Jump to content

RETROFIT pentru diverse componente si functii OEM


Recommended Posts

Salut,

 

Am un seria 5 touring e61 din 10/2008. Vreau sĂŁ iau o camerĂŁ de bord dualĂŁ (fațĂŁ - spate) care sĂŁ fie cât mai discretĂŁ. Am vĂŁzut așa ceva pe olx: https://www.olx.ro/oferta/camere-video-auto-bluelens-full-hd-supraveghere-non-stop-aspectoem-IDbq3PD.html seamĂŁnĂŁ cu suportul de la oglindĂŁ, dar nu cred cĂŁ se potrivește.

Mașina are senzori de ploaie și oglinzi cu auto dimming și ĂŽncĂŁlzire, deci nu cred are prea mult loc ĂŽn suport, dar nu l-am demontat ca sĂŁ vĂŁd.

 

MĂŁ poate ajuta cineva cu o camerĂŁ care se poate monta ĂŽn suportul oglinzii?

 

Camera pentru mers ĂŽnapoi se poate conecta sau folosi la camera de bord? A ĂŽncercat cineva?

 

Intenționez sĂŁ iau o navigație cu android, are conectare pentru camerĂŁ de mers ĂŽnapoi, dar nu știu dacĂŁ se poate folosi ca și dvr, sau se mai poate conecta ĂŽncĂŁ o camerĂŁ.

 

Mulțumesc pentru orice informații.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am facut un "retrofit" de la scaune partial electrice si incalzite, la scaune comfort cu memorii, deci scaune de pe un e60 2007 pe e60 2005, scaunele s-au codat pe masina mea, s-au adaugat ceva optiuni, din pacate nu pot controla scaunele din butoane. Din laptop se pot controla dar din butoanele de pe scaun nu.

 

Imi puteti recomanda pe cineva care a facut asa ceva ? cat mai aproape de cluj daca se poate :).

 

Mersi

 

 

Salut, ai rezolvat ceva cu controlul scaunelor din butoane?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

salutare... am si eu o intrebare ... unde pot gasi schema de montaj pt retrofit complet de faruri xenon pt un e 46 coupe facelift?

Mai exact am cumparat faruri oem cu xenon +spalatoare far cu tot cu instalatie +senzori de nivel +bloc lumini +mufe si am inteles ca treb un releu pt spalatoare

Ma poate ajuta cineva cu scheme electrica ? multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salutare... am si eu o intrebare ... unde pot gasi schema de montaj pt retrofit complet de faruri xenon pt un e 46 coupe facelift?

Mai exact am cumparat faruri oem cu xenon +spalatoare far cu tot cu instalatie +senzori de nivel +bloc lumini +mufe si am inteles ca treb un releu pt spalatoare

Ma poate ajuta cineva cu scheme electrica ? multumesc anticipat

nu stiu daca ai rezolvat intre timp...

 

Daca se schimba SZL-ul, cablajul de la buton se cupleaza la SZL sau mai trebuie si alt cablaj?

da

retrofit E46 spalatoare far.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.