Jump to content

BMW seria 8


Raduweb

Recommended Posts

  • 4 months later...
Mersi,chiar ma amuzam ce zice amicul Bobo mai sus.Diferenta de la cer la pamant intre 850 Ci si 850 CSI.Sper sa ai placerea sa faci un test drive cu mine cand il iau.Daca vrei am 18 poze cu el.P e net nu avea decat o poza pe mobile .de si l-am sunat pe om si am vb cu el am stabilit tot ce tre ca sa o iau(oricum il bag pe tester in Italia,nu am incredere nici in umbra mea)si mi-a trimis poze.Pe 8 MAI ma duc sa o iau.
Link to comment
Share on other sites

Pe 8 MAI ma duc sa o iau.

224208[/snapback]

 

Tare as vrea sa o vad si pe asta.

 

Mai era un copil care tot asa, ca se duce in Germania sa isi ia M3, ne arata poze, vrajeli, se face topicu de 3 pagini, vine cica cu masina in tara, alte vrajeli, dupa o saptamana ne anunta ca a lovit-o, a facut-o varza, iar ne arata niste poze, si intr-un final dupa ce ne-am prins noi ca e vraja marii, a recunoscut ca a mintit.

 

Sa te vedem si pe tine ce ne mai minti.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Un 850CSI pe mobile nu il gasesti sub 20.000 si ala la peste 200.000km si mai este si taxa de prima inmatriculare 14.682Euro.

224241[/snapback]

O informatie inutila,chiar nu vad de ce te-ai trezit sa vb.

1. CSI care vroiam sa-l cumpar din Germania, era unul albastru la 32.500 euro,cu 67.000 km,pt ca vreau sa-l pastreez ca la carte,si interesul meu este sa- cumpar cat mai putin rulat.

2.Urmaresc masina asta de 3 ani de zile si pot sa-ti spune cate au fost pe mobile.de de vanzare(aproximativ),si pe autoscout24.de.

3. Cel care vinde masina din Germania nu vrea de loc sa lase la pret,l-am sunat si am vb cu el(mi-am platit meditator).Pur si simplu m-a scos din minti ca nu vrea deloc sa lase la pret,macar drumul sa-l scot,vroiam sa o lase la 31.000.Neamtul.deloc. Vroiam sa ma duc pana la urma sa o cumpar la pretul ala,pt ca alta mai buna nu era.Mi-am mai incercat norocul pe autoscout24.de si ei au optiunea sa cauti in toata Europa.Norocul meu.Un CSI la 24.500 E in Italia in Vicenza,o msingura poza.Am sunat am vb cu el mi-a trimis poze 18.

4. Singurele diferente sunt urmatoarele intre masini sunt : Piele bicolor,suport lombar,si incalzire in scaune si jante Alpina spitate. Atat are in plus fata de ala din Italia: ala are 76.000 km gri inchis,piele neagra.

5. diferenta majora de 8000 de euro la prima strigare si italianul a zis ca mai lasa,plus ca are carte service si in primul rand o duc la reprezentanta la BMW sa o bage pe tester si omul a fost de acord

6. Stii ceva de taxa: mai precis este 13.564 euro, intri pe mfinante.ro si downloadezi calculatorul pt taxa auto

7.Taxa ori va disparea,ori se va micsora pt ca incalca legea liberei cocurente in UE.

8 Legea europeana este superioara legii romane si are caracter obligatoriu,ce nu stiu este cand se va intampla lucrul acesta pt ca grupurile de interese vor incerca sa o lungeasca la maxim

8. atasez si biletul de avion pt 8 mai pt acel individ WFL :blink: care nu a auzit de prezumtia de nevinovatie pana la dovada contrara,si pun pariu ca el este un copil,maxim 22 ani si asta pt ca are timpde stat pe net. Ma abtin sa nu folosesc alt limbaj, dar sa aibe grija domnul WFL pt ca daca acuza fara sa cunoasca nu e bine.(pun pariu ca o sa zica ca biletul este modificat pe calculator sau plec cu alte treburi)

9 In rest astept ca pe ace data de 8 MAI. :)

post-5414-1177161566_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

O informatie inutila,chiar nu vad de ce te-ai trezit sa vb.

