sa-mi faca acest retrofit + codari etc. Multumesc. :rolleyes: Ma pot deplasa unde este nevoie.

 

@SKW, ma poti ajuta cu acesta lucrare?

Edited by florin1967
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

salutare,

 

la un F30 puteti sa imi spuneti un pret pt urmatorele retrofit-uri (pe pm sau aici):


  •  
  • PDC bara fata
  • camera reverse (nu stiu daca am intrarile in iDrive pt video)
  • carlig spate

 

Daca cauti sa cumperi carlig retractabil am carligul meu care nu mai are loc cu bara de M si sta degeaba in debara de o luna :)

 

PM me

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,am si eu o ĂŽntrebare daca ma poate ajuta cineva,as dori sa schimb ceasurile la un f 10 din 6wa la 6 wb dar nu am comanda de lângĂŁ schimbĂŁtor care mi ar permite sa schimb afișajul ceasurilor in cele 3 versiuni (ECO,comfort,sport) .Se poate coda alt buton sa fac acest lucru?sau trebuie sa cumpĂŁr si butonul,care va face doar acest lucru si nu schimbarea suspensiei in cele trei moduri?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.