Jump to content

Diesel Power


Pitbul

Recommended Posts

Intrebare nu stiu inca daca am dynamic drive sau nu, am vazut un alt E60 si parea sa fie diferit de al meu cand a scos roata, parca mai am niste reglaje in plus la suspensie :unsure:

HUD este senzational cu navigatie :wink:

Si promit sa nu mai parchez asa :rofl:

Si o poza alaturi de Ex :bye:

Consumul nu e cel din poza, s-a mai redus un pic, atunci ii dadusem reset, oricum cam 13 este in oras

post-8550-0-83936700-1320823799_thumb.jpg

post-8550-0-18123300-1320823800_thumb.jpg

post-8550-0-49041000-1320823800_thumb.jpg

post-8550-0-74491500-1320823800_thumb.jpg

post-8550-0-01352300-1320823801_thumb.jpg

post-8550-0-28248000-1320823801_thumb.jpg

Edited by pitbul
Link to comment
Share on other sites

Promit ca nu mai parchet asa

Legat de DD tot nu sunt lamurit, dar sincer cred ca are dreptate Maniacu, faza a fost ca fata de E60 pe care l-am vazut parcat langa a mea la o vulcanizare, al meu are multe cabluri in plus la roata si de aia am crezut ca am

Link to comment
Share on other sites

Am facut si un mic consum

Oras 375 km cu 51 litri = 13.6 l/100km

Drum pana la Busteni 270 km cu 17 litri = 6.3 l/100km (mers in general cu 130km/h, dar si cu reprize pana la 180km/h si cu mers in localitati cu 80km/h)

Consumul trecut este cel de la pompa, nu din computerul de la bord

 

Apropo cum fac reset la consumul si distanta pentru o calatorie, am gasit doar pentru computer <_<

Edited by pitbul
Link to comment
Share on other sites

ok consumul,pe exterior f mic. E o diferenta considerabila a consumului urban-extraurban. pt reset,eu la e90 intru la Navigation--> On board-info--> iar acolo putin mai jos trebuie intrat la Set--> Reset.

 

da, am ramas surprins de consumul extraurban, am avut range 830 si parcurs 120km (deci cam 950km range pentru un motor de 3000, consum f.bun)

pentru reset inca nu am gasit in i-drive, o sa mai caut, o sa incerc cum ai spus tu, multumesc

Edited by pitbul
Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina! Sa o stapanesti sanatos !

multumesc Bala

Astept urmatoarea intalnire anuala sa ne vedem, sa vad diferenta de sunet, eu unul sunt f. multumit de sunet de pe masina, dar vreau sa aud ce inseamna varf de gama ;-)

 

Ce repede a disparut postul lui BRANDEX :popcorn:

da, eu nici nu am apucat sa vad ce a scris nebunul ala ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ce repede a disparut postul lui BRANDEX :popcorn:

 

 

da, eu nici nu am apucat sa vad ce a scris nebunul ala ;-)

 

Eh...era pe suportul lui pitbul de la masina scris site-ul meu, nu inteleg de unde atata rautate. Ar cam trebui sterse toate pozele, ca deh, toti avem cate ceva scris pe placuta de inmatriculare :)

 

Postul era:

 

"Hotiiiiiiiiiii"

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Eh...era pe suportul lui pitbul de la masina scris site-ul meu, nu inteleg de unde atata rautate. Ar cam trebui sterse toate pozele, ca deh, toti avem cate ceva scris pe placuta de inmatriculare :)

 

Postul era:

 

"Hotiiiiiiiiiii"

mama aia e masina mea ;-)))

nu am vazut-o fara bara

ce rautate contra lui Brandex ;)

 

Varf de gama , la sunet, inseamna sa scoti toba de esapament si sa pui ...teava goala! Sa "vezi" - sunet!:laugh:

 

ce rautate, nu am mai vazut asa ceva :twitch:

 

ok consumul,pe exterior f mic. E o diferenta considerabila a consumului urban-extraurban. pt reset,eu la e90 intru la Navigation--> On board-info--> iar acolo putin mai jos trebuie intrat la Set--> Reset.

 

mersi, am gasit si a mers

Edited by pitbul
Link to comment
Share on other sites

Eh...era pe suportul lui pitbul de la masina scris site-ul meu, nu inteleg de unde atata rautate. Ar cam trebui sterse toate pozele, ca deh, toti avem cate ceva scris pe placuta de inmatriculare :)

da, dar cred ca toti au scris ceva PE SUPORT, si nu pe poza... :p

 

ON: @pitbul, faina masina !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.