1. CSI care vroiam sa-l cumpar din Germania, era unul albastru la 32.500 euro,cu 67.000 km,pt ca vreau sa-l pastreez ca la carte,si interesul meu este sa- cumpar cat mai putin rulat.

2.Urmaresc masina asta de 3 ani de zile si pot sa-ti spune cate au fost pe mobile.de de vanzare(aproximativ),si pe autoscout24.de.

3. Cel care vinde masina din Germania nu vrea de loc sa lase la pret,l-am sunat si am vb cu el(mi-am platit meditator).Pur si simplu m-a scos din minti ca nu vrea deloc sa lase la pret,macar drumul sa-l scot,vroiam sa o lase la 31.000.Neamtul.deloc. Vroiam sa ma duc pana la urma sa o cumpar la pretul ala,pt ca alta mai buna nu era.Mi-am mai incercat norocul pe autoscout24.de si ei au optiunea sa cauti in toata Europa.Norocul meu.Un CSI la 24.500 E in Italia in Vicenza,o msingura poza.Am sunat am vb cu el mi-a trimis poze 18.

4. Singurele diferente sunt urmatoarele intre masini sunt : Piele bicolor,suport lombar,si incalzire in scaune si jante Alpina spitate. Atat are in plus fata de ala din Italia: ala are 76.000 km gri inchis,piele neagra.

5. diferenta majora de 8000 de euro la prima strigare si italianul a zis ca mai lasa,plus ca are carte service si in primul rand o duc la reprezentanta la BMW sa o bage pe tester si omul a fost de acord

6. Stii ceva de taxa: mai precis este 13.564 euro, intri pe mfinante.ro si downloadezi calculatorul pt taxa auto

7.Taxa ori va disparea,ori se va micsora pt ca incalca legea liberei cocurente in UE.

8 Legea europeana este superioara legii romane si are caracter obligatoriu,ce nu stiu este cand se va intampla lucrul acesta pt ca grupurile de interese vor incerca sa o lungeasca la maxim

8. atasez si biletul de avion pt 8 mai pt acel individ WFL :blink:  care nu a auzit de prezumtia de nevinovatie pana la dovada contrara,si pun pariu ca el este un copil,maxim 22 ani si asta pt ca are timpde stat pe net. Ma abtin sa nu folosesc alt limbaj, dar sa aibe grija domnul WFL pt ca daca acuza fara sa cunoasca nu e bine.(pun pariu ca o sa zica ca biletul este modificat pe calculator sau plec cu alte treburi)

9 In rest astept ca pe ace data de 8 MAI. :)

224426[/snapback]

 

Esti un mare fan CSI ca sa dai banii astia pe el,o sa te duca undeva la 35.000,ai dreptate este o masina speciala ,sper sa o iei sa o vedem si noi,nu cred ca este vreunul in tara.

Iar WFL este un ciudat DUBIOS care nu stie de capul lui si sta sa abereze pe forum numai prostii.

Iti dau si un link cu ceva frumos,o data chiar ma batea gindul,acum am un M3.

 

http://all-model-cars.com/bmw-photo/bmw-850csi-1992.jpg

Link to comment
Share on other sites

Iar WFL este un ciudat DUBIOS care nu stie de capul lui si sta sa abereze pe forum numai prostii.

224428[/snapback]

 

 

Devii nesimtit si in mod normal pentru jigniri ar trebui sa iti dau ban. Sa nu se mai repete. Te iert doar pentru ca esti de cateva zile pe forum si ar fi pacat sa iti inchei activitatea asa de curand.

 

Iar in ceea ce il priveste pe domnul Lazar, in 3 ani pe acest forum au intrat diversi indivizi cu povesti asemanatoare. Asteptam sa vedem daca se concretizeaza ceva pana la urma, dar sincer am indoieli.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Devii nesimtit si in mod normal pentru jigniri ar trebui sa iti dau ban. Sa nu se mai repete. Te iert doar pentru ca esti de cateva zile pe forum si ar fi pacat sa iti inchei activitatea asa de curand.

 

Iar in ceea ce il priveste pe domnul Lazar, in 3 ani pe acest forum au intrat diversi indivizi cu povesti asemanatoare. Asteptam sa vedem daca se concretizeaza ceva pana la urma, dar sincer am indoieli.

