Jump to content

Diesel Power


Pitbul

Recommended Posts

A schimbat Brandex si ...tamponul?!! :laugh: Bravo lui!

Abia astept s-o vedem in liniste, sambata!:thumbsup:

Amandoua tampoanele si fulia au foat schimbate in alta parte, dar tot cu ajutorul lui Brandex si Maniacu

Ne vedem sambata

 

cu ce ti-au desfacut surubul de la fulie si mai apoi cu ce l-au restrans la loc ?! :)

cu cheia ;-)

Link to comment
Share on other sites

cu cheia ;-)

 

era la mintea cocosului ca a desfacut cu cheia, dar cheia aia are un schepsis..in fine , daca zici ca e bine atunci asa e :)

 

p.s. am schimbat si eu fulia , cam stiu despre ce e vorba acolo.

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

era la mintea cocosului ca a desfacut cu cheia, dar cheia aia are un schepsis..in fine , daca zici ca e bine atunci asa e :)

 

p.s. am schimbat si eu fulia , cam stiu despre ce e vorba acolo.

am glumit daca nu ai vazut ;-)

a fost schimbata intr-un service echipat cu tot ce trebuie, eu sincer nu ma pricep, de aceea ma ajutat Brandex

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa, pitbule! La cum se prezinta, se vede ca ai cules pana ai ales, dar, la ce echipa vad ca ai avut "in spate", e si firesc! :girlsmile: Sa o "alergati" sanatosi! Asteptam sa spargeti sampania de inaugurare! :drinks:
Link to comment
Share on other sites

Sambata cred ca vin si eu la intalnire si ii fac si poze.

 

Am facut si revizia (168.540 Km):

- Ulei Mobile 1 ESP Formula;

- Filtru aer;

- Filtre polen;

- Filtru ulei;

- Filtru motorina.

S-au schimbat:

- Discuri fata si spate - ATE;

- Placute fata si spate - ATE;

- Saboti frana de mana;

- Fulie motor;

- Tampoane motor;

- Bieleta antiruliu stanga;

- Lichid de frana.

Am vopsit si bara spate, care era cam zgariata.

Si pentru ca a venit iarna a primit si un set de cauciucuri de iarna Dunlop.

Am facut rost si de DVD pentru navi 2012 (multumesc Bala), foarte interesant se vede pe HUD.

This post has been edited by pitbul: Today, 09:23

 

Salut Pitbul!In primul rand, felicitari pentru masina si sa o stapanesti sanatos.

Am o nelamurire si anume: ai specificat mai sus ca ai schimbat fulie motor, ai putea sa imi spui mai multe despre acest aspect?

Mersi mult.

Link to comment
Share on other sites

n-auzi ca nu se pricepe :)

 

pai, fulia de la vibrochen are un cauciuc care se duce si nu mai preia socurile de diesel , iar in final sare de acolo , daca vrei sa o schimbi si tu pune doar corteco , altceva nu merita pus, in acelasi timp iti recomand ca cel care o desface sa aibe cheie speciala(ca sa nu forteze in tampoanele motor-cutie, atat la desfacere cat si la strangere) si cheie dinamometrica ,ca sa o stranga corespunzator.

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa, pitbule! La cum se prezinta, se vede ca ai cules pana ai ales, dar, la ce echipa vad ca ai avut "in spate", e si firesc! :girlsmile: Sa o "alergati" sanatosi! Asteptam sa spargeti sampania de inaugurare! :drinks:

Multumim Letty, trebuie sa facem tura

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumim Letty, trebuie sa facem tura

I'm definitely in!! Oho, numai sa imi spuneti cand, ca ma prezint in secunda 2! :im Not Worthy: :frantics:

Sper sa fac si eu o noua achizitie intr-un viitor nu prea indepartat... :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Salut Pitbul!In primul rand, felicitari pentru masina si sa o stapanesti sanatos.

Am o nelamurire si anume: ai specificat mai sus ca ai schimbat fulie motor, ai putea sa imi spui mai multe despre acest aspect?

Mersi mult.

sincer nu stiu, ar raspunde Brandex, dar stiu ca are suspend, asa ca o sa va raspunda maniacu in scurt timp

Chiar nu ma pricep

 

n-auzi ca nu se pricepe :)

 

pai, fulia de la vibrochen are un cauciuc care se duce si nu mai preia socurile de diesel , iar in final sare de acolo , daca vrei sa o schimbi si tu pune doar corteco , altceva nu merita pus, in acelasi timp iti recomand ca cel care o desface sa aibe cheie speciala(ca sa nu forteze in tampoanele motor-cutie, atat la desfacere cat si la strangere) si cheie dinamometrica ,ca sa o stranga corespunzator.

Din ce tin minte Corteco era, mai departe stiu ca a fost schimbata profesionist impreuna cu tampoanele

Ce chei au fost folosite chiar daca le-am vazut nu stiu cum se numesc ;-)

 

Cred ca Pitbul spune ca are o ...fudulie de motor! :laugh: Cred ca la asta se refera, ca prea-i mandru!!

Ce-ti mai place ... ;-)

 

I'm definitely in!! Oho, numai sa imi spuneti cand, ca ma prezint in secunda 2! :im Not Worthy: :frantics:

Sper sa fac si eu o noua achizitie intr-un viitor nu prea indepartat... :roadrage:

Chiar asteptam sa vedem ce apare

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

n-auzi ca nu se pricepe :)

 

pai, fulia de la vibrochen are un cauciuc care se duce si nu mai preia socurile de diesel , iar in final sare de acolo , daca vrei sa o schimbi si tu pune doar corteco , altceva nu merita pus, in acelasi timp iti recomand ca cel care o desface sa aibe cheie speciala(ca sa nu forteze in tampoanele motor-cutie, atat la desfacere cat si la strangere) si cheie dinamometrica ,ca sa o stranga corespunzator.

La e60 e altfel prinderea. E mai usor de desfacut ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.