Jump to content

my e90 325IA


vlad1988

Recommended Posts

habar n-am,nu stiu ce sa zic,i-am schimbat uleiul si filtrul,i-am facut update de soft,si tot nu ma multumeste,desi toti spun ca e ok si ca e in mintile ei cutia,si cei de la Bmw..nu-mi place,nu e destul de sprintena cand vreau sa ii dau,mi se pare prea mare lagul..si pe langa faptul ca nu-mi place cutia,ma nemultumeste si consumul,macar de as fi incantat de cutie,am 10-12 l cu un 320d in alt oras decat Bucuresti..

Nu e de vina cutia, poate e timpul sa treci pe un benzinar si iti garantez eu k atunci o sa fii multumim chiar daca e tot cu cutie automata. Iar consumul o sa fie tot cam asa dar macar stii o treaba :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Sa inteleg ca ai facut shadow line prin colantarea trim-urilor exterioare??

mai stiu cativa care au facut asta Mircea si sa stii ca tine destul de bine.e o solutie mai ieftina.

cu toate ca unele OEM ar fi mai indicate,dar eu zic ca este bine decat cromul ala :sick:

 

 

de ce nu dezlipesti de pe portbagaj 325i?

mie imi place mai mult fara.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

daca ai colantat ramele de la geamuri nu vad de ce nu ai colanta si grilele.

eu am avut grilele colantate si a fost ok.

doar ca tu le vei face negru lucios,probabil.ale mele erau cu imitatie carbon

 

http://img15.imageshack.us/img15/3388/p1020455me.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

La tine am vazut k le-ai colantat. dar la mine erau grilele cromate . si grilele din interior erau cromate,dar am dat cromu jos si acum pot sa le fac cum le-ai facut u .post-48071-0-41584900-1325082718_thumb.jpgpost-48071-0-37849500-1325082745_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

M-am interesat eu; unele OEM costa cat nu face!! Dar, nu pot fi vopsite? (banuiesc ca, fiind plastic elastic, nu sta vopseaua pe ele)

pot fi vopsite. dar nu stiu daca tin mai mult de 3 luni. o sa sara vopseaua cand o spal. colantul tine mai bine si pot sa il schimb daca se zgarie.. etc si mai ieftin:)

Link to comment
Share on other sites

cum ai dat cromul jos de pe ele?

banuiesc ca a fost munca dracu.

 

p.s. si cand ma gandesc ca cineva de aici de pe forum are ramele cromate si a gasit "prostanacul" care sa ii dea ornamentele negre la schimb,dar tot amana...

A fost chiar usor, era doar putin crom , cu

Smirghel fin a fost chiar usor, dar la grila e greu sa il dai jos, poate imposibil. O sa le colantez maine. Dper sa se vada bine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.