Jump to content

Diesel Power


Pitbul

Recommended Posts

F.frumoasa masina si destul de dotata. Ce zici incercam sa vedem daca merge drift cu hidramat? C.sainz spunea in weekend ca s-ar baga la o incercare.

Sa o stapaniti sanatosi si fara incidente si poate asa nu te mai face la liniuta ZNA. :sorcerer:

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

F.frumoasa masina si destul de dotata. Ce zici incercam sa vedem daca merge drift cu hidramat? C.sainz spunea in weekend ca s-ar baga la o incercare.

Sa o stapaniti sanatosi si fara incidente si poate asa nu te mai face la liniuta ZNA. :sorcerer:

 

I-o verificam! Stai, s-o scoata din barlog!:laugh:

Si, cum adica, destul de dotata??!! Este FOARTE dotata! (doar ca n-are scaun-sofer cu manuta (sau gurita!!), ca-n rest are tot!

Link to comment
Share on other sites

F.frumoasa masina si destul de dotata. Ce zici incercam sa vedem daca merge drift cu hidramat? C.sainz spunea in weekend ca s-ar baga la o incercare.

Sa o stapaniti sanatosi si fara incidente si poate asa nu te mai face la liniuta ZNA. :sorcerer:

Multumesc Lucian

La drift nu pot sa ma bag cu Bufnitza ( cum ii zice Mircea)

De ZNA tot mie frica ;-)

 

I-o verificam! Stai, s-o scoata din barlog!:laugh:

Si, cum adica, destul de dotata??!! Este FOARTE dotata! (doar ca n-are scaun-sofer cu manuta (sau gurita!!), ca-n rest are tot!

Daca nu mi-am luat seria 7 ca ala avea de toate ;-)))

Link to comment
Share on other sites

Ce-mi placee ca are trapa, :heart: , nu mi-o vinzi mie? :laugh: ..Singuru lucru de care imi pare rau ca nu l-am pus pe masina cand mi-am cumparat-o..Pe langa a mea, a ta este foarte dotata.

Iar in legatura cu jantele, poti pune pe 18 linistit, si eu am pe 18 vara, si nu am avut treaba, sincer cu astea de iarna pe 17 scutura mai tare, nu stiu de ce, si nu am cauciucuri runflat.

Link to comment
Share on other sites

sa-ti mai zic ca imi place? sa va mai urez s-o stapaniti sanatosi? sa mai spun ca astept de aseara topicul ei de prezentare? ca ma bucur pentru voi de parca si-ar fi luat-o sor`mea? ca astept primul drum la bucuresti s-o vad live (al meu, ca flavius revine marti seara pentru fotbal)? ca ma inghionteste sa iti zic si din partea lui "s-o folositi cu placere"?

nu-ti mai zic, se subintelege totul!

sa va bucurati de ea! mult timp!

felicitari pt alegere, pt motorizare, pt dotari, pt tot!

Link to comment
Share on other sites

Ce-mi placee ca are trapa, :heart: , nu mi-o vinzi mie? :laugh: ..Singuru lucru de care imi pare rau ca nu l-am pus pe masina cand mi-am cumparat-o..Pe langa a mea, a ta este foarte dotata.

Iar in legatura cu jantele, poti pune pe 18 linistit, si eu am pe 18 vara, si nu am avut treaba, sincer cu astea de iarna pe 17 scutura mai tare, nu stiu de ce, si nu am cauciucuri runflat.

 

Da, cu trapa e senzatie, e prima mea masina cu trapa si chiar imi place

In legatura cu jantele nu stiu sa vad la vara, pe iarna oricum raman la 17 (poate chiar 16)

 

Sa te bucuri de ea Pitbul!:thumbsup:

 

Multumesc

 

sa-ti mai zic ca imi place? sa va mai urez s-o stapaniti sanatosi? sa mai spun ca astept de aseara topicul ei de prezentare? ca ma bucur pentru voi de parca si-ar fi luat-o sor`mea? ca astept primul drum la bucuresti s-o vad live (al meu, ca flavius revine marti seara pentru fotbal)? ca ma inghionteste sa iti zic si din partea lui "s-o folositi cu placere"?

nu-ti mai zic, se subintelege totul!

sa va bucurati de ea! mult timp!

felicitari pt alegere, pt motorizare, pt dotari, pt tot!

