Jump to content

noua mea pisica


robi

Recommended Posts

Ma intrebam daca fac bine achizitionand un E36 dupa 3 alte E46 si un E39.

Se pare ca am facut o alegere foarte buna.

Asta e noua mea achizitie:

-318is

-Pachet complet M exterior

-Jante Forjate Motorsport 24

-dublu climatronic

-interior negru inclusiv plafoniera

sunt foarte multumit de masina, mai ales ca absolut tot e functional.... asa cum ar trebui sa fie toate BMW-urile, daca lumea le-ar aprecia si ingriji corespunzator.

 

Sa mai pun doua poze

post-9344-0-64319000-1317401700_thumb.jpg

post-9344-0-85539900-1317401706_thumb.jpg

post-9344-0-89749200-1317401711_thumb.jpg

post-9344-0-80633600-1317401835_thumb.jpg

post-9344-0-70011800-1317401843_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut...

 

 

Superba, imi aminteste de fosta mea pisica 325i, tot asa kit m de farbica...deh..... presimt ca mai iau una peste un an doi :D sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea....Prima mea masina a fost 318is cupe...... de schimbat la ea au fost intinzatoarele la distributie... si cam atat... poza cu is nu gasesc decat cu 325-ul :)

post-33704-0-90118800-1317407008_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut...

 

 

Superba, imi aminteste de fosta mea pisica 325i, tot asa kit m de farbica...deh..... presimt ca mai iau una peste un an doi :D sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea....Prima mea masina a fost 318is cupe...... de schimbat la ea au fost intinzatoarele la distributie... si cam atat... poza cu is nu gasesc decat cu 325-ul :)

Frumoasa si a ta. Iar acum am observat ca niste oglinzi de M arata bine.

 

Salut...

 

 

Superba, imi aminteste de fosta mea pisica 325i, tot asa kit m de farbica...deh..... presimt ca mai iau una peste un an doi :D sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea....Prima mea masina a fost 318is cupe...... de schimbat la ea au fost intinzatoarele la distributie... si cam atat... poza cu is nu gasesc decat cu 325-ul :)

Culoarea e ESTORIL BLUE.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Da era pachetul de fabrica de la neamt ca am luat-o de la ei din stuttgart... singura problema la ele (desi erau electrice) daca te buseai in ele ieseau tzamburusele alea de o tineau pe flansa de la usa...bine destul de tare dadeai in ea sa iasa dar iesea.... ca am gasit una intr-o dimineata atarnand de cablu.... a vrut sa fure probabil si a vazut ca e complicat ca era full electric masina si nu a mai taiat cablul....
Link to comment
Share on other sites

Nu mi-au placut niciodata pisicile, dar asta arata super bine!

 

coupe + pack m + estoril... si jantele alea..

 

ARATA SUPER!

 

Sa o stapanesti sanatos si sa nu o tiganesti cu "tuninguri"

Dupa cum vezi nici garda prea coborata nu mi-a placut, asa ca nu mai vorbim de alte "tiganeli". Multumesc de urari

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum vezi nici garda prea coborata nu mi-a placut, asa ca nu mai vorbim de alte "tiganeli". Multumesc de urari

Da ai ridicat-o nu gluma. :( Probabil doar pt sezonul de iarna :)

 

Ce kit de suspensie ai pe ea ?.Se simte mai confortabila asa inalta?

 

P.S..Arata foarte bine masina,iar culoarea este :frantics: .Sa o stapanesti sanatos . :)

Link to comment
Share on other sites

E mult mai OK asa.

Suspensia e weitec.

Multumesc de aprecieri

Vreau sa te intreb daca este reglabila si pe duritate sau doar inaltime?

 

P.S..Pe mine ma bate gandul sa fac un upgrate la e39.Din cate am inteles ai trecut de la e39 (respectiv e46)la e36.Pratic ai fi in masura faci o comparatie intre cele 3 modele.Cum ar arata acea comparatie...in cateva cuvinte.?