224527[/snapback]

Ai probleme??????????????????? :)

Cel ameninti pe baiatul acesta cu ban????

Explica-mi si mie!!!!!!!

A spus adevarul despre tine.Cu ce drept ma faci tu pe mine mincinos???????

Ma cunosti de undeva???Pur si simplu tu trebuia sa dispari de pe forum,daca tu faci mincinos pe fiecare nou venit pt ca pur si simplu t-i se nazare,si ii bagi pe toti in aceeasi oala.Poti sa fii pe forum de ani lumina,egal cu zero.Prin comportamentul tau dai exemplu negativ :blink: .Ai grija ca Romania este mica,nu mai zic Bucurestiul.Nu stii cand dam ochii.Pai tu ma faci mincinos,pustiuleeeeeee cine ma cunoaste,pai frate cand Lazar zice ca face lucrul ala , pai il face indiferent de mijloace(ortodoxe sau neortodoxe).Puteai sa zici ,,domne sa vedem ce si cum'' si pe urma puteai sa ma faci si albie de porci.Iti place puterea???Ai grija ca e periculoasa. :) Sa nu fie mai mult de cat poti duce!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa te potolesti pana nu e prea tarziu.

 

Asteptam cu sufletul la gura sa te intorci din Italia cu CSI-ul. Poate tu esti exceptia care intareste regula, dar din nou ma indoiesc de lucrul acesta.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa te potolesti pana nu e prea tarziu.

 

Asteptam cu sufletul la gura sa te intorci din Italia cu CSI-ul. Poate tu esti exceptia care intareste regula, dar din nou ma indoiesc de lucrul acesta.

224540[/snapback]

Bai baiatule tu ma ameninti pe mine???Pana nu e prea tarziu???

Pentru ce nu e prea tarziu??????????????????????? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pana nu degenereaza flame-ul si se termina cu ban. Ar fi cazul sa incheiem discutia si sa te asteptam cu masina luna viitoare, sa ne arati ca nu esti in tiparul care l-am descris eu undeva mai sus.
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pana nu degenereaza flame-ul si se termina cu ban. Ar fi cazul sa incheiem discutia si sa te asteptam cu masina luna viitoare, sa ne arati ca nu esti in tiparul care l-am descris eu undeva mai sus.

224549[/snapback]

Incheiem discutia aici,ca am paralizat de nervi nu de alta.O sa vada toti cei care citesc.Dar,faza cea mai amuzanta este ca eu nu o sa ma incadrez in tiparul care l-ai spus tu.In schimb tu o sa te incadrezi in ce am spus eu.Nu poti sa faci mincinos pe cineva,sa-l ameninti si dupa las ca vedem.Nu uita ca ceea ce oferi aia primesti.

Am incheiat subiectul pana pe 10 MAI.Curios lucru, ca o sa zici ca sunt facaturi pozele cu mine cu masina,cu actele masini,etc.

10-11 MAI

post-5414-1177185978_thumb.jpg

post-5414-1177185997_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

N-are importanta ce parere ai tu despre mine. M-as bucura sa fii om serios si nu un copil de genul celor care ne invadeaza din cand in cand de pe 4tuning.ro, si chiar sa iti iei masina respectiva. Sunt chiar curios sa vad cum decurg lucrurile.
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@LAZAR_FLORIAN, nu este cazul sa`ti iesi din fire chiar daca poate ai dreptate. Sunt sigur ca daca`ti vei aduce bijuteria asta, Wlf cred isi va cere scuze.

224559[/snapback]

Iti multumesc,dar te rog corecteaza ,, poate ai dreptate" in ,, ai dreptate".Nu cred ca am facut pe cineva mincinos pe forum.Si sincer sa fiu,chiar nu am nevoie de scuzele lui :blink: .In continuare astept data de 8 MAI :) Sper ca masina sa fie cum zice italianul.Nelovita si cu 76.000 km reali.A zis ca da si semnatura la notar,dar eu nu am nevoie decat de un test la o reprezentanta la BMW.Singura chestie,i-a revopsit spoilerul din fata pt ca era ciobit de le pietricele de pe autostrada

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.