 

multumim si va asteptam prin Bucuresti, ca noi nu stiu cand ajungem prin Craiova

Link to comment
Share on other sites

 

multumim si va asteptam prin Bucuresti, ca noi nu stiu cand ajungem prin Craiova

flavius vine in fiecare marti seara la bucuresti, sa joace fotbal in herastrau. evident, fara mine! numai ca e mereu contra timp, caci miercuri la 9 dimineata trebuie sa fie la servici, la craiova

vedem noi.....dau eu de stire cand venim amandoi!

Link to comment
Share on other sites

Sambata cred ca vin si eu la intalnire si ii fac si poze.

 

Am facut si revizia (168.540 Km):

- Ulei Mobile 1 ESP Formula;

- Filtru aer;

- Filtre polen;

- Filtru ulei;

- Filtru motorina.

S-au schimbat:

- Discuri fata si spate - ATE;

- Placute fata si spate - ATE;

- Saboti frana de mana;

- Fulie motor;

- Tampoane motor;

- Bieleta antiruliu stanga;

- Lichid de frana.

Am vopsit si bara spate, care era cam zgariata.

Si pentru ca a venit iarna a primit si un set de cauciucuri de iarna Dunlop.

Am facut rost si de DVD pentru navi 2012 (multumesc Bala), foarte interesant se vede pe HUD.

Edited by pitbul
Link to comment
Share on other sites

felicitari pitbule !!!!!!!!! bravo ! o masina superba ai gasit si foarte dotata !

pacat ca ai devenit donator la stat :) dar merita compromisu.

 

de unde ai luat-o si cu cat ? poti zice pe pm daca nu vrei sa fie public

 

ia-ti stopuri de LCI (OEM neaparat - ai grija sa nu te ispiteasca vreun aftermarket ca nu seamana de niciun fel).

 

si ca sa aveti o viata linistita impreuna, schimba-i neaparat ulei + filtru cutie acum si din 60k in 60k :)

Link to comment
Share on other sites

felicitari pitbule !!!!!!!!! bravo ! o masina superba ai gasit si foarte dotata !

pacat ca ai devenit donator la stat :) dar merita compromisu.

 

de unde ai luat-o si cu cat ? poti zice pe pm daca nu vrei sa fie public

 

ia-ti stopuri de LCI (OEM neaparat - ai grija sa nu te ispiteasca vreun aftermarket ca nu seamana de niciun fel).

 

si ca sa aveti o viata linistita impreuna, schimba-i neaparat ulei + filtru cutie acum si din 60k in 60k :)

 

Multumesc

Stopuri inca nu ma tenteaza, chiar imi plac astea

Ulei la cutie il schimb in primavara, cu tot ce implica el.

Link to comment
Share on other sites

Sambata cred ca vin si eu la intalnire si ii fac si poze.

 

Am facut si revizia (168.540 Km):

- Ulei Mobile 1 ESP Formula;

- Filtru aer;

- Filtre polen;

- Filtru ulei;

- Filtru motorina.

S-au schimbat:

- Discuri fata si spate - ATE;

- Placute fata si spate - ATE;

- Saboti frana de mana;

- Fulie motor;

- Tampoane motor;

- Bieleta antiruliu stanga;

- Lichid de frana.

Am vopsit si bara spate, care era cam zgariata.

Si pentru ca a venit iarna a primit si un set de cauciucuri de iarna Dunlop.

Am facut rost si de DVD pentru navi 2012 (multumesc Bala), foarte interesant se vede pe HUD.

Multumesc Brandex si Maniacu pentru efortul depus, ei s-au ocupat de tot ce e scris mai sus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.