Jump to content

duminica plec in germania sa cumpar masina


09uby

Recommended Posts

SALUTARE TUTUROR.....AM REVENIT....DE FAPT MASINA ERA PTR MINE..AM GASIT CEEA CE CAUTAM....O SA PUN POZE CU MASINA..SAU DACA NU SPER CA SAPT VIITOARE SA NE VEDEM SAMBATA LA INTALNIRE....MASINA A FOST 6250.....VA MULTUMESC TUTUROR PENTRU SFATURI SI AJUTOR....
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

SALUTARE TUTUROR.....AM REVENIT....DE FAPT MASINA ERA PTR MINE..AM GASIT CEEA CE CAUTAM....O SA PUN POZE CU MASINA..SAU DACA NU SPER CA SAPT VIITOARE SA NE VEDEM SAMBATA LA INTALNIRE....MASINA A FOST 6250.....VA MULTUMESC TUTUROR PENTRU SFATURI SI AJUTOR....

 

 

dar c masina e?

Link to comment
Share on other sites

SALUTARE TUTUROR.....AM REVENIT....DE FAPT MASINA ERA PTR MINE..AM GASIT CEEA CE CAUTAM....O SA PUN POZE CU MASINA..SAU DACA NU SPER CA SAPT VIITOARE SA NE VEDEM SAMBATA LA INTALNIRE....MASINA A FOST 6250.....VA MULTUMESC TUTUROR PENTRU SFATURI SI AJUTOR....

 

dezvolta putin cum au decurs lucrurile pt ca sunt si eu interesat sa plec..

Link to comment
Share on other sites

Salutare la toti userii si la amicii care ne au ajutat cu anumite sfaturi (sincer de mare ajutor). Masina pe care a cumparat o 95ssr e un e 46 din 2004, 150cp, 6 trepte, trapa, scaune incalzite, 4 geamuri electrice, navi mic, lumini interior busines, senzori parcare si in plus fatza de ce avea masina inca un rand de jante de aliaj cu gume de iarna. Are carte service km 220.000 dar cu service -ul facut la timp. (cel putin cred ca sunt reali). Oricum ne vom vedea sambata viitoare la intalnire. Edited by 09uby
Link to comment
Share on other sites

Prima investitie, 200 lei pentru niste comenzi pe volan.

 

Nu este rea masina, destul de ok.

 

 

oricum vor urma niste bani investiti in ea de ex: comenzi volan, eleron, angel, soft, alte jante de prferat M, folie. ptr moment doar atat.

Link to comment
Share on other sites

oricum vor urma niste bani investiti in ea de ex: comenzi volan, eleron, angel, soft, alte jante de prferat M, folie. ptr moment doar atat.

Masina arata OK :thumbsup:

Cand ai timp povestestene si noua cum a decurs toata "operatiunea".

Mai sunt si alti colegi care vor sa mearga in Germania pt a cauta o masina.

Experienta voastra le-ar putea folosi si lor.

Edited by Marius_Is
Link to comment
Share on other sites

man,am mai relatat povestea pe forum de cateva ori,nu mai am nervi sa mai scriu odata ce s-a intamplat cu schimbul ala.Una peste alta,prietenul meu care mi-a dat un vw 3,2i neinmatriculat,dupa cateva zile m-a rugat sa nu mai facem schimbul,ca vine sa-mi aduca masina inapoi ,deoarece s-a speriat zilele alea de "taxa aia la prima revanzare", ca se tot vehicula la TV ca statul va percepe o taxa de prima inmatriculare la prima vanzare,pt masinile aduse in Ro inainte de 2007 parca,chiar daca ele sunt inmatriculate.Iti amintesti discutiile alea.Taxa la masina mea ar fi fost 3200 de euro :hyper: ,daca legea aceea imbecila,ar fi fost aprobata :unsure:

Legea a fost votata. Deci numai "de bine" alesilor nostri.

Eu am platit in septembrie 2006 fantastica suma de 3600 euro pe taxe vamale si ei acum au pretentia ca la masina mea sa mai platesc prima inmatriculare/taxa de poluare sau cum dr.. i-o zice.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.