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum vezi nici garda prea coborata nu mi-a placut, asa ca nu mai vorbim de alte "tiganeli". Multumesc de urari

 

ti se pare ca, daca o lasi pe burta, e "tiganeala"? :thumbsup: o astfel de masina nu se conduce cu viteza (in oras), o masina ca asta defileaza...si intoarce capete!! si da, masina e piesa, dar titlul topicului nu e (mi-am luat si eu felina, un motan)...nu la nivelul masinii, iar masina ma tem ca nu e nici la nivelul tau.

 

ps: daca nu ma insel, stiu masina de cand era la vanzare, si stiu ca n-a fost ieftina.4000e?

 

le: arata urat, dar urat rau ridicata asa, ai stricat tot look-ul. :goodjob: ca sa nu mai zic de grile, ca era "tiganeala" cu ele negre, si i-ai pus cromate...

 

aa, si vezi ca nu e pachet M complet exterior, oglinzile si pragurile normale nu il completeaza.

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca arata mai bine inainte, dar...

Am dat jos suspensia reglabila Weitec si am pus Bilstein noua standard.

Acum realizez ca e foarte inalta, dar pot spera ca se vor mai lasa arcurile in timp.

Initial am vrut sa vand suspensia reglabila, dar cred cad le voi tine pe amandoua. just in case...

 

............. "rautatile" cu Aro sau Jeep cred ca nu-si au rostul, iar faptul ca am scos o banda scotch neagra de pe masca si am lasat-o cromata cum era este doar problema mea. Daca voi considera ca sta bine voi pune o grila carbon sau neagra, dar una OK nu tiganeli cum spunea cineva mai sus.

Link to comment
Share on other sites

ti se pare ca, daca o lasi pe burta, e "tiganeala"? :thumbsup: o astfel de masina nu se conduce cu viteza (in oras), o masina ca asta defileaza...si intoarce capete!! si da, masina e piesa, dar titlul topicului nu e (mi-am luat si eu felina, un motan)...nu la nivelul masinii, iar masina ma tem ca nu e nici la nivelul tau.

 

ps: daca nu ma insel, stiu masina de cand era la vanzare, si stiu ca n-a fost ieftina.4000e?

 

le: arata urat, dar urat rau ridicata asa, ai stricat tot look-ul. :goodjob: ca sa nu mai zic de grile, ca era "tiganeala" cu ele negre, si i-ai pus cromate...

 

aa, si vezi ca nu e pachet M complet exterior, oglinzile si pragurile normale nu il completeaza.

Ce masina e de nivelul meu, MA PRIVESTE!!!

Pe linga Avensis 2009, probabil E36 nu e de nivelul meu, dar imi place sa ma simt inca tinar.. si ATAT

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

............. "rautatile" cu Aro sau Jeep cred ca nu-si au rostul, iar faptul ca am scos o banda scotch neagra de pe masca si am lasat-o cromata cum era este doar problema mea. Daca voi considera ca sta bine voi pune o grila carbon sau neagra, dar una OK nu tiganeli cum spunea cineva mai sus.

 

Ar trebui sa incetezi cu atitudinea asta recalcitranta. Te asteptai sa primesti sau vroiai sa primesti numai laude si aprecieri ? Nu a fost vorba de nicio rautate din partea nimanui. S-au folosit doar figuri de stil pentru a sugera parerea fiecaruia despre masina. Daca nu esti in stare sa gestionezi si pareri diferite de ale tale, mai bine ai cere inchiderea topic-ului fiindca, altfel, va iesi o balacareala si e pacat de masina.

Link to comment
Share on other sites

asta inseamna forum,chiar daca primesti sfaturi bune sau rele trebuie sa mergi inainte ,fiecare scrie parerea lui .

de ex. eu zic sa pui suspensia sport inapoi, ca asa masini ridicate au doar tiganii de la piata care cara cartofi :thumbsup:

probabil in primavara voi monta suspensia sport, pina atunci merg cu asta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.