Jump to content

Un e34 simplu


alex_maniacu_91

Recommended Posts

Imi prezint si eu noua achizitie.

 

Un e34 520i 24v (non-vanos), fabricat in 05/90'. Ca dotari, consider ca are minimul necesar:

-Climatronic

-4 geamuri electrice

-Xenon

-Alarma originala BMW

 

 

Masina arata foarte bine la tabla, motiv pentru care am si luat-o. Mai trebuie retusata pe ici pe colo, mai ales pe parte de mecanica, dar per total sunt extrem de multumit de ea.

 

 

 

Niste poze cu jante imprumutate.

 

 

 

 

Si o poza cu colectia :)

 

 

 

 

 

Poze recente aici.

Link to comment
Share on other sites

ma intrebam eu cat ai sa rezisti

bine ai revenit in clubul e34,arata chiar ingrijit,sa ai noroc de el

 

ii sta bine cu jantele alea.si eu am avut alarma originala dar n a functionat si nu m am mai obosit cu ea

 

din pozele astea imi dau seama cat de mare apare fata de urs

Link to comment
Share on other sites

suberb E34-ule :goodjob:

arata foarte original si intretinut..mereu mi-au placut E30 si E34

sa te bucuri de el si cat mai multi km fara probleme

Am un prieten care si-a cumparat un E34 nou din Germania prin 1992 chiar cand se fabricau masina avand un motor benzinar de 2500cm

Mai are masina si in prezent si are 1 milion de km deja cu motorul original...tipul a umblat f mult insa a avut f mare grija de ea...

Cu alte cuvinte au fost generati reusite fara moarte, daca prinzi una in stare impecabila

Edited by motorsport
Link to comment
Share on other sites

Salut. Foarte frumoasa. Am avut si eu E34 si mi-a ramas gandul la ea. Sa o lasi cat mai stock. Eventual sa ii faci o conversie face-lift la fata. (si versiunile V8 aveau botul asa, inainte de fl)

 

 

http://farm7.static.flickr.com/6227/6219763038_b42dbdea0e.jpg

DSC00340 by cosminbad, on Flickr

Edited by Cosminbad
Link to comment
Share on other sites

parca aveai altul negru :) ..

stiu masina lui edy..

Sper sa fie mai potrivita pentru planurile tale.. e34 alba arat foarte bine cand sunt ingrijite., in special M5 albe cred ca sunt cele mai frumoase..

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

fara nici o exagerare sunt tancuri.extrem de robust e34

 

arata foarte bine,subscriu la ce zice domi,m5 e34 fl mi se pare cel mai frumos m5 ever.

 

post-44929-0-89376800-1318013621_thumb.jpg

 

totusi destul de greu de gasit nasul lat,si eu l am cautat destul de mult si de obicei le cam umfla astia pretul

Edited by sly06
Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor de urari :cheers:

 

Salut. Foarte frumoasa. Am avut si eu E34 si mi-a ramas gandul la ea. Sa o lasi cat mai stock.

Multumesc. Nu o las stock, in schimb o sa incerc sa o mentin cu cat mai multe piese originale (kit M, interior M etc).

 

bai, ai luat-o razna ?! :)))fa naibi una buna /buna ,ai inebunit ! =)) tu chiar esti maniac bmw ...

:laugh: Pasiunea nu ar limite :p

 

vand pisica, imi iau 5....deci m-a spart masina asta ce tabla are..zici ca e tanc.....banc banc banc, alex e pe tanc, tancu e p' autobuz..cine e mai sus? :laugh:

Trage aer in bojoc si ia mai repede unu, ai vazut ce pierzi :p

 

 

fara nici o exagerare sunt tancuri.extrem de robust e34arata foarte bine,subscriu la ce zice domi,m5 e34 fl mi se pare cel mai frumos m5 ever.!!ssYFfwBm0~$(KGrHqEOKj0E)MFfnVeVBMc(L9gkmw~~_19.jpgtotusi destul de greu de gasit nasul lat,si eu l am cautat destul de mult si de obicei le cam umfla astia pretul

Da, masini foarte robuste iar nasul ala mare arata genial.

 

 

 

Mi-ar placea sa-l fac facelift si chiar am gasit grila centrala, dar e foarte greu de gasit capota. Ma mai gandesc, imi place cum arata si asa. Oricum modificarile de aspect o sa le fac abia dupa ce trece iarna, am timp de gandire.

Link to comment
Share on other sites

Imi prezint si eu noua achizitie.

Salu,

Draguta masina. Sa o stapanesti cu placere. Cred ca asta a fost masina mea. Am vandut-o la Brasov. Eu am incercat sa o intretin ff bine. Mai am jantele de M5 originale E34, daca te intereseaza(pe 17''). Succes

Link to comment
Share on other sites

Salu,

Draguta masina. Sa o stapanesti cu placere. Cred ca asta a fost masina mea. Am vandut-o la Brasov. Eu am incercat sa o intretin ff bine. Mai am jantele de M5 originale E34, daca te intereseaza(pe 17''). Succes

Salut,

Da, de la Brasov am luat-o de la Edy. Se vede ca ai intretinut-o cum trebuie. Legat de jante, multumesc dar am alt look in cap. Totusi ai PM.

 

 

Draganec: Scrie reloaded fiindca am mai avut un e34 negru inainte, asta e versiunea reloaded :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ca sa " incheiem " cu urarile intr-o maniera glorioasa, nu pot sa nu iti

urez si eu, la randul meu, multi kilometrii inainte intr-un mare fel ! :drinks:

 

Sincer, ma bucur ca masina a ajuns la tine, pentru ca in aceasta maniera istoria ei

nu e nici pe departe pe punctul de a se incheia. Baieti, sper sa ne revedem cu bine la

o intalnire pe Soseaua Panduri la anu' ( din pacate pentru mine cam asta e pronosticul ) .

 

Alex, multa bafta !

Edited by EdY D
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.