Jump to content

Nonfacelift La Facelift ..?


Recommended Posts

As vrea sa știu de ce am nevoie sa fac trecerea de La non'facelift La Facelift La un e46, dacĂŁ se merita, orice pĂŁreri, sfaturi, sunt bine'venite.. Mersi

Nu se merita. In fata ar trebui schimbat: capota, farurile, bara si aripile. In spate: bara si lampile.

 

Si oricum, dupa gusturile multora, nfl arata mai bine decat fl.

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa știu de ce am nevoie sa fac trecerea de La non'facelift La Facelift La un e46, dacĂŁ se merita, orice pĂŁreri, sfaturi, sunt bine'venite.. Mersi

 

 

 

 

in cazul in care tii la aparente,merita.parca mie imi place mai mult nfl.

Link to comment
Share on other sites

sa fim seriosi, e diferenta mare intre nfl si fl.

Sunt foarte serios. Nu gandi in absolut. Am spus o parte, nu toti, prefera nfl. Probabil tu faci parte din partea cealalta, care prefera fl.

 

Daca nu esti convins de gusturile oamenilor, poti sa faci un poll nfl vs fl. Ai sa fi surprins de rezultat.

 

Gusturile nu se discuta. Ce-ar insemna sa ne placa la toti doar blondele? ;)

Link to comment
Share on other sites

Mie la NFL nu-mi plac semnalizatoarele pe fata. Nu stiu de ce dar am impresia ca la foarte putine exemplare se aliniaza corect cu farul. In rest, dau impresia ca stau stramb. In rest, nici eu nu cred ca merita. Prea mare investitia pentru ceva relativ. Un NFL bine intretinut, parerea mea, poate fi la fel de atractiv ca si un FL. Edited by ViBogdan
Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte serios. Nu gandi in absolut. Am spus o parte, nu toti, prefera nfl. Probabil tu faci parte din partea cealalta, care prefera fl.

 

Daca nu esti convins de gusturile oamenilor, poti sa faci un poll nfl vs fl. Ai sa fi surprins de rezultat.

 

Gusturile nu se discuta. Ce-ar insemna sa ne placa la toti doar blondele? ;)

hmm, eu vreau FL la o bruneta, adica FL cu okii albastri. ce m f?

 

stiti care e smekeria??? Posesorii de NFL spun ca NFL e mai misto, .... Posesorii de FL spun ca : NFL nu arata bine. Asa ca ....Fiecare crede ca a lui e mai misto. Lasati omul sa faca ce isi doreste, e placerea lui.

Si mai ales ca pt numai 300 de euro a gasit omul tot ce ii trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, eu vreau FL la o bruneta, adica FL cu ochi albastri. Ce ma fac?

Ai auzit cat costa: 300 euro. O vopsesti negru si ai pui lentile de contact albastre. :laugh:

 

Lasati omul sa faca ce isi doreste, e placerea lui.

Pai l-am lasat, nu i-am interzis. Omul ne-a cerut parerea si noi ne-am exprimat-o.

 

P.S. Asti est. :download:

Edited by Ice_man
Link to comment
Share on other sites

hmm, eu vreau FL la o bruneta, adica FL cu okii albastri. ce m f?

 

stiti care e smekeria??? Posesorii de NFL spun ca NFL e mai misto, .... Posesorii de FL spun ca : NFL nu arata bine. Asa ca ....Fiecare crede ca a lui e mai misto. Lasati omul sa faca ce isi doreste, e placerea lui.

Si mai ales ca pt numai 300 de euro a gasit omul tot ce ii trebuie.

?

:thumbsup: care stie de faruri daca merg de pe e46 de Anglia..? trebuie schimbat si tragher-ul?

Link to comment
Share on other sites

Ai auzit cat costa: 300 euro. O vopsesti negru si ai pui lentile de contact albastre. :laugh:

 

 

Pai l-am lasat, nu i-am interzis. Omul ne-a cerut parerea si noi ne-am exprimat-o.

 

P.S. Asti est. :download:

da, asta intrebam, , cmf?bv. drum bun

Link to comment
Share on other sites

Mie la NFL nu-mi plac semnalizatoarele pe fata. Nu stiu de ce dar am impresia ca la foarte putine exemplare se aliniaza corect cu farul. In rest, dau impresia ca stau stramb. In rest, nici eu nu cred ca merita. Prea mare investitia pentru ceva relativ. Un NFL bine intretinut, parerea mea, poate fi la fel de atractiv ca si un FL.

 

 

mie un imi place nici pozitia pe spate cum arata..adica doar exteriorul se lumineaza nu si stupurile de pe haion..

 

trebuie schimbat si tragher-ul?

 

 

nu .

 

se pare ca astia pe afara (Germany) mai fac modificarea asta. :))))

 

http://www.bmw-syndi..._BMW_-_E46.html

 

http://img.bmw-syndikat.de/gallery/6/668/14.JPG

 

vs

 

http://img.bmw-syndikat.de/gallery/6/668/201.JPG

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

salut.

nu e asa mult de lucru pentru upgrade si nici bani multi.

ca sa treci la FL cu botu iti trebuie : aripi, capota, nari, semnale, sticle de FL (farurile se pot adapta fara sa iei altele).

sau iei faruri de FL fara xenon, ca-s foarte ieftine si muti interioarele tale cu xenon in ele.

poti sa incepi cu capota de FL + nari. se va potrivi cu ce ai deja. asta ca sa nu faci efortul total dintr-o data.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

salut.

nu e asa mult de lucru pentru upgrade si nici bani multi.

ca sa treci la FL cu botu iti trebuie : aripi, capota, nari, semnale, sticle de FL (farurile se pot adapta fara sa iei altele).

sau iei faruri de FL fara xenon, ca-s foarte ieftine si muti interioarele tale cu xenon in ele.

poti sa incepi cu capota de FL + nari. se va potrivi cu ce ai deja. asta ca sa nu faci efortul total dintr-o data.

mersi de info..deci daca fac rost de sticle de faruri potrivesc?..as incepe cu adaptarea farurilor, semnalizari si aripi..capota as lasa-o ultima pentru ca din cat am inteles merge si asta,si din cate am gasit deocamdata toate erau indoite..pana ce gasesc

Link to comment
Share on other sites

Nu se merita, la o eventuala revanzare o sa ai probleme de genul "a fost lovita rau...". Mai bine o dai si iti iei fl daca iti place mai mult Ce vrei sa faci tu au facut cei de la Dacia timp de 30 de ani...o masina veche cu iliescu/ceausescu facelift :) . Edited by daci_84
Link to comment
Share on other sites

ca sa arata ca farurile de facelift se schimba sticla, interiorul negru din far ce vine intre oglinzi si sticla si plasticele de sub far. singura problema ramane adaptarea semnalelor deoarece farul de NFL nu are urechi pentru semnalul de facelift.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.