Jump to content

E90 evacuare dubla.


AlinMotru90

Recommended Posts

Stiu pe cineva care a vrut sa isi monteze evacuare dubla la un Audi A4 B6 si nu a putut din cauza rezervorului, trebuia schimbat sau ceva de genul si eram curios daca la un E90 320d de exemplu, se poate monta evacuarea de pe E90 335d fara a fi nevoie de inlocuirea rezervorului sau a altor componente.Este doar o curiozitate, pentru ca arata al naibii de bine o evacuare dubla pe E90. :rolleyes:

post-47944-0-26078100-1315170762_thumb.jpg

Edited by AlinMotru90
Link to comment
Share on other sites

Salut, la mica publicitate / servicii diverse este un coleg (zn_tavy) care cred ca iti poate raspunde sigur la intrebarea ta. Bafta

 

Mersi man! :D Am intrebat acolo daca este posibil. :)

 

Nu stiu daca se poate monta FIZIC, dar nu vei "reusi" decat sa pierzi din cuplu pe ture joase si medii daca o montezi pe un 318d.

 

Atunci doar pe 320d, intreb doar de curiozitate si eu pentru ca imi place cum arata E90 cu evacuare dubla. :D

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca va pierde ceva din putere sau cuplu,el cred ca se refera daca e posibila montarea unei evacuari cu doua iesiri,care sa arate ca la 335,nu evacuarea originala 335..

 

Nu toata evacuarea cap-coada de 335d, doar tobele si iesirile, in asa fel incat sa arate ca un 335, pentru ca banuiesc, ca o evacuare completa de 335 costa destul de mult.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca se elimiba acel mini-portbagaj (unde ar veni roata de rezerva). Stiu ca vindea vineva pe okazii acel mini-portbagaj si spunea ca l-a eliminat din cauza ca si-a pus evacuarea de M3, or something, si nu incapea de el.

 

Daca iti trebuie, iti pot face eu mai pe seara cateva poze pe sub masina, sa vezi ce si cum.

Edited by LYM
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca se elimiba acel mini-portbagaj (unde ar veni roata de rezerva). Stiu ca vindea vineva pe okazii acel mini-portbagaj si spunea ca l-a eliminat din cauza ca si-a pus evacuarea de M3, or something, si nu incapea de el.

 

Daca iti trebuie, iti pot face eu mai pe seara cateva poze pe sub masina, sa vezi ce si cum.

 

Nu, stai linistit.Doar am intrebat asa din curiozitate personala daca se pot pune tobe de 335d E90 la un simplu 320d E90.Adica toba de 335 sa poata fi montata pe 320d cu tot cu iesiri, bineinteles, inlocuind spoilerul de 320d cu unul de 335. :D P.S. Repet, nu am E90, deocamdata nu am nici masina, insa pur si simplu sunt curios daca se poate face o astfel de operatiune. :)

Edited by AlinMotru90
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/evacuari-sport/tobe-finale-sport/evacuare-dubla-bmw-e60-11691325.html ,uite aici completa la vanzare evacuare dubla pe langa roata de rezerva ,daca nu sunteti informati numai descurajati omul..ca ar trebui sa renunte la roata de rezerva,nu e adevarat:),o poti face tu la service de evacuari din inox te ajunge 10-12 mil(ron) bafta!
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.