Jump to content

Suspensie sport


cata_boss

Recommended Posts

Salut

Vreau sa imi schimb (de fapt sunt obligat ) suspensia la e46, si mam gandit sa imi iau kit de la TA Technix. Are cineva deja kitul asta pe masina ?

E bun de ceva? :huh:

Am inteles de la cei care au ca in 6 luni s-au facut praf amortizoarele,si arcurile s- au inmuiat, depinde cat vrei sa o cobori, eu ti as recomanda ieftin si bun Eibach pro kit la arcuri, si bilstein B6 la amortizoare si este si decent pt strazile noastre pline de gropi ;)

sau daca vrei amortizoarele cele de la M-tech2, Sachs (am eu codurile) cu ceva eibach- pro k,sau sport line

Link to comment
Share on other sites

Am inteles de la cei care au ca in 6 luni s-au facut praf amortizoarele,si arcurile s- au inmuiat, depinde cat vrei sa o cobori, eu ti as recomanda ieftin si bun Eibach pro kit la arcuri, si bilstein B6 la amortizoare si este si decent pt strazile noastre pline de gropi ;)

sau daca vrei amortizoarele cele de la M-tech2, Sachs (am eu codurile) cu ceva eibach- pro k,sau sport line

in doar 6 luni :hmm: esti primul care imi zice k sunt varza. ai niste preturi pentru Eibach pro kit si pt amortizoare??

 

eu am luat doar arcuri sport pe amortizoare normale, s-a lasat cam 3,5 cm, super se comporta si sunt multumit

pai si sau potrivit la flanse??? ce firma sunt?

Link to comment
Share on other sites

in doar 6 luni :hmm: esti primul care imi zice k sunt varza. ai niste preturi pentru Eibach pro kit si pt amortizoare??

 

 

pai si sau potrivit la flanse??? ce firma sunt?

au zi nu te lua dupa povesti si baliverne , eu am pus h&r fata si ta technix spate, am facuyt dela 2000 km cu telescoape stock din 2005 sunt scrie pe ele , si nu au absolut nimic, cand se termina pun bilstein b6, s-au potrivit nu trebuie schimbat nimic

Edited by fizz
Link to comment
Share on other sites

daca o sa citesti putin pe site-ul oficial Eibach, si nu numai, o sa vezi ca arcurile lor sunt special concepute sa lucreze impreuna cu amortizoarele stock, eu tocmai mi-am comandat arcurile de la ei! H&R lasa masina mai jos si o rigidizeaza mai tare, din acest motiv am optat pentru Eibach, la ora actuala e cel mai bun compromis de pe piata!
Link to comment
Share on other sites

daca o sa citesti putin pe site-ul oficial Eibach, si nu numai, o sa vezi ca arcurile lor sunt special concepute sa lucreze impreuna cu amortizoarele stock, eu tocmai mi-am comandat arcurile de la ei! H&R lasa masina mai jos si o rigidizeaza mai tare, din acest motiv am optat pentru Eibach, la ora actuala e cel mai bun compromis de pe piata!

asa este ..h&r are drop mai mare.. eibach pro kit este facut pentru telescoape normale, dar mare diferenta nu o sa vezi daca pui eibach, daca vrei coborare mai mare i-a altceva

Link to comment
Share on other sites

la o suspensie normala se va vedea diferenta, daca ai deja suspensie sport de fabrica atunci trebuie sa treci la H&R, altfel diferenta va fi foarte mica...depinde si de starea in general a suspensiei plus jantele pe care le ai pe masina, conteaza mult la efectul vizual, uita-te la masina lui Edy1092, parca, are ET agresiv si se vede foarte bine cu Eibach Pro Kit, de fapt e exact cum ar trebui sa fie, asa sper sa fie si a mea dupe montarea suspensiei :). Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

De aproape 2 saptamani am pus pe masina H&R Touring Cup Kit-ul si ma declar foarte multumit - drop ok, stabilitate sporita, confort mai mult decat decent. Mai multe detalii poti gasi aici http://www.bmwclub.ro/forums/topic/105260-suspensie-sport/

 

Mai luasem in considerare kit-ul de suspensie fixa de la KW si, in ultima perioada, combinatia Eibach Pro cu amortizoare Bilstein B6 sau Sachs, dar pana la urma am mers pe H&R, varianta Touring. Si nu regret! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.